Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="79140"]
планування

Коли помиляється тест на вагітність

Old date:
Current date: 2022.05.24
New date: 2015.12.08
0
Дуже зручне і скажемо чесно - досить точне, пристрій для швидкого визначення наявності вагітності, на жаль, іноді

Дуже зручне і скажемо чесно - досить точний пристрій для швидкого визначення наявності вагітності, на жаль, іноді може підвести. Причому як у позитивний, так і в негативний бік

Принцип роботи всіх без винятку тестів один, визначення наявності у сечі специфічного гормону ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини), який починає вироблятися з перших годин вагітності. Причому, будь то аскетичні паперові смужки або досить солідні пластикові контейнери, у них присутній спеціальний реактив, який при контакті з гормоном змінює колір – тому і з'являється друга смужка.
тест на вагітність - фото

Хибно-негативний результат

Трапляється так, що вагітність настала, а друга смужка на тесті не виникає, або вона настільки слабка, що викликає більше питань, ніж дає відповідей.

Не зреагувати на ХГЛ реактив може якщо порушення використання тест-смужки порушені. До всіх тестів обов'язково додається інструкція, що і як треба робити. Якщо там зазначено, що перевірку потрібно проводити вранці, натщесерце, опустити смужку в сечу до певного рівня і тримати 3 (5) хвилин, не варто займатися самодіяльністю та «для вірності» тримати довше або опускати глибше. Виробники все розрахували з максимально можливою точністю для більшої достовірності результату


Вироблення ХГЛ починається досить рано, однак у перші дні після запліднення рівень його може бути недостатнім для визначення тестом. Максимальна концентрація гормону настає приблизно на 7-11 тижні! Не варто перевірятися як мінімум до терміну, коли мають розпочатися місячні і лише у випадку, якщо вони не розпочалися, тобто має місце затримка менструаціїа краще через тиждень після цього терміну. У такому разі вагітність буде вже близько 3-4 тижнів.

Тест на вагітність.

Fotolia

Як сходить зачаття


Нечітка, сумнівна друга смужка може з'явитися і на пізніших термінах при позаматковій вагітності. І тут необхідно звернутися до лікаря.

Якщо використовувати тест-смужку дуже рано, то на концентрацію ХГЛ у сечі можуть вплинути багато факторів, навіть трохи більше випитої напередодні рідини змінить результат на негативний або сумнівний.

Винуватцем може бути навіть не сам тест, а порушення роботи сечовидільної системи, деякі захворювання нирок, особливо в період загострення.


Жінка зробила тест на вагітність.

Fotolia

Помилково-позитивний результат

За відсутності вагітності тест може показати другу смужку. Можливо, не надто яскраву, але там не менше. Це відбувається значно рідше, ніж протилежний варіант

Найпростіший і очевидніший відповідь – неякісний тест, порушені умови зберігання тесту, або він просто прострочений. У будь-якому з цих випадків результат буде будь-яким, у тому числі – помилково-позитивним.

Занадто рання перевірка, яка дала позитивний результат, при повторному тестуванні може його не підтвердити, або почнеться менструальна кровотеча в строк або з невеликою затримкою. В цьому випадку, швидше за все, тест не винен, а має місце таке рідкісне явище, як хімічна вагітність, коли з якоїсь причини відбувається відторгнення заплідненої яйцеклітини Якщо не перевіряти себе до затримки місячних, цього можна не помітити.


Хоріонічний гонадотропін людини може вироблятися в таких неприємних ситуаціях, коли розвивається гормонозалежна пухлина, на жаль, як правило, злоякісна. Зрозуміло, що в цьому випадку має місце не помилка тесту, а щось інше.


Після медичного аборту або спонтанного викидня досить ще деякий час в організмі зберігається ХГЛ, хоча його концентрація поступово зменшується. На певному етапі тест може зреагувати на гормон у сечі.


Тест на вагітність.

Fotolia

Як уникнути помилок?

  • Чітко дотримуватись правил проведення тесту
  • Уважно вивчити дату виробництва та термін придатності пристрою
  • Не пити багато рідини перед перевіркою
  • Не проводити тест раніше, ніж через 1-2 тижні затримки менструації
  • Провести контрольний тест (або не один), через тиждень-два після першого
  • Звернутися до лікаря, у крові ХГЛ визначається раніше, ніж у сечі. УЗД на ранник термінах проводять за медичними показаннями, а ембріон розглянути можна після 6 тижнів (від початку останньої менструації)

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:


Зовнішні ознаки овуляції. Чоловіки це бачать

3 етапи зачаття дитини

Коли потрібна консультація генетика


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x