Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="202105"]
Вагітність

Яким вірити, а яким – ні?

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.08.17
0
Ви можете прочитати цю статтю російською
Першою ознакою вагітності прийнято рахувати дві рисочки на тесті на вагітність. Саме так більшість жінок підтверджують чи просто

Першою ознакою вагітності прийнято рахувати дві рисочки на тесті на вагітність. Саме так більшість жінок підтверджують чи опитують власні сподівання чи побоювання. Та чи можна вважати цю першу підказку достовірною? А якщо ні, то за якими іншими симптомами можна діагностувати вагітність з великою часткою ймовірності?

ознаки вагітності

Джерело: Fotolia

Ознаки вагітності на ранніх термінах цікавлять усіх жінок, тому що в період виношування дитини треба вступати зі всією відповідальністю. Чим швидше майбутня мама хмінить свій спосіб життя, тим здоровішим буде малюк. Це аксіома. А після аксіоми, яка, як звісно, ​​не потребує доказів, настає черга фактів: ознаки вагітності на ранній стадії щоразу проходять перевірку вченими на достовірність.

Ознаки вагітності відразу після зачаття

Деякі, особливо чутливі, жінки стверджують, що відчували зачаття, що відбулося, чи не наступного ранку. Це щира неправда. На фізіологічному рівні відчувати щось неможливо. Навіть якщо яйцеклітина запліднена, імплантація ембріону в слизову оболонку матки відбудеться приблизно на сьомий день після зустрічі зі сперматозоїдом і його проникнення через оболонки яйцеклітини. Відчувати ж, як кілька клітин пересуваються маточними трубами, неможливо.


Крім фізіологічних відчуттів існує, правда, ще й інтуїція: жінка відчуває, що вагітність почалася. Але це майже надприродне знання в якості першої ознаки вагітності поки що брати до уваги не має наміру.

ранні ознаки вагітності

Джерело: Fotolia

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Виділення як ознака вагітності

Що відбувається відразу після імплантації ембріона у слизової оболонки матки? Інколи цей процес йде не те щоб агресивно, але досить помітно для жінки. На 7-10 день після запліднення (тобто після овуляції) у жінки може змінитися характер виділень: вони можуть стати більш щільними, з жовтуватим відтінком. Іноді навіть помітні ниточки крові.

У цей же час можливе виникнення перших ознак вагітності. Вони нагадують перші симптоми ГРВІ: жінка може відчувати легке нездужання. Майбутня мама вдруге починає швидко втомлюватися на фоні звичного навантаження, її злегка лихоманити. Якщо дитина бажана, думка про те, що легке нездужання – це і є ознака вагітності – приходити в голову найперше. Якщо ж жінка не планувала стати мамою, цей факт пройде непомітним.

які ознаки вагітності

Джерело: Fotolia

Мати та дитина під надійним захистом разом із ПреМама дуо

Заведіть корисну звичку: щоранку після завтраку приймайте ПреМама Дуо – мультикомплекс, що забезпечить вас і малюка вітамінами та мінералами

ПреМама дуо — це спеціально харчова добавка для вагітних, тих, хто планує стати мамою та тих, хто вже годує своїх малюків, яка розроблена з урахуванням рекомендацій Європейської агенції з безпеки харчових продуктів.

ПреМама Дуо обирають, тому що вона створена з урахуванням потреб жінки у нутрієнтах на всіх стадіях від планування вагітності до грудного вигодовування.

Інгрідієнти що входять до складу ПреМаму дуо мають позитивний вплив на здоров'я матері та плоду.

ПреМама дуо одночасно містить таблетки з витаминами та мікроелементами та капсули з ОМЕГА-3. Рекомендовано приймати одну таблетку і одну капсулу будь-якої години дня, бажано після їжі.

Гормоні починають працювати

Відразу після імплантації ембріона у слизову матки у жіночому організмі починають бурхливі гормональні процеси. Підвищена роздратованість, швидка зміна настрою, плаксивість, сонливість – більшість жінок, які не планували дитину, вважають, що це – ПМС.

Зміни лібідо

Ознакою вагітності на ранніх термінах може бути зміна лібідо. Після імплантації ембріона і початку гормональної перебудови організму у майбутньої мами можуть спостерігатися амплітудні колівання сексуального потягу. При цьому зміни лібідо можливі в обидві сторони: у бік збільшення чи зменшення. Але навряд чи такі зміни у самопочутті можна вважати достовірною ознакою вагітності на ранніх термінах: стреси, недосипання або навпаки – позитивні події можуть позначитися на лібідо таким же чином.

ознаки вагітності у перші дні

Джерело: Fotolia

На вагітність реагують груди

Зміни у молочних залозах, які можуть виникнути на 10-14 день після запліднення яйцеклітини, також можуть бути ознакою вагітності. Нагрубання грудей, хворобливість – такі симптоми можуть бути ознакою того, що зачаття відбулося. Проте вважати цей стан за достовірний симптом можна лише тим жінкам, які не страждали на хворобливість у грудях незадовго до настання менструації. Якщо за кілька днів до місячних грудей завжди наливаються і болять, про які ознаки вагітності може йтися?

Рівень гормону ХГЛ

Рівень гормону ХГЛ – хоріонічного гонадотропіну людини в крові та сечі жінки вважається одним з найдостовірніших ознак вагітності. Справа в тому, що відразу ж після зачаття рівень ХГЛ у крові і сечі майбутньої мами починає швидко зростати і на перший-другий тиждень від зачаття становить 25-300 мед/мл, третій-четвертий – 1500-5000 мед/ мл, п'ятий-шостий тиждень – вже 20 000 – 100 000 мед/мл. Контроль за рівнем цього гормону дозволяє з дуже високим ступенем ймовірності діагностувати вагітність на ранніх термінах. Однак погодьтеся: далеко не всі жінки готові здавати кров і січу на аналіз кожних кілька днів.

коли з'являються перші ознаки вагітності

Джерело: Burda Media

УЗД при вагітності – коли?

УЗД покаже вагітність не раніше ніж на 5-7 день затримки. При цьому це УЗД має бути трансвагінальним, тобто за допомогою датчика, який вводитиметься у піхву. Потрібно мати на увазі, що це дослідження на ранніх термінах вагітності може бути небезпечним: у разі, якщо у жінки змінився характер виділень – їхній колір став коричневим, у них іноді (або постійно) є кров'яні вкраплення. У цьому випадку УЗ-дослідження може спричинити зрив вагітності. Тому зважуватися на цей аналіз можна тільки за наявності показань: наприклад, якщо є підстави підозрювати позаматкову вагітність.

ознаки вагітності на перших тижнях

Джерело: Shutterstock

Тест на вагітність

Переважна більшість тестів на вагітність дають відповідь на наявність чи відсутність «цікавого положення» на 2-3 день затримки. Існують, щоправда, надчутливі тести, виробники яких гарантують точну відповідь про наявність чи відсутність вагітності ще до затримки. Але практика показує, що обіцянки виробників не завжди відповідають дійсності.

Симптоми, які можуть бути небезпечними

Перераховані вище ознаки вагітності на ранніх термінах допомагають упевнитися в тому, що зачаття відбулося. Але, переконавшись, жінці ні в якому разі не можна втрачати пильність: у першому триместрі малюк ніби роздумує, чи варто йому приходити у цей світ саме у цих батьків. Тому вагітність зараз – дуже тендітна: необережний рух, хвороба та інші негаразди можуть призвести до зриву вагітності на ранніх термінах. І у цієї проблеми є свої ознаки, про які потрібно знати. Які ж симптоми можуть стати сигналом для звернення до лікаря?
Виділення. Майбутня мама повинна звертати увагу на характер виділень. На ранніх термінах вагітності рясні виділення – це не привод для переживань, тому що відбувається гормональне перезавантаження організму.
У деяких вагітних можуть бути присутні мастки або кров'янисті виділення в першому триместрі або протягом усього терміну виношування дитини. Як правило, «вагітні виділення» не є приводом для паніки, але в цьому випадку майбутній мамі краще звернутися до лікаря – для власного спокою.
Коричневі мастки виділення. Їхньою причиною можуть бути зміни гормонального тла в організмі вагітної. Також вони можуть свідчити про нестачу певних гормонів, що загрожує викиднем. У такому випадку необхідно терміново звернутися до лікаря, він визнає спеціальну терапію і, можливо, покладе майбутню маму на збереження.

загрозливі ознаки при вагітності

Джерело: Pixabay.com

Сильні водянисті виділення У другій половині вагітності можуть бути сигналом про підтікання навколоплідних вод, тут не обійтися без допомоги медиків, щоб уникнути передчасних пологів і народити здорового дитяти вчасно.

Один із найнебезпечніших симптомів – кров'янисті виділення яскраво-червоного кольору. Чим вони інтенсивніші, тим менш сприятлива ситуація. Терміново викликайте лікаря, щоб знизити ризики для життя мами та малюка!

Неприємні відчуття, біль. Несильні періодичні болі при вагітності в залежності від терміну можуть мати фізіологічну основу: зростання матки та плоду, ворушення малюка, тренувальні перейми.

Тягучий біль у попереку і животі в першому триместрі, який супроводжується кров'яними виділеннями повинен стати для майбутньої мами серйозним сигналом – необхідно негайно звернутися до лікаря.

Наприкінці третього триместру біль може стати сигналом про початок родової діяльності. Тут необхідно відстежити частоту больових відчуттів та проміжки між ними. Може, вже час вирушати до пологового будинку?!

токсикоз як ознака вагітності

Джерело: Pixabay.com

Токсикоз. Нудота, рвота, запаморочення – симптоми, які знайомі багатьом майбутнім мамам у першому триместрі вагітності. Якщо напади нудоти трапляються кілька разів на день – приводу для занепокоєння немає. Але якщо блювоту зупинити складно, зменшується виділення січі – це може бути ознакою інтоксикації організму, тут без допомоги лікарів не обійтися.

Також небезпечний пізній токсикоз як для матері, так і для дитини. У таких випадках необхідно перебувати у стаціонарі під наглядом лікарів.

Не займайтеся самолікуванням – за консультацією звертайтесь до лікаря! Бажаємо вам приємної вагітності та легких пологів!


Р

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти