Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="56544"]
Вагітність, Здоров'я

Мігрень та вагітність: як собі допомогти?

Old date:
Current date: 2022.12.04
New date: 2014.10.24
0
Існує 150 різновидів головного болю. Але саме мігрень стоїть на 7-му місці у списку захворювань, що впливають на працездатність

Існує 150 різновидів головного болю. Але саме мігрень стоїть на 7-му місці у списку захворювань, що впливають на працездатність

Болить у голові (Фото: Fotolia.com)

Болить у голові (Фото: Fotolia.com)

Який страждає на мігрень, як правило, знає, що для цього виду головного болю характерне поєднання як мінімум двох з перелічених ознак:

 • біль поширюється лише на одну половину голови:
 • має пульсуючий характер, інтенсивність від середньої до високої:
 • посилюється навіть за звичайної фізичної активності:
 • напад болю обов'язково супроводжується нудотою (іноді-блюванням), світло- або звукобоязню:
 • іноді нападу передує короткочасна «аура» - комплекс зорових, слухових, дотикових порушень

Жіноча хвороба?
За статистикою, жінки страждають від мігрені в 2-3 рази частіше за чоловіків. Тому очевидно, що гормональні зміни під час вагітності не можуть не впливати на перебіг мігрені. На щастя, більшість змін будуть позитивними. При вагітності напади мігрені скорочуються або проходять у 60-70% жінок. Якщо у вас мігрень без аури, то напади, швидше за все, стануть рідшими, якщо з аурою є ймовірність погіршення. Після народження дитини у 40% молодих матусь мігрень, як не сумно, повертається. Іноді мігрень вперше починається під час вагітності, проте не можна сказати, що період очікування дитини є фактором ризику розвитку хвороби. При цьому неможливо передбачити. чи збережуться напади надалі або пройдуть із народженням малюка.

Як собі допомогти?


 • Під час нападу приляжте у прохолодному затемненому приміщенні. Зменшує біль туге стягування голови рушником або прикладання льоду.
 • знизити ймовірність нападу можна, уникаючи провокаторів мігрені. У щоденнику відзначайте дні, коли вас настигла мігрень, фіксуйте симптоми (нудоту, блювоту, світло- та звукобоязнь) та можливі фактори-провокатори. До них зазвичай відносять деякі продукти (кав. сири, шоколад, червоне вино, пиво, гострі соуси). Відіграє роль і ваш стан (голод, стрес, недосипання). Провокатором нападу стають перельоти зі зміною клімату або часового поясу, помітна зміна режиму дня, погодні коливання. Визначивши фактори-провокатори, ви зможете постаратися уникати їх надалі.
 • Якщо ви. ще не знаючи про свою вагітність, використовували засоби для усунення нападів мігрені, обов'язково скажіть про це лікарю. Швидше за все, вам доведеться припинити прийом цих ліків. Надалі при дуже сильному головному болю лікар може призначити вам парацетамол та будь-які протиблювотні препарати рослинного походження.
 • Майбутній мамі варто віддати перевагу нелікарським методам профілактики - релаксаційні процедури, йогу, призначені лікарем сеанси біологічного зворотного зв'язку.На що звернути увагу?
  Якщо у вас голова болить, обов'язково скажіть про це лікарю. Особливо, якщо біль інтенсивний, двосторонній, пульсуючий, посилюється при навантаженні. Такі симптоми характерні для прееклампії або еклампсії, проявів важкого токсикозу вагітності.
  Загалом напад мігрені, хоч і є дуже неприємним станом, не несе у собі загрози здоров'ю та життю як матері, так і майбутньої дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-6 шкідливих продуктів для вагітних

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти