Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="73541"]
планування

3 фази менструального циклу

0
Приблизно через однакові проміжки часу організм жінки дітородного віку проходить певний процес, сенс якого

Приблизно через однакові проміжки часу організм жінки дітородного віку проходить процес, сенс якого – підготовка до запліднення і продовження роду. Такі внутрішні зміни відбуваються за певними правилами та мають чітко виражену циклічність.

Дівчина (фото: ЦФА "Бурда")

Burda Media

Тривалість циклу

Народна назва процесу – місячні, походить від середньої тривалості періоду від першого дня кровотечі до початку наступної менструації. У середньому цей період займає 24-28 днів, тесть - не календарний, а місячний місяць (тривалість місячного місяця 28 днів), причому нерідко простежується зв'язок циклу з фазами місяця, проте тривалість циклу приблизно від 20 до 35 днів також вважається нормою. Статеве дозрівання дівчинки настає в 11-13 років, при цьому перші кілька місяців цикл вкрай рідко буває регулярним, повинен пройти деякий час, перш ніж він стабілізується.

Дівчина біля дзеркала (фото: Fotolia)

Fotolia

Фолікулярна фаза

У перший день початку кровотечі починається процес дозрівання фолікула, всередині якого знаходиться яйцеклітина. Відбувається це під впливом гормонів гіпофізу фолітропіну та лютропіну, які й стимулюють розвиток кількох фолікулів. Через кілька днів (приблизно 7-8) виділяється один домінантний фолікул, який продовжує розвиватися, інші кандидати проходять шлях зворотного розвитку. На цьому етапі відбувається посилене вироблення зростаючим фолікулом гормону естрадіолу (естрогену), під впливом якого відбувається ущільнення ендометрію матки та посилене вироблення лютеїнізуючого гормону (ЛГ)

Фолікулярна фаза до моменту повного дозрівання фолікула та виходу яйцеклітини відбувається це в середині менструального циклу. Так, якщо тривалість менструального циклу становить 28 днів, то на 14-й день після початку кровотечі закінчується перший етап і настає другий – овуляція.
Протягом першої фази менструації базальна температура (вимірюється у прямій кишці) тримається близько 37 градусів.


Щаслива пара.

Fotolia

овуляція

Під впливом ЛГ дозрілий фолікул розривається, випускаючи жіночу статеву клітину, готову до запліднення, яка виходить у черевну порожнину та потрапляє в отвір фалопієвої труби. Протягом 1-2 діб зріла яйцеклітина просувається матковою трубою у бік матки і в цей момент може статися її запліднення чоловічою статевою клітиною (сперматозоїдом). Залишки фолікула, з якого вийшла яйцеклітина, перетворюється на жовте тіло і починає виробляти гормони, які готують матку до вагітності — естрадіол, прогестерон та андрогени.

Якщо запліднення не відбулося, порожня яйцеклітина потрапить у матку і поглинається нею. Тоді й починається третя фаза циклу.

Лютеїнова фаза

Інакше її називають фазою жовтого тіла, оскільки вона триває доти, доки існує жовте тіло, це зазвичай 14-16 днів, залежно від тривалості всього циклу.

На момент овуляції організм вже готовий прийняти запліднену яйцеклітину, вироблено безліч гормонів, яких доводиться позбавлятися у разі невдачі. Жовте тіло припиняє вироблення гормонів, зовнішні шари ендометрію відмирають, поступово знижується рівень естрогену та прогестерону.

Жовте тіло через непотрібність руйнується, після початку кровотечі починається наступний етап дозрівання фолікулів і підготовка до нової овуляції.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Небезпечні симптоми позаматкової вагітності

Як відбувається зачаття


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти