Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="138478"]
Здоров'я сім'ї

Всесвітній день здоров'я: чому здавати кров корисно для жінок та чоловіків

Old date: 2017-04-07
Current date: 2022.10.02
New date: 2020.04.07
0
Стати донором крові може практично кожна доросла людина від 18 до 60 років, причому, одного разу здавши кров, ви вже не зупинитеся

Стати донором крові може практично кожна доросла людина від 18 до 60 років, причому, одного разу здавши кров, ви вже не зупиніться – адже це не просто порятунок чийогось життя, але колосальна користь для здоров'я та небувале емоційне задоволення.

.instagram @donor_kdl

Джерело: instagram @donor_kdl

7 квітня весь світ відзначає день здоров'я, і ​​ми хочемо розповісти, як просто та приємно допомогти тим, хто без нашої допомоги не виживе. Як би далеко не зробила крок вперед медична наука, скільки б цілющих препаратів не винайшла, досі людську кров неможливо замінити нічим. У нашій країні катастрофічно не вистачає донорської крові, а в ситуації, коли переливання життєво необхідно може виявитися кожен.

 

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

У наші дні поділитися своєю кров'ю – най, мабуть, простий і не витратний спосіб зробити добру справу і заодно, подбати про власне здоров'я та показати приклад безкорисливої ​​шляхетності дітям – адже тільки на наших вчинках вони й навчаються. Але тепер докладніше: що донорство крові корисне для донора.


Профілактика інфаркту

Наш організм улаштований таким чином, що незначні кровопртери переносить спокійно і досить легко відновлює кількість необхідної рідини. За прикладами далеко ходити не потрібно – кожна жінка дітородного віку щомісяця втрачає порцію крові під час менструації, на заміну якої виробляється нова, свіжа. Таким чином, віддаючи раз на три місяці 300 мл крові для тих, хто без неї не виживе, регулярно оновлюємо власну. Особливо це актуально для чоловіків, адже у них не відбувається регулярне кровопускання.

За статистикою, постійні донори крові значно менше схильні до тромбоутворення і рідше страждають від інфарктів.

донор крові

Джерело: fotolia

Тренування організму

Крім оновлення та очищення крові, відбувається своєрідне «тренування» кісткового мозку і судин, а також всієї кровотворної системи. Таким чином, якщо трапиться неприємність і ви втратите багато крові, шансів вижити у вас буде набагато більше, ніж у тих, хто ніколи не здавав кров

Контроль за станом здоров'я

Для того щоб стати донором крові необхідно ретельніше стежити за власним здоров'ям, контролювати режим харчування, дуже бажано відмовитися від шкідливих звичок - якщо ви затятий курець або занадто дружні з алкоголем, ваша кров може не пройти тест-контроль. Крім того, існує чималий список станів та захворювань, при яких донорство неможливе (серед них є тимчасові та постійні). Погодьтеся, непогано мати ще один стимул для підтримки здоров'я.

Крім того, при кожній здачі вашу кров перевірять за багатьма показниками, від антитіл до СНІДу та сифілісу, до клінічного аналізу крові за 24 показниками. Таким чином ви завжди знатимете, чи все гаразд з вашим організмом.

Бірки з аналізами крові

Джерело: Fotolia

Очищення крові

Постійні донори розповідають – після кровосдачі шкіра обличчя очищається і ніякий вугровий висип не турбує. Пояснення цьому досить просте - при здачі плазми крові зменшується концентрація алергенів, білків, інших компонентів, що викликають шкірні висипання. Таким чином різко знижується їх концентрація та відбувається очищення крові, а реагує на її стан шкіра, волосся, нігті та практично всі органи.

Збільшення тривалості життя

Загальновідомий та доведений факт – донори крові живуть у середньому на 5-10 років довше. Тут все теж досить логічно – регулярне оновлення складу крові, зниження концентрації вільних радикалів, менший ризик утворення тромбів, все це стає підставою для довгого життя. Донори легше переносять втрату крові при травмах, операціях, пологах, оскільки спрацьовують натреновані на відновлення механізми кровотворення.

  • Інформаційні ролики щодо донорства крові від асоціації молодих донорів України donor.ua

Як підготуватися до крові?

Джерело: YouTube, автор Sensum UA

Ранок донора: як здають кров

Джерело: YouTube, автор Sensum UA


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 4,67 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти