Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="93297"]
планування

Психолог: більшість дорослих не готові стати добрими батьками

0
Я стану найкращим батьком у світі, - думаємо ми, готуючись до народження малюка. Але поступово ця впевненість тане, і на її місце приходить.

Я стану найкращим батьком у світі, — думаємо ми, готуючись до народження малюка. Але поступово ця впевненість тане, і на її місце приходять постійні душевні муки: я — погана мати? Чи даємо ми дитині все, що можемо, чи правильно виховали?

як стати добрими батьками

Тим часом психологи стверджують, що якщо все в нас і навколо нас правильно, то батьківство має бути не каторгою, а легким і щасливим періодом у житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 причин, чому жінки бояться народжувати


Як же так, чому в суспільстві, яке так обережно і виважено ставиться до рішення завести дитину, тема хороших батьків викликає стільки дискусій?

Батьки – це діти: думка психолога

Причина, на думку фахівців, у тому, що сучасні дорослі, особливо в цивілізованих країнах, куди інфантильніші за своїх предків. Їхня «внутрішня дитина» просто не готова до зіткнення з усіма складнощами батьківства. І навіть не тому, що боїться відповідальності, — просто він ще не зжив своїх власних травм, тож рухатися далі, до психологічного дорослішання, не може.

На прикладі ситуацій, із якими їй доводилося зіштовхнутися у своїй практиці, цю думку коментує сімейний і дитячий психотерапевт Олена Кузнєцова.

Олена Кузнєцова
Олена Кузнєцова
Сімейний, дитячий психотерапевт facebook.com/ElenaKuznetsova

Біль – спосіб привертати увагу. До тієї частини свого життя, яку упускаєш. Душевний біль тієї самої природи. Потребує контакту чуттєвого. Перериває зовнішні рухи, закликає до внутрішніх.

- Що з тобою? 
- У мене все добре, проблема з дитиною.

Ох, хіба? Ця біль має початок над дитині-людині, сина чи доньці. Це з внутрішньою дитиною – з дитиною всередині – біда. (Було б інакше, якби ти наповнена силами, ти вирішила б питання з донькою легко…)

— Моя донька безвідповідальність, все робимо разом і за неї.
(Ваша внутрішня дитина не змогла сепаруватися, все ще боїться відділення?)

Або так…
— Хочу дитині… вона не приходить у моє життя.
(Ваша внутрішня дитина відмовляється від контакту? Розчарована і не вірить, що ви вмієте дбати? Чому вона повинна впускати в своє життя ще когось?)

підготуватися до народження дитини

Вирощування в собі достатньої та Дорослої матері можливе лише з наповненої любов'ю дитини. Якщо не трапилося в дитинстві, доведеться зараз.

Не обманюй себе, що можна обминути стадію зерна на шляху до колоска.

Твоя внутрішня дитина не може, не знаходить у собі сил бути дорослою. Тому що щось упущено, не зроблено для нього.

Коли він отримає необхідне - стане стійко на свої ніжки, то зможе рости (навіть якщо вставати доведеться після падіння). Внутрішньо рости, дорослішати, розширюватись.
А поки його дуже мало, він недостатній для успішного батьківства.

діти та батьки психологія

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому практики жіночності не варто засуджувати - коментар психотерапевта
Сексуальна несумісність. Правда та міфи


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти