Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="4784"]
Вагітність, Відносини

Перші пологи у зрілому віці – не проблема!

0
Але й тривалість життя в ті часи була меншою. У сучасному суспільстві народження дитини жінки відкладають по різному.

Але й тривалість життя в ті часи була меншою. У суспільстві народження дитини жінки відкладають з різних причин. Багато хто не хоче переривати кар'єру, намагається створити собі та майбутньому малюкові хорошу матеріальну базу. У кожної жінки свої причини, та й лікарі спокійніше ставляться до зрілих матусь, не так як у старі часи. Але все одно існує думка, що народжувати у зрілому віці не просто тяжко, а часом небезпечно. Чи це так насправді?

Чого очікувати?

Так, з віком люди не молодшають і не здоровіють. Зазвичай після 30 у жінок є одне або кілька хронічних захворювань: нирки, захворювання шлунково-кишкового тракту, серця тощо. Нерідкі захворювання, що передаються статевим шляхом, або їх наслідки: спайки в маткових трубах після запалення, ендометріоз. Проблеми з тиском у наш час не рідкість і у молодих жінок, що вже говорити про зріліші. Хтось має шкідливі звички: куріння та вживання алкоголю. Багато хронічних хвороб не особливо турбують жінку у звичайному житті, але варто організму напружитися, як усі хронічні та мляві захворювання загострюються. Якщо мама народжує досить пізно і за допомогою ЕКО, значить, ймовірно, у неї є ендокринологічні проблеми і їй потрібна гормональна підтримка вагітності. Все це вимагає прийому медикаментів, що не найкраще позначається на малюку.

Окрема проблема – тканини організму. Жінку у віці, як правило, очікують на тривалі пологи. Тому що м'язи тазу менш еластичні, гірше розтягуються. При таких пологах досить часті травми, розриви м'язів промежини, а це веде до серйозних порушень сечовипускання, проблем з прямою кишкою.

Ще один важливий момент – кальцієвий обмін. Доведено, що для повноцінного розвитку скелета майбутнє маля має отримати 25 грамів кальцію. Приблизно 80% кальцію він бере з організму мами. Однак після 35 років у переважної більшості жінок починається процес вимивання кальцію з кісток організму, значить велика ймовірність того, що дитина недоотримає «будівельний матеріал», а у мами будуть проблеми з зубами, кістками і суглобами.


Лікарі не випадково говорять про небезпеку генетичних захворювань дітей вікових батьків. За статистикою синдром Дауна найчастіше отримують діти зрілих матерів. А процедура ЕКЗ, яка допомагає завагітніти значній кількості жінок за 35, практично виключає природний відбір чоловічих сперматозоїдів.

Зазвичай напруга всіх сил організму призводить до того, що перший рік життя малюка мамі потрібно особливо уважно ставитись до свого здоров'я. Зрілі породіллі набагато довше відновлюються після пологів – це вже встановлений факт.

Все сказане вище виглядає трохи лякаюче, проте не настільки, щоб відмовлятися від появи малюка на світ. По-перше, здоров'я людини все ж таки індивідуально і жорстко прив'язувати її до віку не варто. Бувають здорові та благополучні жінки зрілого віку, а бувають хворі молоді. По-друге, до лякаючої інформації завжди потрібно ставитися не як до вироку, а як попередження про можливу небезпеку, яку треба постаратися уникнути. Тим більше що вагітність у зрілому віці має масу плюсів.

Плюси зрілого материнства

Акушери-гінекологи говорять про те, що з віком у майбутніх мам накопичуються проблеми, і відразу додають: але як же з ними приємно працювати! Жінки у віці не сподіваються, може, стежать за собою, регулярно спостерігаються у лікаря. І сучасна медицина в результаті допомагає їм упоратися з більшістю проблем. Мами у віці зазвичай не мають незапланованих вагітностей і готуються до появи малюка серйозно, тобто проводять обстеження та профілактику до настання вагітності, що дуже важливо.

Психологи часто зазначають, що діти зрілих батьків бувають талановитішими. Однак справа зовсім не в генетиці, а в тому, що запланованій дитині приділяється більше уваги, батьки, що відбулися, замислюються про її розвиток. Важливо й те, що вікові батьки, зазвичай, уважні до синів від народження, що дуже важливо задля інтелектуального і духовного розвитку дитини. Та й проблеми зі здоров'ям зрілі батьки рідко втрачають, адже їх усунення в ранньому віці — запорука нормального розвитку.

Є в пізніх пологах і медичні плюси (якщо мама в цілому має непогане здоров'я). Гормон вагітності естроген тонізує м'язові тканини та кістки, а також знижує ризик гіпертонії. Після пізніх пологів жінка легше переживає менопаузу та клімакс. Іноді вагітність та пологи знижують рівень холестерину, зменшують ризик інсульту. Чи тільки це медичний факт? Складно сказати. Психологи вважають, що бути молодою мамою, коли твої ровесниці вже бабусі — корисно. Жінка продовжує свою психологічну молодість, що позначається і на її фізичному стані.

П'ять важливих порад

Одним словом, вік за 30 – зовсім не привід відмовитись від народження малюка. Найголовніше, поставитися більш відповідально до підготовки.

  1. До настання вагітності необхідно провести повну диспансеризацію, щоб з'ясувати, чи немає у вас хронічних захворювань, вилікувати те, що можна вилікувати, та отримати поради лікаря про те, як тримати хвороби у вузді під час вагітності.
  2. Приблизно за півроку необхідно позбутися шкідливих звичок та привести тіло в тонус за допомогою фізичних навантажень. Особливо корисні плавання, гімнастика, біг.
  3. Краще ще до настання вагітності проконсультуватися у хорошого гінеколога-ендокринолога та здати необхідні аналізи, які дадуть прогноз щодо настання вагітності, а також щодо її ведення.
  4. До ведення вагітності слід підійти відповідально. Ваш акушер-гінеколог повинен бути професійним, добре знайомим з вашим анамнезом і мати досвід у веденні вагітності вікових жінок, оскільки план медичної допомоги для таких матусь значно ширший.
  5. Завітайте вже на ранні терміни курси для вагітних.

В принципі, ось і всі корисні поради. Як слідкувати за здоров'ям вам обов'язково розповість лікар. Психологи стверджують, що матінка-природа фізіологічно налаштувала жінок на пологи в 20-30 років, але часто психологічно жінки дозрівають набагато пізніше.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти