Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="123362"]
Вагітність, Відео

Чи потрібно готувати груди до годування дитини: поради фахівця

Old date:
Current date: 2022.12.04
New date: 2016.11.23
0
Годування малюка грудьми - найприродніший процес, який тільки можна собі уявити. Тим не менш, і він оточений безліччю

Годування малюка грудьми - найприродніший процес, який тільки можна собі уявити. Тим не менш, і він оточений безліччю міфів, старшилок та зовсім не потрібних маніпуляцій, походження яких навіть складно виявити. Один із таких міфів стосується підготовки грудей до майбутнього годування малюка ще під час пологів.

Грудне вигодовування - фото

Fotolia

Напевно, всі вагітні і не вагітні, але ті, хто цікавився, чули, що необхідно натирати соски жорстким рушником, щоб вони «загрубіли» і під час годування крихти на них не з'являлися тріщини? Цей та інші міфи про підготовку грудей до годівлі розвінчала Ніна Зайченко, молочний блогер та консультант із грудного вигодовування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудне вигодовування: 8 способів збільшити кількість молока

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Про кількість молока та розмір грудей

Панночка з маленькими грудьми часом турбує, що кількість молока, необхідне дитині, в ній просто не поміститься. Однак, як уже давно доведено – механізм вироблення молока пов'язаний не з величиною грудної залози, а з тим, наскільки правильно налагоджено процес грудного годування. Саме розташування клітин, в яких виробляється молоко і протоки, якими воно надходить до соску, розташовані не тільки вглиб тканини грудей, а й по сторонах, аж до пахвової області і розгалуженість цієї складної системи зовсім не пов'язана з розміром ваших грудей.


Грудне вигодовування

фрагмент відео

Можна змінити форму соска

Всі ми різні, і часом буває, що сам сосок має таку форму, яка може ускладнити годування малюка, особливо в перші тижні його життя. Якщо у вас втягнутий сосок, може так статися, що малюк не зможе його захопити - в цьому випадку дійсно доведеться попрацювати Існують спеціальні техніки, які допомагають «витягнути» сосок, а наскільки вони вам потрібні, варто порадитися з лікарем, а також орієнтуватися на поведінка та набір ваги малюка – якщо дитина росте, значить приводу для занепокоєння немає.

Якщо сосок занадто великий і новонароджений з його крихітним ротом не може його правильно захопити, перші кілька днів доведеться зціджувати молочко і догодовувати малюка, поки його рот не доросте до розміру вашого соска.

Грудне годування

Fotolia

Чому болить груди

Найчастіше при правильному прикладанні, коли губи малюка знаходяться на ареолі, а сам сосок глибоко в ротику, хворобливі відчуття не виникають. Хоча, винятки все ж таки можливі - коли процес лактації запущений, мама може відчувати якийсь дискомфорт, який досить швидко проходить, проте, якщо у вас гіперчутливі соски (усі ми різні і таке теж трапляється), хворобливість може зберігатися трохи довше.

Більше про підготовку грудей до годівлі малюка розповість Ніна Зайченко.

Джерело: YouTube, автор Ніна Зайченко — все про грудне вигодовування

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Грудне вигодовування: коли зціджувати молоко необхідно
Як правильно харчуватися мамі, що годує: рекомендації фахівця


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти