Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="271586"]
Здоров'я сім'ї

Лікарі назвали найшкідливіші напої для підшлункової залози

0
Порушення роботи підшлункової залози часто спричинені неправильним раціоном харчування. Які напої найбільше шкодить важливому органу

Порушення роботи підшлункової залози часто спричинені неправильним раціоном харчування. Які напої найбільше шкодить важливому органу?

Найшкідливіший напій для підшлункової залози

Джерело: Freepik

Підшлункова залоза - це орган травної системи, який виробляє ферменти, необхідні для перетравлення та засвоювання білків, жирів та вуглеводів. Також орган виробляє глюкагон та інсулін, щоб контролювати рівень глюкози у крові.

Алкоголь

Напій, що найбільш руйнує цей орган, прийнято вважати алкоголь. Дійсно, при частому вживанні розвивається гострий панкреатит (70% випадків) - це захворювання, при якому порушується викид ферментів у дванадцятипалу кишку. Вони залишаються у підшлунковій і цим руйнують її. Проте, за даними лікарів, найбільше варто побоюватися іншого напою.

Свіжий фруктовий сік

Як показали дослідження, на здоров'я підшлункової шкіри особливо негативно впливає свіжовичавлений фруктовий сік. Занадто часте його вживання шкідливо через високий вміст цукру. У людей, які постійно п'ють соки вже через 5-6 років, можуть виявити цукровий діабет, стверджують медики.


Як повідомляється, фруктові соки за кількістю цукру перевершують навіть кока-колу та фанту. Натомість рекомендується з'їдати цілий фрукт. Наприклад, апельсин, яблуко чи грушу. У помірній кількості цілісний продукт матиме лише користь.

Кава

Ніколи не пийте каву на голодний шлунок. Цим ви лише руйнуєте своє здоров'я. Справа в тому, що органи травлення сприймають цей напій як їжу, тому починають виробляти ферменти для отримання корисних властивостей. У результаті вони лише шкодять нашому організму.

Солодкі газовані напої

У солодкому газованому газі багато цукру, який є швидким вуглеводом. Зловживання такими напоями може спричинити жовчно-кам'яну хворобу, яка в свою чергу нерідко стає провокатором панкреатиту.

Які ще продукти не любить підшлункова залоза

  • солодке газування,
  • сосиски, салямі та інші продукти з харчовими барвниками та ароматизаторами,
  • жирна їжа,
  • солодощі,
  • продукти, які містять трансжири та прості вуглеводи (це може бути готова випічка або напівфабрикати).

Найпоширенішими симптомами захворювань підшлункової залози є нудота та блювання, здуття живота, слабкість, жовтяничність шкіри та відсутність апетиту. За наявності цих ознак обов'язково зверніться до гастроентеролога, щоб перевірити здоров'я.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти