Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281079"]
Планирование

Ідеальна різниця у віці між дітьми: рік, три чи сім?

0
Плануючи другу дитину, варто враховувати кілька факторів – свої можливості, потреби першої дитини та майбутні стосунки між малюка

Плануючи другу дитину, варто враховувати кілька факторів – свої можливості, потреби першої дитини та майбутні стосунки між малюками. На це може вплинути (або не вплинути) різниця у віці між дітьми.

діти, брат і сестра Найкраща різниця у віці між дітьми

Джерело: freepik

ДІТКИ-ПОГОДКИ: ПЛЮСИ ЧИ МІНУСИ

Складнощі з погодками можуть виникнути ще на етапі другої вагітності, особливо, якщо первісток на грудному вигодовуванні. Як відомо, склад материнського молока постійно змінюється, пристосовуючись під потреби дитини, а в разі народження другої дитини, він стає пріоритетним. Зміни починаються ще до народження, і значно після пологів. Такі зміни можуть не сподобатися старшій дитині і є ризик, що вона відмовиться від грудей. Звичайно, ВООЗ рекомендує годувати якнайдовше, тому варто постаратися зробити так, щоб відмова, якщо вона відбудеться, була тимчасовою, а пізніше відновити годування.

Щоправда, ніхто не має права засудити маму двох малюків, якщо вона ухвалить рішення перевести старшого на штучне харчування, для дитини старше 7 місяців це вже не так критично.

Великий плюс для дітей-погодків у тому, що вони зростатимуть разом, практично як близнюки і при правильному вихованні ревнощі і боротьба за мамину увагу не повинні проявитися.

діти, осінь ДІТКИ-ПОГОДКИ: ПЛЮСИ ЧИ МІНУСИ

Джерело: freepik

ВІК ДИТИНИ ВІД 2 ДО 5 РОКІВ

Така різниця між дітьми вважається оптимальною. Причин тут кілька:


  • грудне годування вже закінчено, дитина їсть тверду їжу;
  • мама повністю фізично відновилася після пологів, позаду залишилися дитячі кольки;
  • якщо перші пологи проходили за допомогою кесаревого розтину, можливий варіант природних пологів, якщо немає особливих показань до операції, а стан рубця дозволяє виносити та народити малюка;
  • друга вагітність, що настала в цей проміжок часу, як правило, протікає легше (хоча не завжди), а пологи проходять швидше та менш болісно.

Складність може виникнути першому етапі, як у будинку з’явиться маленький. Не завжди виходить пояснити первістку, що цей малючок не збирається забирати в нього маму. Доведеться попрацювати над емоційним станом дитини, доєднати до процесу близьких, не забувати приділяти старшому хоч трохи часу.

За такої різниці у віці діти, підростаючи, цілком можуть стати найкращими друзями та компаньйонами з ігор. Зв’язок може бути настільки міцним, що згодом навіть батьки відійдуть на другий план. Проте, навряд чи вдасться обійтися без конфліктів – це природний процес розвитку психіки та формування соціальних навичок, важливо не заважати, але й не уникати їхніх відносин між собою.

брати, хлопці, діти Найкраща різниця у віці між дітьми

Джерело: freepik

СТАРШІЙ ДИТИНІ ВІД 7 ДО 10 РОКІВ

Для мами ця вагітність і пологи протікатимуть практично, як уперше, проте, з віком стан здоров’я дещо погіршується, тому потрібно бути уважнішою до себе та майбутнього малюка.

Саме в молодшому шкільному віці діти все краще дізнаються, як улаштований світ, вони спостерігають за іншими дітьми та їхніми сім’ями, бачать стосунки між братами та сестрами. Не рідко саме в цьому віці дитина може сама виявити бажання мати братика чи сестричку.

Великий плюс ще й у тому, що малюк вже зовсім дорослий, він багато чого розуміє і може надати реальну допомогу мамі, причому отримає від цього емоційне задоволення — воно потрібне і важливе!

Однак, картина веселих ігор з братом або сестрою, яка виникає в дитячій голівці, може болісно зруйнуватися при появі немовляти — адже малюк взагалі нічого не може, весь час кричить, з ним не можна грати, та й мама весь час з ним. Ці емоції можуть спровокувати психологічні проблеми у дитини, аж до депресії. Важливо допомогти їй пройти цей складний етап, пояснити, що з ним відбувається і далі все буде тільки краще.

Відносини між дітьми за такої різниці у віці можуть скластися дуже тісні, причому старша дитина, швидше за все, буде відчувати свою відповідальність за молодшу, а молодшу звертатися до старшої за допомогою і порадою.

А взагалі, хоч би якою була різниця між дітьми, вони назавжди залишаться близькими людьми, навіть коли вас уже не буде. Так що якщо дивитися в майбутнє – народжувати варто:)


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты