Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="201336"]
Вагітність

Як пережити вагітність поодинці, якщо майбутній тато не готовий до поповнення

Old date: 2018-11-16
Current date: 2022.08.11
New date: 2020.10.04
0
Яка чудова новина: вас скоро буде троє! Ой, ні, здається, таки двоє... Що тут скажеш: життя сповнене сюрпризів. Ви вагітна

Яка чудова новина: вас скоро буде троє! Ой, ні, здається, таки двоє... Що тут скажеш: життя сповнене сюрпризів. Ви вагітні, а майбутній тато не готовий до поповнення і втік. Не впадай у відчай!

мати-одиначка, що робити, якщо тато майбутньої дитини втік, одна і вагітна, пологи, дитина без батька, пільги матерям-одинакам

Джерело: Gettyimages

Деякі чоловіки вважають, що, якщо їхня подруга несподівано завагітніла, саме час поставити крапку у стосунках. Справді, побачення вже не будуть наповнені колишньою пристрастю, а через деякий час взагалі стануть більше схожими на відвідування хворого з покупкою фруктів і вислуховуванням скарг на здоров'я. Як бути вагітній жінці, яка потрапила в таку ситуацію? Як не зламатися і не почати тихо ненавидіти малюка, який ще не народився, який «все зіпсував»?
А чи було кохання?

Зазвичай чоловікові, який кинув вагітну кохану, дорікають, що він злякався відповідальності. Насправді народження дитини означає, що майбутній батько має провести із цією жінкою значну частину життя. Якщо він на це ніколи не розраховував, то своїм зникненням лише підтвердив несерйозне ставлення до роману, що мав місце. Тому, хоч би як боляче це усвідомлювати, йдеться про нестачу кохання, а не відповідальності. Але це не привід вважати свою жіночу долю невдалою та сумувати через відсутність повної сім'ї для майбутнього малюка!

мати-одиначка, що робити, якщо тато майбутньої дитини втік, одна і вагітна, пологи, дитина без батька, пільги матерям-одинакам

Джерело: Shutterstock

Подібні ситуації викликають бурхливий інтерес оточуючих. Припиняйте настирливі розпитування: «Ви хочете допомогти? Фінансово?


Розлучитися з чоловіком після нетривалих стосунків набагато краще, ніж пережити його зраду після 10 років шлюбу. Ви, як і раніше, молода, приваблива та енергійна жінка, якій ніщо не заважає в найближчому майбутньому влаштувати особисте щастя з більш гідною людиною.

Подивіться ширше поняття «щаслива сім'я». Це не тільки звичний за глянцевими картинками варіант "мама, тато, я". Насправді склад може бути будь-яким. Це близькі люди, яким добре разом: ви, малюк та ваша мама або просто ви та малюк. Тому навіть без тата, що втік, у дитини все одно буде любляча сім'я.


Народження малюка - диво, яке, на жаль, трапляється не з кожною жінкою, яка бажає завагітніти. Невтішна статистика безпліддя зростає з кожним роком, а ви опинилися серед щасливчиків! Навіть якщо зараз вам важко уявити себе у ролі дбайливої ​​матусі, ваша думка обов'язково зміниться, коли малюк з'явиться на світ. Якщо не брати до уваги представниць маргінальних верств суспільства, то, як правило, жінки, що народили у складних життєвих обставинах, не шкодують, що зберегли вагітність.

мати-одиначка, що робити, якщо тато майбутньої дитини втік, одна і вагітна, пологи, дитина без батька, пільги матерям-одинакам

Джерело: Pixabay

Все на краще!

Зараз важко повірити, але досвід доводить, що це саме так! Ви погодитеся з цим твердженням через роки, коли зустрінете справжнє кохання. Не думайте, що, якби не несподівана вагітність, у ваших стосунках із чоловіком усе було б добре. Швидше за все, ви розлучилися б трохи пізніше, як це завжди трапляється з парами, в яких одна людина налаштована на спільне майбутнє, а інша просто приємно проводить час. Поява дитини — найсильніший стимул як для особистісного, так і професійного зростання. Необхідність піклуватися про нього змушує згортати гори і надихає на найсміливіші та оригінальні експерименти. Можливо, цей непростий досвід був потрібен і для того, щоб надалі ви обережніше і раціональніше підходили до вибору чоловіка. У важкі хвилини переглядайте надихаючі фільми, в яких одинока мати успішно долає труднощі, наприклад «Москва сльозам не вірить», «Джой».


мати-одиначка, що робити, якщо тато майбутньої дитини втік, одна і вагітна, пологи, дитина без батька, пільги матерям-одинакам

Джерело: Pixabay

Капітан, що сплив

Незважаючи на біль та образу, необхідно подумати про те, чи варто намагатися зберегти хоча б формальні стосунки з майбутнім татом, щоб згодом дитина знала, хто її батько. Адже лише через кілька років він почне ставити запитання, і йому дуже боляче почутиме, що його батько «ніхто» або «одна людина, яка не хотіла, щоб ти народився».

Малому важливо знати, що в нього є батько. Навколо у більшості ровесників будуть бодай якісь тати, хай навіть нікудишні, а в нього — «ніхто»! При цьому йому не обов'язково знати всі подробиці вашого розриву. Але для нього великою цінністю будуть відомості, що його тато, наприклад, добре малює або теж дуже любить макарони.

  • Спробуйте налагодити спілкування з чоловіком не заради себе та надії повернути все, що було, а заради майбутнього малюка. Можливо, він і сам захоче приділяти увагу дитині, коли зрозуміє, що вам не потрібний штамп у паспорті та інші «страшні» речі.
  • Уявіть, що має найняти на роботу рідкісного спеціаліста і придумати для нього максимально привабливі умови. Раціональність має бути сильнішою за емоції, тому робіть акцент на тому, що завжди було важливо для чоловіка. Він дуже прив'язаний до своєї матері та цінує її думку? Нагадайте, що вона давно говорила про онуків, а тут якраз така удача: онук чи онучка у неї з'явиться, а невістка — ні. Якщо чоловік любить пофілософствувати, підкажіть йому, що дитина - це один із найпомітніших його слідів на Землі!
  • Перш ніж розмовляти з колишнім, продумайте до дрібниць, якою бачите його участь у житті дитини. Наприклад, для початку можна запропонувати йому приїхати на «огляд» грудничка після пологового будинку, а потім — відвідувати малюка раз на місяць у будь-який зручний день. І звичайно, необхідно час від часу робити спільні фотографії тата з дитиною, щоб у того була наочна та зрозуміла історія стосунків із батьком.
  • Тато вирішив зникнути без сліду? Не пишіть історію про капітана далекого плавання, який ніяк не може пришвартуватися до берега: обов'язково колись забудете і назвете його космонавтом. Краще сказати дитині, що її батько непогана людина, просто поки що не розуміє, як здорово відчувати себе батьком. Але колись він це зрозуміє.
мати-одиначка, що робити, якщо тато майбутньої дитини втік, одна і вагітна, пологи, дитина без батька, пільги матерям-одинакам

Джерело: Pixabay

Таке недовге щастя.

Іноді чоловік відносно спокійно сприймає новину про вагітність та підтримує майбутню маму до пологів. Проте випаровується через кілька місяців після появи малюка на світ. З одного боку, народження дитини завжди привносить зміни у відносини, змушуючи батьків переживати кризу. З іншого — більшість чоловіків гідно справляються з проблемами і нікуди не тікають.


Спробуйте проаналізувати те, що стало тригером для розриву. Чоловік залишався поруч протягом усієї вагітності та пізніше? Значить, у нього є уявлення про борг, і йому не байдуже, що ви про нього думаєте. Можливо, молодого тата злякали зміни у вашому інтимному житті. Або він вирішив, що зміна підгузків та безсонні ночі так і переслідуватимуть його до кінця життя. Поставтеся до цих слабкостей не як до зради, а як до проявів розгубленості та нестачі життєвого досвіду. Спокійно поговоріть про його переживання та страхи.
Якщо ваші стосунки безнадійно зіпсувалися, не можна виключати, що у тата залишилися почуття до дитини. Зізнайтеся, що ви не вважаєте, що у вас є якісь особливі права на малюка. Скажіть, що вдячні чоловікові за його підтримку під час вагітності та у перші місяці після народження малюка і вважаєте, що він здатний бути прекрасним батьком, навіть якщо потім буде щасливим з іншою жінкою.
Ті кілька місяців, які чоловік спілкувався з дитиною, дали дитині дуже багато чого для подальшого емоційного розвитку. Навіть якщо тато остаточно розірвав усі зв'язки, позитивні емоції та досвід залишаться.


Як допомогти маленьким животикам: 5 способів покращити травлення малюка⇒

Автор тексту: Марія Бауліна, нейропсихолог


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x