Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="272611"]
Здоров'я сім'ї

У МОЗ розповіли, за яких симптомів потрібно робити тест на коронавірус

0
Оскільки клінічна картина коронавірусу сильно змінилася за останній рік пандемії, стало простіше переплутати захворювання з ГРВ.

Оскільки клінічна картина коронавірусу сильно змінилася за останній рік пандемії, стало простіше переплутати захворювання на ГРВІ. За яких ознак варто підозрювати у себе COVID-19, який тест на визначення «корони» робити і як вийти з самоізоляції? Про все це розповідаємо далі.

У МОЗ розповіли, за яких симптомів перевірятися на коронавірус

Джерело: Freepik

Коли ж варто робити тест на СOVID-19 та який варіант тестування вибрати? На це питання на брифінгу відповів заступник Міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, перевірятися на коронавірус слід за будь-яких ознак вірусного захворювання.

«Кашель, біль у горлі, температура — це вже основа для того, щоб зробити тест на коронавірус. Напрямок на безкоштовне тестування можна отримати у вашого сімейного лікаря», – повідомив Кузін.


Який тест на коронавірус робити

Джерело: Freepik

Який тест на ковід робити

ПЛР чи експрес? Ту все виявилося просто: якщо є симптоми ГРВІ або коронавірусу, для встановлення діагнозу достатньо пройти експрес-тестування. Якщо результат виявиться позитивним, додатково молекулярну діагностику не потрібно. Однак при отриманні негативного результату лікар може направити пацієнта на тестування ПЛР.

Коли можна вийти із самоізоляції

Також Кузін нагадав, що при підтвердженому COVID-19 слід дотримуватися самоізоляції протягом 10 днів. Завершити карантин можна, якщо після закінчення цього терміну протягом останніх трьох днів відсутні симптоми хвороби.

У випадку, якщо ознак захворювання немає, а результат тесту виявився позитивним, дотримуватися самоізоляції потрібно так само. Повернутися до нормального життя можна буде, якщо за десять днів і протягом трьох останніх не буде жодних симптомів.

Ще один спосіб завершити самоізоляцію – здати ПЛР-тест та отримати негативний результат. Проте, за словами Кузіна, повторне тестування не можна робити раніше, ніж за 10 днів після проведення першого аналізу. Тому майже два тижні все одно доведеться просидіти вдома.

Щоб повернутись на роботу, здавати ПЛР-тест на COVID-19 необов'язково. Якщо ви дотримувалися всіх термінів самоізоляції, то після цього можете спокійно повертатися до звичного ритму життя.

Не ігноруйте симптоми захворювання. Залишайтеся вдома та обов'язково звертайтеся за медичною допомогою.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти