Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="232188"]
Здоров'я сім'ї

Туберкульоз: 7 ранніх симптомів, про які потрібно знати

Old date: 2019-11-18
Current date: 2022.12.08
New date: 2020.03.24
0
Туберкульоз дуже страшна, а головне, підступна хвороба. Дуже часто її прояви можна сплутати з банальною застудою або недомо

Туберкульоз дуже страшна, а головне, підступна хвороба. Дуже часто її прояви можна сплутати з банальною застудою чи нездужанням. Звичайно, найдієвіший спосіб виявити це захворювання – щорічно проходити процедуру флюорографії. Але є також ряд симптомів, які допоможуть зрозуміти, що щось йде не так і виявивши, що необхідно негайно звертатися до лікаря.

туберкульоз, симптоми туберкульозу, прояв туберкульозу

Джерело: unsplash

Тривалий кашель

Якщо ви кашляєте вже кілька тижнів, а лікування від застуди, прописане терапевтом, не допомагає і не дає жодних покращень, необхідно більш ретельне обстеження. Кашель - один із найчастіших і найявніших симптомів туберкульозу, а тому ставиться до нього несерйозно не варто.

Дискомфортні відчуття в районі грудної клітки

Це може бути біль, здавлювання або просто неприємні відчуття під час вдиху або покашлювання. Якщо ви періодично помічаєте подібні симптоми, необхідно обов'язково здатися фахівцеві. Такі симптоми найчастіше вказують на проблеми з легенями.

туберкульоз, симптоми туберкульозу, прояв туберкульозу

Джерело: unsplash

Злегка підвищена температура

Таку температуру ще називають субфебрильною. Найчастіше в такому стані ви почуваєтеся відносно нормально: спека та ломоти немає, але при цьому термометр показує, що температура вашого тіла становить 37-37,5 градусів. Якщо такий стан триває вже кілька тижнів, візит до фахівця обов'язковий.


Різка втрата ваги

Якщо ви не сидите на дієтах, ваш раціон та спосіб життя не змінився, але при цьому кілограми тануть на очах необхідно обов'язково звернутися до лікаря. Такий симптом може сигналізувати не тільки про туберкульоз, але й низку інших не дуже приємних захворювань.

Підвищена пітливість або озноб

Особливо небезпечно, якщо два ці стани періодично змінюються: то вам дуже холодно, то різко вас кидає у жар. Такий стан явний сигнал про те, що з організмом щось гаразд і йому необхідна допомога. Особливо варто насторожитись, якщо вас кидає в піт саме вночі.

туберкульоз, симптоми туберкульозу, прояв туберкульозу

Джерело: unsplash

відсутність апетиту

Відсутність або зниження апетиту – ще один симптом, що вказує на небезпечний стан. Найчастіше організм відмовляється від їжі, коли хвороба досягла певного масштабу, і щоб з нею боротися потрібні додаткові резерви.

Загальна слабкість організму

Звичайно, швидка втома, постійна втома і сонливість можуть бути симптомами різних захворювань, як небезпечних, так і не дуже. Якщо останнім часом ви постійно лінуєтеся, буквально змушуєте себе щось зробити і готові спати цілодобово – не полінуйтеся записатися на прийом до лікаря та здати аналізи.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти