Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="72654"]
планування

Як дізнатися день овуляції

0
Знати, коли настане день, максимально сприятливий для зачаття важливо, якщо ви мрієте завести дитину. Або, навпаки, не хочете

Знати, коли настане день, максимально сприятливий для зачаття важливо, якщо ви мрієте завести дитину. Або, навпаки, не хочете поки що завагітніти... Відомі, як мінімум, 5 способів обчислити, коли відбудеться овуляція

Чоловік і жінка обіймаються.

Чоловік та жінка обіймаються (фото: Burda Media)

Овуляція це…

Дозрівання фолікула та готовності яйцеклітини до запліднення, отримало назву. овуляція - (Латиною ovulla - яєчко), і цей період триває всього 1 добу. У цей період яйцеклітина починає вихід з фолікула в фалопієву трубу через черевну порожнину, де і очікує зустрічі з найшвидшим сперматозоїдом.

Відбувається це в середині менструального циклу, зазвичай - на 14-15 день після закінчення місячних, але ця дата залежить від того, скільки днів триватиме цикл саме у вас.

Можливість запліднення, Нехай і трохи менша, ніж за добу овуляції, починається за 3-4 дні до виходу яйцеклітини і 4-5 днів після. Це потрібно враховувати, особливо якщо ви хочете уникнути вагітності.


Чоловік та жінка - фото

Fotolia

Зовнішні прояви овуляції

Період максимальної фертильності можна визначити навіть на вигляд жінки – злегка збільшуються груди, змінюється хода, блищать очі. Сексуальність у такі дні є на максимумі. У деяких жінок спостерігається так званий «овуляторний синдром» - тупий біль у здухвинній ділянці
Щоправда, орієнтуватися на такі ознаки не варто – надто ненадійний тест. А ось реально визначити дату овуляції цілком можливо, головне підібрати відповідний саме вам спосіб.

Жінка в ліжку.

Burda Media

6 методів визначити овуляцію

1. Календарний метод. Оскільки відомо, що яйцеклітина залишає фолікул у середині менструального циклу, можна вирахувати, коли має відбутися овуляція. Все просто – кількість днів від початку однієї менструації, до початку наступної потрібно розділити навпіл. Однак, такий метод підходить тільки у випадку, якщо цикл постійний і незмінний, що дуже рідко зустрічається.
2. Визначення підвищення базальної температурибільш точний метод, хоча вимагає терпіння. Вимірювати температуру потрібно в прямій кишці, щоранку, одночасно, ще до підйому. А для достовірнішого результату вести графік як мінімум три місяці. День максимальної температури це і є день «О»
3. В аптеках продають тести на овуляцію. Вони чимось подібні до тестів на вагітність, проте реагують на лютеїнезуючий гормон (ЛГ), рівень якого різко підвищується напередодні овуляції.
4. У момент овуляції дещо посилюються виділення з піхви. Вони стають прозорими і досить рясні.
5. Один із найдостовірніших способів обчислити овуляцію – УЗД черевної порожнини, за допомогою якого можна відстежити зростання фолікула, з якого і вийде готова до запліднення яйцеклітина.

6. Дізнатися приблизну дату за допомогою календаря овуляції

 

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Літо - найкращий час для зачаття

Чоловіча фертильність не залежить від способу життя


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти