Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="82991"]
Вагітність, Здоров'я, Фітнес

7 видів спорту, корисних для вагітних

0
Багато сучасних жінок не приділяють достатньо часу і сил догляду за собою, внаслідок чого досить важко переносять берему.
Burda Media

Burda Media

Багато сучасних жінок не приділяють достатньо часу та сил догляду за собою, внаслідок чого досить тяжко переносять вагітність. Але це не хвороба, а природний стан організму! До того ж, медиками давно доведено, що регулярні заняття спортом сприяють зменшенню проявів токсикозу, покращують кровообіг матері та, відповідно, харчування плода, та позитивно впливають на психоемоційний статус жінки.
Звичайно, не все те, чим ви займалися раніше, буде дозволено під час вагітності. Краще займатися з тренером, який підкаже правильні активності, і проконсультуватися заздалегідь із лікарем, який веде вашу вагітність.
Ось сім видів спорту, які допоможуть вам відчути себе здоровіше та веселіше в очікуванні маленького дива!

1. Йога.
Традиційно, йога вважається найкращим видом спорту для тих, хто хоче уникнути динамічної активності. Плавні асани, крім впливу на фізичний стан, допомагають нормалізувати дихання та серцевий ритм, знімають стрес та відновлюють відчуття внутрішньої гармонії.
Важливо: якщо ви не практикували йогу до вагітності, обов'язково запишіться в спеціальну групу і відвідайте щонайменше 3-5 занять. У йозі дуже важливо правильне виконання вправ, і тут жодні підказки чи відео з Інтернету не допоможуть. Не заощаджуйте і будьте відповідальні – адже йдеться про здоров'я та благополуччя вашого майбутнього малюка.

Вагітна займається спортом

Burda Media

2. Пілатес.
Ще один вид спорту для тих, хто віддає перевагу релаксації. Ця активність допоможе пропрацювати м'язи тазового дна та краще підготуватися до пологів. Крім того, ви напевно відзначите, що стали менше сутулитися і напружувати спину, а дихання стало рівним і глибшим. Пілатес є чудовою профілактикою для опущення органів малого тазу, а також допомагає стимулювати правильну роботу шлунково-кишкового тракту в період виношування.
Важливо: навіть повільні плавні розтяжки іноді є табу для вагітних жінок, тому, перш ніж приступити до занять, переконайтеся, що у вас немає протипоказань до них.

3. Танці.
Це, мабуть, найкращий вид спорту для бажаючих підняти не лише свої фізичні свідчення, а й настрій. Вагітним підійдуть ті види танців, у яких не потрібні каблуки та різкі рухи – наприклад, східні, танець живота, деякі види народних (не ірландські, природно).
Важливо: існують групи спеціально для майбутніх мам, де досвідчений тренер врахує у процесі тренування всі особливості вашого теперішнього стану.


4. Шейпінг.
Шейпінг – дієва профілактика варикозу та геморою. Цей вид спорту допоможе розвинути різні групи м'язів та навчитися краще відчувати та контролювати своє тіло. Динамічні навантаження в період вагітності, на думку деяких лікарів, навіть корисніші, ніж статичні, адже вони покращують кровообіг плода.

5. Плавання.
Навіть якщо ви не відчуваєте себе у воді як риба і не вмієте вразити присутніх у басейні вишуканим кролем, достатньо того факту, що ви залізли у воду. Вона допомагає розслабитися, знімає напругу і прибирає м'язові затискачі, які утворюються практично у всіх вагітних жінок через різку перебудову організму.
Не обов'язково займатися цим видом спорту у групі – краще підберіть свій індивідуальний ритм та отримуйте задоволення від процесу.

Дівчина в басейні.

Легіон Медіа

6. Аквааеробіка.
Цей вид спорту підійде тим, хто хоче відвідувати басейн, але не може самостійно змусити себе активно займатися. Групові заняття з тренером допоможуть позбутися сколіозу, зняти набряклість ніг та покращити настрій.

7. Біг.
Як би спірно це не звучало, медики вважають, що фізично здорова жінка в період виношування дитини може займатися бігом на ранніх термінах. Обгрунтуванням тому служить теза, що біг – природна в людини форма активності, якою користувався для виживання протягом багатьох століть, тому вона завдає шкоди плоду. Проте, бігати треба вкрай обережно, адже небезпека тут полягає не в самих заняттях, а у можливих травмах, особливо падіннях.
Орієнтуйтеся на свої відчуття, вибираючи тривалість та інтенсивність тренування. У середньому вона має перевищувати 1 години. Якщо підтюпця все ж таки викликає у вас сумніви, займіться енергійною спортивною ходьбою – це більш безпечний різновид спорту.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Фітнес-тренер для вагітних Даяна Шобер: «Як я порушувала правила…»

Анемія у вагітної: що робити?


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти