Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="183294"]
Новини

Донор, який врятував мільйони немовлят іде на спокій

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2018.05.16
0
Австралієць Джеймс Харрісон здавав кров протягом 60 років і тим самим допоміг вижити більш ніж 2.4 мільйонам дітей. 11 травня він здав кро.

Австралієць Джеймс Харрісон здавав кров протягом 60 років і тим самим допоміг вижити більш ніж 2.4 мільйонам дітей. 11 травня він здав кров востаннє.

Джерело: facebook.com/redcrossbloodau

Ще підлітком Джеймс Харрісон переніс найважчу операцію з видалення легені. Тоді йому робили не одне переливання крові, і хлопчик навіть не знав імен людей, які допомогли йому залишитися живими. Коли юнакові виповнилося 18 років – вік, з якого дозволено ставати донором крові, він уперше здав кров і з того часу робив це регулярно.

У 60-х роках лікарі розпочали активні пошуки вирішення дуже болючої проблеми – дитячої смертності від резус-конфлікту з материнською кров'ю:

Аж до 1967 року в Австралії щороку гинули тисячі немовлят і ніхто не міг зрозуміти чому, — розповідала представниця Червоного Хреста в Австралії Джемма Фалкенмайр. — Деякі жінки мали неодноразові викидні, діти народжувалися з пошкодженнями мозку і причини залишалися невідомими».


Джерело: boredpanda.com

Завдяки зусиллям учених все ж таки вдалося з'ясувати, що немовлята гинуть через гемолітичну хворобу, яка розвивається в тому випадку, якщо розвивається резус-конфлікт між резус-позитивною кров'ю плода і резус-негативною материнською кров'ю. Тоді ж і вперше застосували метод ін'єкції антирезусного імуноглобуліну, який виділяють із плазми крові людини. І першою такою людиною-донором став Джеймс Харрісон.

Джерело: boredpanda.com

Чоловіку запропонували взяти участь в експериментальній програмі з розробки ліків та першу ін'єкцію антирезусного імуноглобуліну, виробленого з крові Харрісона, запровадили вагітній жінці у 1967 році. Зрозуміло, на сьогоднішній день Джеймс Харрісон не єдиний донор, з крові якого роблять необхідні для порятунку життів ліки, але таких людей вкрай мало - В Австралії, наприклад, таких донорів виявилося лише 200 людей.

Джерело: facebook.com/redcrossbloodau

Сам Джеймс зовсім не вважає себе героєм, хоча давно отримав прізвисько «людина із золотою рукою». До речі, його кров виявилася корисною та його власною дочкою, яка успадкувала негативний резус та отримала ін'єкцію антирезусного імуноглобуліну під час другої вагітності у 1992 році.

За всі роки свого донорства Джеймс Харрісон здав кров 1173 рази, з неї було виготовлено близько 3 мільйонів доз імуноглобуліну, який врятував безліч життів, подарував жінкам шанс народити не одного, а більше малюків.

Джерело: facebook.com/redcrossbloodau

Наразі Джеймсу Харрісону 81 рік і за законами Австралії він більше не може бути донором – у цій країні донорство дозволено до 80 років (в Україні – лише до 60), а тому 11 травня він здав свою лікувальну кров востаннє.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти