Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="174777"]
Новини

Яна Клочкова: довга дорога на щастя

Old date: 2018-02-20
Current date: 2023.02.03
New date: 2018.03.13
0
Прізвисько «Золота рибка» міцно закріпилося за багаторазовою чемпіонкою та найтитулованішою спортсменкою України Яною Клочковою.

Прізвисько «Золота рибка» міцно закріпилося за багаторазовою чемпіонкою та найтитулованішою спортсменкою України Яною Клочковою. Але найважливішим досягненням життя вона вважає виховання сина.

Джерело: instagram @yana_klochkova

Професійний спорт вимагає самозречення та практично повної відмови від особистого життя – так сталося і з дівчинкою із Сімферополя Яною Клочковою. Гордість країни, тренерів, батьків – а чи це коштувало все нормального дитинства?

Джерело: instagram @yana_klochkova

yana_klochkova Будь собою, інші ролі зайняті⚪️⚫️ О. Уайлд

Втрачене дитинство Яни Клочкової

Спорт був у житті Яни, мабуть, завжди – навіть до її народження. Мама та тато дівчинки займалися спортом досить серйозно – мама та тато в юності були легкоатлетами, власне, на одному із змагань вони й познайомилися. Але спорт для них був лише хобі – сім'ю треба було годувати, батьки працювали багато, а тато Яни колесив по всьому світу з відрядженнями. Вже у півтора роки дівчинку віддали в цілодобовий садок-ясла, звідки забирали додому лише у вихідні і малюк уявляв собі світ саме таким – батьки та будинок у свята. Коли в Яни з'явилася молодша сестричка, дівчинці було всього три роки, але вже досить скоро в садку вони жили вдвох, правда, Анечку іноді забирали додому серед тижня ... на очах у Яни, що плаче.


Яна Клочкова із сестрою Ганною

Джерело: instagram @yana_klochkova

Спорт для Яни почався, хоч як це дивно, зовсім не з плавання, а з гімнастики – саме на художню гімнастику дівчинку записали батьки. Заняття давалися легко, маля незабаром освоїло всі необхідні шпагати, містки, снаряди та відчуло задоволення від перемог.

Але це були лише підступи до великого спорту, і особливих зусиль не вимагали. Хоча вже тоді я день у день ходила на тренування. А у вихідні тато водив нас із Анею на спортивний майданчик.

Плавання це доля

Яна розповідала, що з дитинства її манила вода - вона могла годинами хлюпатися в будь-якій водоймі, а у дворічному віці, коли батьки вирушили з дівчинкою до моря, вже чудово плавала, вражаючи весь пляж. Тим не менш, у спортивну секцію Яна Клочкова потрапила, можна сказати, випадково - коли закрилася секція гімнастики, де займалася дівчинка, батьки почали шукати для неї нове заняття та підійшло лише плавання. Їй тоді було 7 років і цього ж року Яна пішла до першого класу.

Яна Клочкова

Джерело: instagram @yana_klochkova

yana_klochkova???‍♀️ Нічого в цьому житті не дається легко. Щоб досягти своїх цілей, необхідно йти на певні жертви — витрачати свої сили, час, обмежувати себе в чомусь. Іноді бувають моменти, коли хочеться кинути і відмовитися від мрії. У такі моменти пригадайте, як багато ви отримаєте, якщо підете далі і як багато втратите, якщо здаєтесь. Ціна успіху, як правило, менша, ніж ціна невдачі

У Сімферопольській школі плавання особливих результатів дівчинка не демонструвала – за її словами, вона тоді нічим не виділялася серед безлічі однолітків, проте тренери Ніна та Олександр Кожухи все ж таки щось у дівчинці розглянули і вирішили «робити з неї чемпіонку». Так починалося спортивне життя Яни Клочкової, яка повністю замінила дівчинці реальне життя. Фактично, зі справжнім світом її пов'язували лише батьки та улюблена молодша сестра.

У реальному житті у мене не було не лише коханих, а й друзів. У спортивному інтернаті всі, як і я, були націлені на результати, а з хлопцями поза спортом мені просто ніколи було знайомитися. Я жила в найсуворішому режимі: підйом, ранкове тренування, денний сон, вечірнє тренування, нічний сон. І так день у день.

Джерело: instagram @yana_klochkova

Тренери справді розкрили потенціал Яни, нехай і позбавивши її дитинства та юності – за свою спортивну кар'єру Яна Клочкова встановила 50 рекордів України, вигравала практично кожні змагання будь-якого рівня, в якому брала участь, принесла країні 5 Олімпійських медалей – 4 золоті та одну срібну. Але в 20 років стався перлом - Яна вирішила піти з великого спорту. Перше олімпійське золото Яна заробила у 18 років – на літній Олімпіаді в Афінах вона встановила нові світові рекорди Європи та світу та здобула 2 золоті медалі. А через 4 роки після перемоги на наступній літній олімпіаді Яна вирішила взяти тайм-аут і на цьому її шалена гонка за медалями завершилася. Хоча займатися плаванням спортсменка не перестала, плавання перестало бути сенсом її життя і Яна почала вчитися жити іншим реальним життям, як після довгої хвороби вчаться ходити.

Біль та радість Золотої рибки

У цьому новому житті не обійшлося без пристрасного кохання та перших розчарувань – того, що дівчатка, як правило, минають ще до 20 років.

Як з'ясувалося, спорт та життя — дві різні речі. На доріжках басейну я була зухвалою, рішучою, будь-якого суперника могла розірвати на шматки. А на дорогах життя почуваюся невпевнено, соромлюся, боюся перед авторитетами і всіх «пропускаю вперед»

Яна Клочкова

Джерело: instagram @yana_klochkova

Недовгі але бурхливі та незрозумілі стосунки з маловідомим тоді гонщиком Олексієм Мочановим виявилися першим серйозним випробуванням та непоганим щепленням у новому житті Клочкової поза басейном. Олексій Мочанов, до моменту знайомства з Яною вже був розлучений і мав дитину. Батьки Яни категорично протистояли цим відносинам, адже Мочанов був старший за їхню дівчинку на тринадцять років. Романтика закінчилася раптово - чоловік просто перестав з'являтися, але Яна пережила розрив вкрай болісно.

Пізніше Яну зацікавило світське життя, вона почала відвідувати модні заходи, але це виявилося не надто цікавим, правда, так вона навчилася звертати увагу на свій одяг та взагалі зовнішній вигляд – раніше, щоб виглядати добре, достатньо було спортивного костюма та джинсів.

Виховати чоловіка

Ні, такої мети Яна Клочкова не ставить – принаймні саме так вона не формулює своїх стосунків із сином. Мамою Яна Клочкова стала у 2010 році, а батько маленького Олександра – грузинський бізнесмен та спортсмен Левана Ростошвілі, виявився не тим чоловіком, який міг створити сім'ю. Яна не залишилася одна, хоча батька дитини і не було поряд, улюблена молодша сестра Ганна допомагала ростити хлопчика — сестри неймовірно близькі.

Олександру вже 7 років, хлопчик носить прізвище мами, займається спортом – як може бути інакше? Він чудово плаває, спускається на лижах із засніжених гір, грає у футбол. Любить свого маленького братика – Аня народила сина трохи більше року тому, і живе прекрасним повним життям, якого не знала у дитинстві його мама.

Джерело: instagram @yana_klochkova

Зараз Яна Клочкова цілком освоїлася у реальному житті, бере активну участь у благодійних заходах, любить фотографуватися та ділитися щасливими моментами життя в Інстаграмі. Щодо чоловіків – у неї все ще буде добре. Обов'язково!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 4,50 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти