Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275546"]
Новини

Мами, заміжні та вагітні: українка змінила дискримінаційні правила світових конкурсів краси

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.08.16
0
У Лос-Анджелесі відбулася прес-конференція глави руху #RightToBeAMother українки Вероники Дідусенко, учасниці руху Андреа Кіроги, а також

У Лос-Анджелесі відбулася прес-конференція глави руху #RightToBeAMother українки Вероники Дідусенко, учасниці руху Андреа Кіроги, а також відомого американського адвоката Глорії Оллред, присвячена історичній перемозі у їх боротьбі з дискримінацією матерів та заміжніх жінок в індустрії 5 серпня 2022 року перший із Великої четвірки конкурс Міс Всесвіт оголосив про допуск до участі матерів, вагітних, заміжніх та розлучених жінок.

Це історичне рішення стало результатом чотирирічної боротьби, яку Вероніка Дідусенко розпочала у 2018 році, коли її врятували короні Міс Україна.

Дискримінаційне обмеження участі у конкурсах щодо заміжніх, розлучених жінок, молодих матерів, жертв зґвалтувань та існуючої в окремих країнах архаїчної практики примусових ранніх шлюбів проіснувало 70 років. Незважаючи на чисельні спроби відкинутих кандидаток та борців за права жінок досягти рівних прав, індустрія конкурсів краси продовжувала і у ХХІ столітті виміряти цінність молодої жінки її невинністю.

У 2018 році Вероніку Дідусенко позбавили короні Міс Україна через те, що вона мала маленького сина та була розлучена. За ці 4 роки Вероніка багаторазово проводила одиночні пикети перед офісом Міс світу в Лондоні, публічно та не публічно зверталася до керівників конкурсів Міс Світу, Міс Всесвіт, Міс Земля та Міс Інтернешнл , дала сотні інтерв'ю провідним телеканалам, електронним та друкованим виданням зі всього світу, зібрала десятки тисяч підписів у понад 130 країнах світу під своєю петицією на захист прав молодих матерів. Разом із чоловіком відомим українським фахівцем із комунікацій Геннадієм Курочкою вона заснувала рух #RightToBeAMother. Вона ініціювала судові процеси та подала скарги у трьох країнах — Великобританії, США та Україні. Хоча в США, де як позивач виступає така сама жертва дискримінуючих правил американка Андреа Кірога, і в Україні судові процедури все ще продовжуються, подання жалобы проти керівництва конкурсу прав людини Раві Наєк (у цій царині у Британії у 2018 році Людина року) не була схвалена.


Вероники Дідусенко

Рішучий перелом відбувся після того, як діяльність Вероніки Дідусенко та її організація #RightToBeAMother привернула увагу легендарного американського адвоката, партнера-засновника юридичної фірми Allred, Maroko & Goldberg Глорії Оллред. Вибрано за свою самовіддану діяльність до Національного жіночого залу слави США, Глорія Оллред усю свою життя посвятила боротьбі проти дискримінації жінок у всіх сферах американської життя. Як один із співавторів чинного в штаті Каліфорнія Закону Анру про заборону дискримінації жінок під час прийому на роботу, спираючись на нього, вона звернулася до Каліфорнійського департаменту справедливого трудоустрою та житла (DFEH) з вимогою відкрити скаргу та провести розслідування з метою усунення цієї дискримінаційної практики.

«Вагітність, народження дитини чи батьківство не є злочином чи інфекційним захворюванням, — заявила на пресс-конференції Глорія Оллред, — і не повинні бути підставою для позбавлення жінки можливості трудоустроювання чи ведення бізнесу. Якщо вона Міс або Місіс, була розлучена або ніколи не була заміжня, її не слід виключати через її сімейний стан чи статус матері».

Тверезо зваживши на шанси на перемогу в юридичній боротьбі, конкурс Міс Всесвіт ухвалив історичне рішення і повністю виключив дискримінаційні правила зі свого списку вимог для участі. Поширивши вимоги для учасників конкурсів Міс Каліфорнія та США на претенденток у всіх інших країнах світу.

Вероники Дідусенко

Ось що сказала на пресс-конференции про цю победу Вероніка Дідусенко, основниця руху #RightToBeAMother :

«Впродовж 70 років правило, що лишало молодих мам можливості брати участь у чотирьох головних міжнародних конкурсах краси, непорушно витримувало всі атаки. Здавалося, це правило ніколи не змінити. І все ж у день, коли цей моноліт нарешті дав тріщину, і головну мету останніх 4 років моєї життя нарешті здається досягнуто, зізнаюся, я без вагань проміняла б цю хвилину перемоги на победу моєї країни, мого народу, у нашій війні за свободу. Щоб діти і матері України перестали щодня гинути під бомбами. Але ми все ще маємо надію. І як ми переконалися сьогодні, будь-яка мета досяжна. Потрібно просто почати до неї йти.

Особливо я, звичайно, дуже хотіла б, щоб конкурс «Міс Світу» першим поклав край дискримінації молодих матерів. Конкурс, який забрав мою корону. Але для прав усіх молодих мам неважливо, хто перший. Я аплодую конкурсу «Міс Всесвіт» за те, що він першим із чотирьох гігантів галузі увійшов у 21 століття та признав статус жінок і матерів у сучасному суспільстві. Це історичне рішення, і сміливість вашого важливого кроку очевидна всім. Ми також очікуємо, що ті самі правила будуть прийняті Джулією Морлі з Міс Світу, а також Міс Земля, Міс Інтернешнл та іншими конкурсами для жінок та дівчат у всьому світі. Тепер перший крок зроблено. Тепер майбутнє неможливо зупинити».

Сьогодні, коли професіоналізм та беззавітна хоробрість українських солдатів не втомлюються дивувати світ, рух #RightToBeAMother та його засновниця Вероніка Дідусенко довели, що Україна, українські правозахисники можуть змінювати глобальні правила гри не лише на полях битв. Україна сьогодні задає тренди за якими світ житиме у ХХІ столітті.

Інформація та фото надані «Master Management 360»


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти