Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="271255"]
Здоров'я сім'ї

Лікар розповів, як контролювати ризик повторної пневмонії після COVID-19.

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2021.12.08
0
У пацієнтів після одужання від коронавірусу є ризик захворіти на пневмонію повторно. Як попередити розвиток запалення

У пацієнтів після одужання від коронавірусу є ризик захворіти на пневмонію повторно. Як запобігти розвитку запалення і які для цього потрібно здати аналізи?

Повторна пневмонія після COVID-19

Джерело: freepik

Пневмонія (запалення легенів) - одне з найнебезпечніших ускладнень COVID-19. На наявність можливої ​​проблеми вказують низька сатурація кисню в крові (94% і нижче), утруднене дихання, задишка, відчуття нестачі повітря чи стиснення у грудях. За таких симптомів слід негайно викликати швидку допомогу.

Лікарі продовжують активно вивчати наслідки коронавірусної хвороби. Так, нещодавно стало відомо, що пневмонія може знову повернутися до того, хто перехворів на 7-10 добу після виписки з лікарні. Причина цього, вважають фахівці, — ослаблений імунітет. Спочатку після одужання організм вразливий перед бактеріями та вірусами, які легко можуть проникнути в легені.

Як розповів у своєму блозі лікар Тарас Жиравецький, все частіше трапляються випадки нового запалення легенів у пацієнтів, які пережили ковидну пневмонію. Як правило, проблема виникає на 7-10 добу після одужання чи витягу з лікарні.


Як контролювати здоров'я після перенесеної від COVID-19 пневмонії?

Експерт рекомендує стежити за своїм самопочуттям та температурою. Гарячки може не бути. Натомість можуть турбувати задишка, втома і пітливість. Якщо температура буде підніматися, варто здати аналіз на среактивний білок (СРБ) і загальний аналіз крові. Проте не раніше 7-10 днів після одужання.

Якщо рівень СРБ вище 5 одиниць, варто проконсультуватися з лікарем. Про повторне запалення легенів також скажуть підвищену кількість лейкоцитів та нейтрофілів у загальному аналізі крові, але розшифровувати показники може лише лікар.

Що робити при повторній пневмонії

Джерело: freepik

Що робити при повторній пневмонії?

Чого точно не можна робити – так це займатися самолікуванням. Є підозри на пневмонію чи навіть погіршення самопочуття – звертайтеся до сімейного лікаря. Жиравецький радить проконсультуватися зі спеціалістом та пройти рекомендовану ним діагностику. Якщо повторне запалення легенів є, то важливо не пропустити проблему.

При цьому лікар нагадує, що не потрібно самостійно робити КТ легенів. Процедура допустима тільки за призначенням лікаря і краще віддати перевагу УЗД. Томографія надає підвищене радіаційне навантаження на організм! Це дуже небезпечно здоров'ю. Якщо пневмонію діагностують, вам слід призначати необхідне лікування.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти