Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="4776"]
Вагітність, Відносини

Партнерські пологи – шлях до зближення?

2
Сьогодні навряд чи когось можна здивувати заявою «Ми народжуватимемо разом!». Адже сімейні пологи останнім часом стали дуже позитивними.

Сьогодні навряд чи когось можна здивувати заявою «Ми народжуватимемо разом!». Адже сімейні пологи останнім часом стали дуже популярними. І це дуже гарний віяння, що прийшов до нас із заходу.

По-перше, партнерські пологи по праву вважають інтимною подією в житті подружжя, і роль батька в них також важлива, як і роль матері. А, по-друге, пройшовши від початку до кінця весь цей нелегкий шлях разом із коханою людиною, подружжя заручається величезною підтримкою, відчуттям безпеки та несуть рівну частку відповідальності за все, що відбувається під час пологів. Більше того, новоспечені отці стають не лише свідками, а й активними учасниками таїнства народження.

Зворушливі зміни

Ілюстрацією до теми сімейних пологів може стати розповідь Олексія: «Ще до настання вагітності ми з Олею вирішили народжувати разом. Нам і на думку не спадало, що може бути якось інакше. Якщо ми зачали нашого малюка в атмосфері кохання, то й зустріти його народження хотілося саме так. Коли ми зрозуміли, що чекаємо на дитину, то стали шукати можливість прожити пологи так, як нам цього хотілося. Ми почали відвідувати заняття з підготовки до таких родів. Спілкування з іншими батьками, довірчі відносини, що склалися на курсах, надали нам неоціненну підтримку. Я не тільки утвердився в бажанні бути поруч із дружиною та дитиною під час пологів, а й усвідомив свою батьківську роль. Ми знайшли клініку, де були можливі спільні пологи, і домовилися з лікарем.

Все, що сталося, згадується з великою ніжністю. Я не випускав Олю зі своїх рук, допомагав їй міняти становище, розтирав поперек і ступні, підбадьорював, намагався зберігати атмосферу спокою - загалом робив усе, що було в моїх силах. Чесно кажучи, не уявляю, як вона витримала б цю складну фізичну роботу без моєї допомоги. І я справді пишаюся, що одним із перших взяв нашого сина на руки і сам перерізав пуповинку. Тепер я переконаний прихильник участі тата під час пологів. Скажіть, ну як можна бути осторонь у такий важливий момент життя власної сім'ї?


Якщо в даний момент ви чекаєте малюка і замислюєтеся про можливість сімейних пологів, то намагаєтеся оцінити ступінь внутрішньої готовності вашої сім'ї до цього кроку. Навіть якщо він здається вам абсолютно недоступним, не скидайте з рахунку той факт, що за 9 місяців вагітності з вами можуть статися дивовижні зміни.

Справжні причини

Якщо сімейні пологи необхідні вам для вирішення якихось проблем, то це може не тільки завадити нормальному народженню дитини, але й завдати серйозної шкоди сімейним стосункам. Тому спитайте себе: «Чому мені це необхідно?»

Досить часто буває, що люди, не розібравшись у справжніх мотивах їхнього прагнення спільним пологам, розчаровуються. Деякі жінки прагнуть зміцнити стосунки в сім'ї, показати чоловікові ступінь своїх страждань, «покарати» його за нестачу уваги, залучити до догляду за дитиною. Як правило, такі дії мають зворотний результат. Викликаючи в чоловікові почуття провини, ви не наближаєте, а віддаляєте його від себе та малюка. Не забувайте, діти дуже чуйно реагують на стосунки у сім'ї і можуть навіть захворіти на ґрунті батьківських конфліктів. Тому ваше завдання - до моменту появи дитини розібратися у внутрішніх проблемах, а якщо це неможливо, хоча б відкласти їхнє з'ясування до того моменту, коли малюк трохи підросте.

Буває ситуація, коли тато вирушає до пологового будинку, як на подвиг в ім'я дружини та дитини. Здавалося б, що у цьому поганого? Але пологи не місце для подвигу чи бою. Якщо хтось бере на себе непосильний тягар відповідальності, то атмосфера напруги не дає пологам протікати природно та нормально. Тато у такому стані намагається самоствердитися, очікуючи отримати потім повагу родичів чи друзів. Деяких чоловіків приваблює екстремальність ситуації, можливість проявити себе, подолати власні страхи та слабкості. Ці мотиви не є достатніми для того, щоб брати участь у пологах. І слід провести серйозну внутрішню роботу, щоб усвідомити, що ваше завдання — допомогти малюкові благополучно з'явитися на світ, зустріти його у спокійній обстановці довіри та кохання, а не вирішувати якісь проблеми за рахунок дитини.

Доречна підтримка

Багато пар прийшли до спільних пологів завдяки спеціальним курсам. Атмосфера таких сімейних занять дає можливість задуматися про власні життєві пріоритети, оцінити ступінь своєї батьківської відповідальності, компенсувати відсутність життєвого досвіду, пов'язаного зі спілкуванням з дітьми, позбутися страхів та стереотипів та набути впевненості у власних силах. Займаючись разом, майбутні батьки вчаться краще відчувати та розуміти один одного, особливо якщо вони не просто слухають теоретичні лекції про пологи, а й проходять спеціальні тренінги. Як правило, це дихальні вправи, практичне відпрацювання поз та підтримок, що використовуються під час пологів, навчання елементам масажу, релаксаційним практикам та основам аутогенного тренування.

Батьки, які встановили контакт з малюком ще під час вагітності, розповідають, що обізнані про внутрішньоутробне життя своєї дитини набагато краще, ніж лікарі, і відчувають усі її потреби, емоції та переживання. У цих оповіданнях звучить справжня мудрість, адже ніхто, крім батьків, що люблять, не може краще розуміти і відчувати малюка. І це головне батьківське вміння, якому не можна навчити, але якому можна навчитися.

Адже шлях до пологів лежить через ваше власне серце. Всі найпрекрасніші на перший погляд психологічні, педагогічні та медичні рекомендації пропускайте через призму своєї любові до дитини, один одному, бережіть те добре і світле, що є в кожній сім'ї, і інтуїція вас не обдурить. Тільки вам вирішувати, хто буде поруч під час пологів, уникайте в цей момент людей, які викликають негативні емоції.

Звертаючись за допомогою до фахівців, шукайте людей творчих, захоплених своєю справою, тих, хто щиро любить дітей — тих, хто був би співзвучний вашому внутрішньому пошуку.

Пологовий будинок пологового будинку

Якщо раніше для батьків чи не єдиною можливістю народжувати разом було залишитися вдома, то тепер і лікарні відчинили свої двері майбутнім татам. Проте по-справжньому сімейних клінік ще мало. Найчастіше зустрічаються пологові будинки, де присутність тата допускається просто як поступка з боку медперсоналу або джерело додаткового доходу (ця послуга зазвичай платна), ніж щире розуміння людьми важливості збереження єдності сім'ї в цей момент. Іноді медики кажуть: «Тату, звичайно, може бути присутнім на пологах, тільки навіщо це вам?». Але батько — не просто пасивний свідок народження малюка, він активний учасник усього процесу, і його допомога просто неоціненна.

Сімейний пологовий будинок не тільки формально дозволяє присутність тата, але й допомагає батькам зберегти сімейну атмосферу всередині своїх стін протягом усього перебування там сім'ї. Це виявляється як у доброзичливій атмосфері пологового будинку та наявності сімейних палат, так і в орієнтації персоналу на природні пологи без зайвого застосування медикаментів, без суворих заборон, у свободі поведінки під час пологів, у поважному відношенні до простору сім'ї.

На жаль, більшість лікарів недооцінюють важливість збереження сімейної атмосфери під час пологів, не бачать сенсу у присутності тата, перешкоджають возз'єднанню сім'ї у перші дні після пологів. Зіткнувшись із таким ставленням, не варто зневірятися. Якщо ваше бажання прожити пологи разом є усвідомленим і глибоким, значить, можливість для сімейних пологів обов'язково з'явиться, варто лише уважніше поставитися до вибору місця пологів та акушера.

Робимо вибір!

Говорячи про участь папи під час пологів, хочеться відзначити, що ступінь цієї участі кожна сім'я визначає по-своєму. Одні батьки проходять весь шлях вагітності та пологів разом з початку до кінця, тато бере активну участь у пологах, не розлучається з сім'єю вперше дні після народження. Інші батьки вирішують, що готові прожити разом період сутичок, а на потугах тато бути не буде, він просто зачекає моменту появи малюка і приєднається до мами та дитинки відразу ж після пологів. Хтось із чоловіків зовсім не готовий брати участь у пологах, але йому хочеться швидше побачити новонародженого крихту і мати можливість проводити з дружиною та малюком необмежений час у перші дні. Траплялися випадки, коли тата брали участь в операціях кесаревого розтину і повністю брали на себе турботу про новонародженого, поки мама приходила до тями.

Тим не менш, подружжя має самостійно вибрати найбільш підходящий для них варіант. І щоб вони не вирішили, адже головне, щоб їх остаточний вибір став абсолютно твердим і усвідомленим.

Як відомо, у щасливих батьків народжуються щасливі діти. По-справжньому подружжя, що любить одне одного, прикладає максимум зусиль для того, щоб якнайкраще підготуватися до появи крихти. Адже в момент його появи на світ відбувається велике таїнство єднання та зміцнення сімейних зв'язків. Тому безсумнівно, що народження малюка є найяскравішою і найщасливішою подією в кожній сім'ї, яку хочеться знову і знову повторювати.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

2 коментарі на "Партнерські пологи - шлях до зближення?"

 1. leosana:

  Я мати трьох діток. Двох старших синів я народжувала сама, а ось донечку - разом із чоловіком. Я сумнівалася чи витримає чоловік пологи, як він почуватиметься під час пологів і після народження малюка. Але мої страхи були марні. Я відчула величезну різницю, коли народжувала одна і коли була разом із коханим чоловіком. Він мене підтримував, підбадьорював, жартував, приносив, що я просила. Після народження донечки чоловік помінявся на краще: став більш дбайливим, м'яким. Він зрозумів, як нелегко даються дітки.
  Тому я рекомендую брати чоловіка з собою в пологовий будинок!

  Відповісти
 2. Kat:

  А я якось сумніваюся і хочеться, щоб чоловік був поруч, а з іншого боку, простіше все зробити самій!

  Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти