Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="275607"]
Здоров'я сім'ї

Увага, відкриті вікна! 10 способів захистити дитину

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2022.08.23
0
Літо – година відкритих окон та антимоскітних сіток. На жаль, хвилинна втрата пильності батьків може коштувати життя дитині. Подумайте

Літо – година відкритих окон та антимоскітних сіток. На жаль, хвилинна втрата пильності батьків може коштувати життя дитині. Подумайте про безпеку заздалегідь, захистіть дитину від випадання з вікна.

як захистити дитину від випадання з вікна

Джерело: Fotolia

Дитині будь-якого віку цікавий світ за вікном. Він манить і притягує, а координація рухів, вестибулярний апарат і здатність розрахувати ризики у дитини, на жаль, набагато відстають від жаги пізнання світу. Наше завдання створити в будинку такі умови, щоб захистити дитину, доки вона не може зробити це сама.

Антимоскітна сітка не захищена від випадіння.

Антимоскітні сітки призначені для того, щоб не пропускати у приміщення насекомих і не більше. Але у дитини складається хибне відчуття надійності сіток, а тому вона може спертися на неї і випасти разом із сіткою. Навіть найміцніші, укріплені сітки на вікна можуть витримувати лише обмежений вес — сітки не захищають дитину від випадання з вікна.

Ніколи не залишайте дитину без нагляду

Ніколи не залишайте дитину без нагляду, якщо вікно відчинене. Навіть не так - ніколи не відчиняйте вікно повністю, якщо в будинку є дитина. Вам може здатися, що ви відвернулися або вишли з кімнати лише на хвилину, але цього може виявитися достатньо, щоб малюк виліз на підвіконня.


як захистити дитину від випадання з вікна

Джерело: Shutterstock

Не давайте можливості залізти на підвіконня

Обмежте дитині доступ до підвіконня — відсуньте тумбочки, приберіть стільці, табурети, все, на що малюк може стати, щоб дістатися вікна. Щоправда, це працює тільки для малюків, а 5-річка вже зможе вигадати, як забратися туди, куди хочеться. Якщо тримаєте малюка на руках, стоячи біля вікна чи на балконі, тримайте його міцно за талію, але ніколи не за руку чи одяг.

Правильно ПРОВІТРЮЙТЕ

Пластикові вікна відкривайте тільки на провітрювання зверху (правда, це дуже небезпечно, якщо в будинку живе кіт або кішка. Дуже багато випадків, коли тварина потрапляє в небезпечну, смертельну ловушку відкритого на провітрювання вікна). Встановіть обмежувачі на вікна. Вони бувають різні — гнучкі із замком, у вигляді решіток. Завдання таких обмежень не допустити відкриття вікна більше, ніж потрібно для провітрювання.

Встановіть замки на ручки

Але і закрите вікно може виявитися небезпечним для підрослого малюка — приблизно після 3 років дитина вже настільки володіє своїми ручками, що може відкрити вікно, особливо, якщо вона бачила, як це робили дорослі. Заздалегідь встановіть замки на всі ручки, але ніколи не залишайте ключ у замку та не зберігайте його у доступному для дитини місці.

як захистити дитину від випадання з вікна

Джерело: instagram @okna_prosvet

Блокіратор для вікон

Блокіратор для окон, мабуть, один із кращих варіантів захисту дитини від випадання з вікна. Сьогодні існує безліч конструкцій, у тому числі замки-блокіратори, їх встановлюють на раму в різних місцях, а основне завдання таких замків-блокаторів — не дозволити дитині відкрити вікно. Важливо — замки повинні встановлювати фахівці, а ключ потрібно зберігати недалеко від вікна, але на такому рівні, куди дитина точно не дістане.

Решітки на вікна

Встановіть решітки на вікнах — але пам'ятайте, відстань між прутами решітки має бути не більше половини поперечного розміру голови дитини (не більше 10 см), щоб малюк не зміг просунути між ними головку.

Скло повинно бути міцним

Вибираючи вікна, враховуйте, що скло — матеріал крихкий і дитина може його розбити, але існує особливо міцне скло, про це варто поговорити з фірмою, в якій ви плануєте замовити вікна.

як захистити дитину від випадання з вікна

Джерело: Instagram @ adriancmurray

Зміцнити скло захисною плівкою

Ще існує можливість зміцнити скло спеціальною антивандальною плівкою, яка вбереже дитину від осколків і ризику випасти з вікна. Якщо у вікно, укріплене захисною плівкою, потрапляє щось важке, на склі з'являються тріщини, але плівка не дозволяє їм перетворитися на осколки і розсипатися.

Розповідайте дитині про небезпеку

Говоріть з дитиною, навіть якщо вам здається, що вона вас не розуміє. Повторюйте якомога частіше, що з вікна можна впасти і це призведе до травми і навіть смерті. Розповідайте, що антимоскітні сітки не захищають від падіння і наполягайте на тому, щоби дитина ніколи сама не підходила до відкритих окон. Тим більше ніколи не розмовляйте з дитиною через вікно!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти