Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="4792"]
Вагітність, Відносини

На пологи, як на свято!

0
Найперше, що формує уявлення про пологи, — це наш власний досвід народження: він зберігає вплив на внутрішнє життя.

Найперше, що формує уявлення про пологи, це наш власний досвід народження: він зберігає вплив на внутрішній світ людини протягом життя. Однак це не означає, що його неможливо змінити. Розпитайте свою маму про те, як відбувалася ваша поява на світ. Ця історія може стати корисною, навіть якщо здасться сумною. Можливо, ви знайдете витоки власних страхів і проблем, набагато бережніше ставитися до почуттів своєї дитини.

Позитивний образ

Вагітній жінці необхідна інформація про вільну поведінку під час пологів. Ці знання допомагають створити власний образ народження. Джерелом такої інформації можуть стати курси підготовки до пологів, мами, які мають позитивний досвід, книги про природні пологи. Ваше завдання – сформувати власний позитивний образ народження, вільний від стереотипів суспільної думки та негативного досвіду окремих людей. 
Важливо, щоб перша зустріч з малюком відбулася відразу після появи на світ. Крихітка лежить у мами на грудях, слухає її дихання і серцебиття, відчуває шкірою тепло її тіла, і це стає основою для глибокого зв'язку між ними. Дитина отримує не лише найцінніші краплі молозива, необхідні для імунного захисту, а й усю силу материнського кохання. Радість цієї довгоочікуваної зустрічі наповнить ваше подальше життя з малюком теплом і світлом, захистить від післяпологової депресії, навчить отримувати справжнє задоволення від спілкування.

У союзі з лікарем

Наступний образ пологів, що міцно займає думки багатьох жінок, можна позначити так: «На пологах все залежить від лікаря». Справді, більшість сучасних пологів є керованими медикаментозно. Здавалося б, що у цьому поганого? Мама та дитина знаходяться під постійним наглядом спеціальних приладів, лікарі можуть скоригувати перебіг пологів, зробити знеболювання. Але пологи — насамперед процес внутрішньої взаємодії між мамою та малюком, взаємне спілкування всіх членів сім'ї. Якщо воно складається гармонійно, пологи освітлюються світлом любові, наповнюються почуттям радості, стають найсвітлішою подією у житті сім'ї.
Використання знеболювання перетворює жінку на пацієнтку, а диво появи на світ людини - на акт отримання плоду. Коли дитина народиться, мамі ще доведеться приходити до тями після анестезії. Природні пологи дозволяють повноцінно спілкуватися з малюком з перших секунд його народження. Що чекає на маленьку чоловічку в момент появи на світ? Теплі, люблячі материнські руки чи набір медичних маніпуляцій, які виробляє лікар? Багато жінок, які втратили можливість відчувати, як народжувався їх малюк, жалкують про це. Не зазнавши максимальної напруги не тільки фізичних, а й душевних сил, неможливо повністю відчути щастя від зустрічі з малюком. Якщо мама покірно віддається на волю лікарів, самоусувається від участі в пологах, малюк залишається без допомоги та підтримки у найвідповідальніший момент свого життя. Народження — не тільки й не так фізіологічний процес, це спільне духовне переживання мами та малюка.

Без болю та страху

Щоб не потрапити в полон негативних уявлень про пологи, перегляньте своє ставлення до них. Серед тих відчуттів, які вам судилося випробувати, біль не повинен домінувати. Поставтеся до неї не як до неминучого випробування, а як до доброго порадника. Саме почуття болю підкаже вам, що необхідно розслабитися чи активніше рухатися, щоб допомогти тілу виконати цю нелегку роботу – розкритися та випустити дитину. Закличте на допомогу своє образне мислення, уявіть, що ваша промежина розкривається подібно до бутону квітки, з серцевини якої з'являється малюк. Саме поняття «розкриття» має на увазі не лише розкриття матки та розслаблення пологових шляхів, а й відкритий стан душі, довіра до того, що відбувається, та любов до дитини. Жінка має унікальну інтуїтивну здатність відчувати, що потрібно її дитині. І якщо виконуватимете свою «позитивну програму», напевно, все у вас вийде!


Батькова роль

До речі, не слід забувати, що пологи — сімейна подія, в якій батько дитини відіграє не останню роль. Щоправда, якщо пологи більше нагадують операцію, аніж природний процес, то татові не знаходиться в ньому місця, тому й існує думка, що пологи — не чоловіча справа. Однак досвід багатьох сімей свідчить про те, що спільні пологи можуть стати чудовою подією у житті чоловіка та жінки. Такі батьки створюють для малюка, що народжується, особливу атмосферу любові і взаєморозуміння, підтримують один одного в цей важливий момент, усвідомлюють свою відповідальність за малюка.
Присутність близької людини, її турбота допомагають жінці пройти всі випробування пологів. Ласкаві дотики, слова любові та підтримки - по праву можна вважати найефективнішим знеболюючим засобом.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти