Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="263054"]
Здоров'я сім'ї

Вчені назвали 8 факторів, від яких залежить рівень імунітету

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2021.03.03
0
Імунітет багато в чому залежить від нашого способу життя. Перевірте своє здоров'я, проаналізувавши наявність наступних факторів.

Иммунитет багато в чому залежить від нашого способу життя. Перевірте своє здоров'я, проаналізувавши наявність наступних факторів.

від чого залежить імунітет

Джерело: freepik

Фахівці давно дали зрозуміти, що кожна людина має індивідуальний імунітет. Чарівного способу посилити його нема. У цьому є низка чинників, здатних послабити захисні функції організму. Тому, щоб залишатися здоровою та активною, лікарі рекомендують пам'ятати про головних «друзів» імунної системи.

1. Сон

Недосип і втома негативно позначаються на нашому самопочутті, роблячи організм уразливим перед вірусними збудниками. Від нестачі сну збільшується рівень гормону кортизолу, який підриває імунну систему та збільшує стрес. Тому обов'язково намагайтеся висипатися, щоб залишатися здоровою.

2. чай

Чай не просто так вважається другим корисним напоєм після води. У ньому міститься речовина L-теанін, що сприяє виробленню антиоксиданту глутатіону - він протистоїть вільним радикалам і зберігає імунітет. Варто зазначити, що з роками вироблення глутадіону знижується, тому чай допомагає підтримувати його нормальний рівень.


3. Фізична активність

Медики недаремно закликали від початку пандемії намагатися займатися спортом навіть в умовах самоізоляції будинку. Фізична активність дуже важлива підтримки імунної системи. Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, хворіють набагато частіше. Однак важливо пам'ятати, що йдеться не про серйозний спорт, оскільки велике навантаження може послабити організм. Легкі вправи, біг, прогулянки на повітрі, танці — це сприяє поліпшенню нашого самопочуття. Таким чином, клітини отримують кисень, покращується циркуляція крові, а шкідливі бактерії залишають організм.

імунітет

Джерело: freepik

4. Контрастний душ

Ця процедура дозволяє зміцнити здоров'я серця, позбутися стресу, активізувати захисні функції організму і навіть нормалізувати вагу. Але все це можливо тільки якщо правильно приймати контрастний душ. Вода має бути крижаною, а саме обливання — недовгим. Достатньо 5 секунд.

5. Відпочинок

Щоб імунітет працював на повну силу, необхідно влаштовувати повний релакс. Ми часто перебуваємо у стресі, а це головний ворог міцного здоров'я. Обов'язково влаштовуйте собі медитації, походи на масаж або просто відпочинок від будь-яких справ. Це допоможе позбутися наслідків стресу та отримати приплив додаткової енергії.

6. Фолієва кислота

Для боротьби з вірусами та бактеріями необхідні антитіла-імуноглобуліни. І тут на допомогу приходить фолієва кислота (вітамін В9), яка сприяє виробленню захисних клітин. Добути корисну речовину можна у звичайних продуктах – це салатне листя, яловича печінка, банани, апельсини та цвітна капуста.

Як формується імунітет

Джерело: freepik

7. Пробіотики

Вчені давно визнали позитивний вплив пробіотиків на імунну систему. Вони покращують мікрофлору кишечника, що є бар'єром для шкідливих бактерій. Збагатити організм корисними компонентами можна за допомогою спеціальних добавок чи натурального йогурту.

8. гриби

Це ще один «друг» імунітету. Вступаючи у боротьбу із збудниками, лейкоцити знищують не лише шкідливі тіла, а й гинуть самі. А зниження кількості кров'яних клітин робить організм уразливим. Гриби ж сприяють виробництву лейкоцитів і навіть збільшують їхню активність. Причому для цього достатньо 1-2 грибочків на день!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти