Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="4752"]
Харчування

Харчування майбутньої мами: готуємо та їмо за правилами!

Old date: 2012-04-18
Current date: 2022.12.08
New date: 2020.12.17
0
Майбутній мамі знадобляться сили та енергія для виношування малюка та майбутніх пологів. Які продукти будуть корисні для вагітної, а

Майбутній мамі знадобляться сили та енергія для виношування малюка та майбутніх пологів. Які продукти будуть корисні для вагітної, а які можуть зашкодити здоров'ю?

Небезпечні консерви

Почнемо із консервованих продуктів. Усі знають: майбутнім мамам їх їсти не рекомендують. Але ж консерви це досить смачно, зручно і, найголовніше, швидко. Саме брак часу часто змушує жінок нехтувати порадами лікарів. Тому якась «консервина» ні-ні та й прослизне в раціоні неслухняної майбутньої мами.

Адже таке порушення дієти не настільки нешкідливе, як здається на перший погляд. Справа в тому, що в м'ясних та рибних консервах нерідко містяться чималі антибактеріальні препарати. Їх додають для того, щоб всюдисущі бактерії не привели вміст бляшанки на повну непридатність. Тому антибіотики можна назвати своєрідними консервантами - вони сприяють тривалому зберіганню продукту.

Найчастіше для консервування використовується група тетрациклінів, яка має тератогенну - що породжує плід - дією. Тому регулярне потрапляння цих препаратів до організму жінки на ранніх термінах вагітності може призвести до різних відхилень у розвитку дитини. У овочевих консервах містяться лікувальні дози ацетилсаліцилової кислоти, простіше кажучи, аспірину.


Майбутнє маля чудово обійдеться без такого доповнення до свого раціону. Адже аспірин є найсильнішим алергеном. Тому регулярне вживання в їжу магазинних голубців, солоних помідорів та огірків провокує найсильнішу алергічну налаштованість дитини. 

Нещасні «Е-шки»

Майбутнім мамам потрібно виключити зі свого водного раціону як алкогольні напої, і пофарбовані лимонади. Яскравий колір - результат додавання до напою різних харчових барвників. Найпопулярнішим є тартразин, який на етикетці позначається номером Е-102. Ця речовина надає лимонад красивий, насичений жовтий колір.

Проте довіряти такій хімічній красі не варто: тартразин вже давно входить до списку найнебезпечніших і найпоширеніших харчових алергенів. Такою ж характеристикою може похвалитися і Е-122 - азорубін. Ці барвники додають не лише у безалкогольні напої, а й у морозиво, фруктові консерви, лікери.

Тому перед тим, як поласувати чимось кольоровим і солоденьким, треба уважно ознайомитися зі списком інгредієнтів. Якщо там фігурують злощасні Е-102 і Е-122, то краще «свято шлунка» перенести на відповідний час. На жаль, якість деяких продуктів на прилавках магазинів бажає кращого.

М'ясо та риба: готуємо правильно!

З обережністю треба ставитися до м'яса та риби. Частина морозива для кращого зберігання теж обробляється антибіотиками. Крім того, такі препарати часто додають у корм багатьох сільськогосподарських тварин.

Робиться це з найкращих спонукань: адже антибактеріальні речовини перешкоджають масовому захворюванню худоби та сприяють кращому набору ваги. Але проблема полягає в тому, що такі лікарські препарати, накопичуючись у м'язах та внутрішніх органах, зберігають свої властивості і після вибою тварини.

Тому і рибу, і м'ясо перед вживанням треба протягом двох-трьох годин обробляти термічно. При підвищеній температурі відбувається розкладання лікарських сполук та їхня інактивація. На окрему розмову заслуговують і субпродукти, що отримуються з м'яса.

Фарш та копченості: табу!

Наприклад, магазинний фарш часто додають нітрит і нітрат натрію, які надають на цей продукт «косметичний» ефект. Пропущене через заводську м'ясорубку м'ясо набуває дуже апетитного ніжно-рожевого відтінку. Однак за красивим фасадом ховається досить неприваблива істина.

Справа в тому, що всі нітрити, що додаються в продукт, в кінцевому підсумку перетворюються на токсичні і канцерогенні N-нітрозоаміни. Ці речовини сприяють трансформації гемоглобіну на метгемоглобін, який не може переносити кисень. Крім того, ці сполуки мають мутагенну активність і можуть викликати ембріональні дефекти.

Фарш, на жаль, не єдиний продукт, у якому живуть смертоносні нітрозоаміни. Виявляються вони й у копченій рибі. Для того щоб уникнути такої хімічної загрози, треба дотримуватися кількох простих правил. Копчену рибу слід виключити зі свого раціону повністю. Фарш краще готувати самостійно, не довіряючи красивим, але шкідливим напівфабрикатам.

Готуємо яєчню за правилами!

Тепер кілька слів про яйця. Як слушно зазначають лікарі, це найцінніший продукт, який є одним із головних постачальників тваринного білка. Вагітним жінкам рекомендують з'їдати одне яйце на день. Однак часто не уточнюють, як найкраще це робити.

У деяких майбутніх мам з'являються "варіації на тему": вважаючи, що "натуральний" білок принесе більше користі, вони вважають за краще вживати цей продукт у сирому вигляді. Такий стан речей викликає неабияке занепокоєння лікарів.

Як відомо, курячі яйця є переносниками сальмонел - мікробів, що викликають серйозну кишкову інфекцію. Для профілактики курячі яйця необхідно кип'ятити щонайменше шість хвилин. І в жодному разі не можна захоплюватися яєчнями-глазуньями, яйцями некруто або гоголем-моголем.

"Шкідливі" калорії

Настав час розібратися з борошняним та солодким. Лікарі рекомендують обмежити продукти такого роду, називаючи їх "шкідливими" калоріями. Велика кількість рафінованих вуглеводів дійсно шкідлива для дитини, що ще не народилася. Майбутнім мамам необхідно знати, що вони сприяють "вимиванню" кальцію з кісток плода. А це в свою чергу може спричинити дефекти кісткової системи.

Крім того, калорії відкладаються у жирових клітинах не лише мами, а й дитини. Все це призводить до того, що плід стає великим, через що утруднюється перебіг пологів. Але найнеприємніше полягає в тому, що у таких «перегодованих» дітей надалі може розвинутись неспроможність обмінних процесів.

А це спричиняє масу досить серйозних захворювань. Так що краще не налягати на булочки, тістечка та пиріжки, виправдовуючи раптову ненажерливість своїм цікавим становищем. Поглинати столовими ложками варення теж не треба: все добре в міру.

Не соромтеся разом із своїм гінекологом обговорювати особливості вашого меню. Адже для того, щоб народити здорового малюка, слід дотримуватися всіх канонів здорового харчування.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти