Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="4780"]
Вагітність, Відносини

Як майбутній мамі позбавитися негативних емоцій?

0
І для того, щоб не дозволити нав'язливим думкам втрутитися в такий важливий пологовий процес, багато мам часто використовують особливі.

І для того, щоб не дозволити нав'язливим думкам втрутитися в такий важливий пологовий процес, багато мам часто використовують особливі та абсолютно безпечні для здоров'я гіпнотичні техніки. У чому полягає сенс самогіпнозу?

Папам на замітку

полохливість, інфантильність, плаксивість, примхливість, ейфорія - це далеко не всі «родзинки» вагітності. Багато в чому причиною цього бувають абсолютно природні гормональні зміни в організмі. Хоча часом за такими «родзинками» криються серйозні психологічні проблеми. Уважне, дбайливе подружжя, придивіться до вашої коханої та єдиної! Якщо вашу дружину турбують хоча б п'ять із десяти нижченаведених варіантів страхів, це привід задуматися.

 1. Нервозність істерика під час гінекологічного огляду на кріслі.
 2. Приступи блювання при прийомі вітамінів.
 3. Відчуття сорому від усвідомлення вагітності.
 4. Часті нічні кошмари, а також хронічне безсоння.
 5. Непереборна страх, уникнення дзеркал.
 6. Пригнічений настрій після інтимних стосунків.
 7. Психологічне віддалення від чоловіка, родичів.
 8. Перевтома, нудьга, хронічна втома.
 9. Боязнь залишитися однією у темному приміщенні.

10. Приступи неприйняття по відношенню до себе та майбутньої дитини.

Досвідчена акушерка Меріл Сміт, спеціаліст з роботи з вагітними, які страждають на психологічні травми, пропонує чоловікові тверезо оцінити поведінку своєї дружини і допомогти їй пережити страхи минулого. Почніть з простої розмови. Навчіться активно слухати. На це піде від тижня до місяця. Головне, щоб жінка могла вам довіряти. Повторюйте такі фрази: "Я вірю в тебе", "Я люблю тебе", "Ти впораєшся". Деякі майбутні мами у відповідь майже відразу починають розповідати свої історії. Інші, виявивши причину своєї фобії, на якийсь час замикаються у собі. Майте терпіння і чекайте стільки, скільки потрібно. Будьте поруч, дивіться своїй дружині у вічі, тримайте її за руку, обійміть за плечі. Зовні здається, що нічого не відбувається. Насправді тим часом творяться чудеса зцілення. Поменше бурхливих емоцій, засудження з вашого боку. Бажаєте підтримати дружину? Ласкаво скажіть: "Мені важко чути, як тобі було боляче тоді". Визначаючи межі страхів («Це було в минулому, і ніколи більше ніщо подібне не повториться ні в сьогоденні, ні в майбутньому»), ви вселяєте у жінку впевненість у своїх силах, віру у радісну вагітність. Скажіть, що ви завжди будете поряд з нею і допоможете подолати всі труднощі. Проте не обіцяйте, що не зможете виконати! Завдання чоловіка - оберігати дружину, її спокій, здоров'я та добробут. Якщо відчуваєте, що не справляєтеся самі, зверніться до духовної аушерки.


Ляльки із Гватемали

Мандруючи світом як доула, Меріл Сміт перейняла досвід гватемальських жінок у роботі з психологічними травмами. «У Центральній Америці вагітні роблять лялечок із паперу чи маїсу. Вбирають їх у яскравий національний одяг. Називаються іграшки „ляльки співчуття“. Ця традиція йде ще від давніх індіанців майя. Зберігаються ляльки у яскравих коробочках, мішечках».

Вагітна ділиться з лялечкою переживаннями та кладе її на ніч під подушку.

Прокинувшись уранці, жінка відчуває полегшення. Спробуйте змайструвати «ляльку співчуття» своїми руками та розповідайте їй про всі печалі та страхи. Вона забере тривоги. Щоранку ви прокидатиметеся в радісному настрої, у передчутті довгоочікуваної зустрічі з вашим малюком.

Лише позитивний настрій!

За словами акушерки Гейл Харт, яка має багаторічний досвід роботи з вагітними, у США гіпноз все частіше стає рятівним засобом для жінок під час пологів. Пройшовши курс лікування гіпнозом, породіллі відмовляються від запланованого кесаревого розтину, анестезії, позбавляються фобій і з легкістю долають больовий поріг.

У нашій країні поки що мало фахівців, які займаються з вагітними гіпнозом, готуючи їх до природних пологів. Хоча відомо, що гіпноз вже давно використовується у нашій країні медиками, наприклад, у стоматології, а також у роботі з тяжкими хворими.

Гіпноз під час вагітності та пологів безпечний. Навіть якщо ви не можете знайти кваліфіковану доулу, спробуйте займатися вдома самі. За бажання в інтернет-магазинах можна придбати відео- та аудіоуроки гіпнозу, практичне керівництво, складене сертифікованими фахівцями. Для початку найкраще використати одну з книг основоположниці методики Мері Монган «Гіпноз під час пологів: свято життя».

Основна мета перинатального гіпнозу - зберігаючи ясність свідомості, знайти у собі радість бути вагітною і відчути переваги природних пологів. Протягом курсу занять жінка налаштовується спокійно ставитись до болю та можливого дискомфорту під час пологів. Вона вчиться якісно розслаблятися, сприймаючи сутички як м'язове розтягнення, а потуги як сильні поштовхи зсередини. Акушерка, що допомагає під час пологів і володіє технікою гіпнозу, не вводить породіллю в транс, а лише допомагає побудувати позитивні візуалізації. Гіпнотерапія включає також дихальні практики, масаж і фізичні вправи.

Мері Монган переконана, що будь-яка жінка, що пройшла курс гіпнозу за її методикою, здатна народити красиво та радісно. Щоб гіпноз під час пологів став дієвим для вас, тренуйтеся щодня не менше півгодини. Медитуйте, використовуйте прийоми глибокої тілесної релаксації, створюйте позитивні візуальні образи.

 • Почніть розмовляти зі своєю дитиною. Це не тільки зміцнить психологічний взаємозв'язок з малюком, але й допоможе вам відчувати його підтримку під час пологів. Зрозумійте, що подія, що має бути, — ваша спільна найважливіша на даному етапі життя справа!
 • Щовечора практикуйте глибоку тілесну релаксацію. Закрийте очі та сконцентруйтеся на диханні. Зробіть кілька глибоких вдихів. Уявіть навколо себе сонячну кулю, що струмує яскравим теплим світлом. Нехай зайві суєтні думки покинуть голову разом із легким видихом. Вважаючи від 25 до 0, подумки малюйте кожне число. Чим ближче до нуля, тим більше ваше тіло має розслабитись, стати невагомим. Подумки пройдіться по всіх частинах тіла - від пальців ніг до верхівки. Зробіть глибокий вдих і розслабте грудну клітку, наступний глибокий вдих - спина, потім плечі, обличчя, голова. Намагайтеся розслабити всі м'язи тіла, наповнити їх теплом і світлом.
 • Вранці, відразу після пробудження, медитуйте. Закрийте очі. Зробіть кілька вільних глибоких вдихів та повільних видихів. Уявіть себе у найпрекраснішому, на вашу думку, місці на землі. Відчуйте умиротворення всередині. Декілька разів з усією впевненістю скажіть собі: «Я готую себе і дитину до красивих і комфортних пологів». Поступайте поступово кольору веселки від червоного до фіолетового. Пропустіть кожен із квітів крізь себе. Дихайте плавно, розтягуючи видихи. Уявіть, що ви сидите на вершині гори. Щебечуть птахи, чути звук струменя водоспаду, ви відчуваєте свіжий аромат квітів і трав. Сонце ясно світить, пронизуючи кожен палець на ваших ногах світлом, зігріваючи і наповнюючи енергією. Далі подумки наповніть енергією сонця все тіло.

Співайте пісні!

Дуже корисні також музичні вправи та практика візуалізації.

 • Співайте разом із чоловіком. Зручно вмостившись на дивані або на підлозі, сядьте так, щоб руки партнера залишалися на плечах. Намагайтеся тримати пряму спину. Уявіть, ніби вас підняли за маківку так, що хребет виструнчився в струнку. Закрийте очі. Почніть співати про себе довгий, протяжний «Ом». Руки покладіть на живіт. Робіть кругові рухи, що погладжують, уявляючи, як малюк спокійно спить усередині. Відчуйте, як вібруючий звук проходить крізь тіло. Потім проспівайте голосні звуки "А", "О", "І". Відчуйте резонанс.
 • Використовуйте предметні візуалізації. Замість утроби уявляйте квітку, яка плавно розкриває свої ніжні пелюстки назустріч новому дню. І пам'ятайте, що ваші думки тісно пов'язані з тілесними сигналами, тому постарайтеся частіше розслаблятися і ретельно підготуватися до найголовнішої події у своєму житті.

За допомогою подібного гіпнозу, вагітній жінці, яка пережила колись психологічну травму, буде набагато легше позбутися нав'язливих страхів та тривог. Спостерігаючи відчуття свого тіла, сутички будуть легко проходити одна за одною. І, нарешті, з фінальним поштовхом, ваша довгоочікувана дитина успішно і абсолютно безболісно з'явитися на світ.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти