Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="276262"]
Здоров'я сім'ї

Сахарний діабет у дітей: причини, симптоми, лікування

0
Діабет – це тяжке ендокринне захворювання, пов'язане зі збоєм у роботі підшлункової залози. Як виникає ця недуга і чи не загрожує во

Діабет — це тяжке ендокринне захворювання, пов'язане зі збоєм у роботі підшлункової залози. Як виникає ця недуга і чи не загрожує вона маленьким ласунам та ласункам?

Сахарний діабет у дітей: причини, симптоми, лікування

Джерело: freepik

14 листопада Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом. В Україні зареєстровано понад 1 млн хворих на цукровий діабет і близько 200 тис. пацієнтів змушені постійно приймати інсулін.

На жаль, діабет – захворювання, яке не можна вилікувати. Тому хвора на діабет дитина потребуватиме лікування постійно, залишаючись на диспансерному обліку у ендокринолога.

Шукаємо причини діабету

 1. Вірусна інфекція. Віруси свинки, краснухи, кори, вітряної віспи, цитомегаловірус, вирус Коксакі здатні зруйнувати клітини підшлункової залози, які продукують інсулін.
 2. Спадковість. У мам, які страждають на діабет, часто народжуються хворі малюки чи діти зі слабкою підшлунковою залозою.

ОСНОВНІ ТИПИ ДІАБЕТУ

Виділяють два основні типи хвороби: інсулінозалежний діабет (1-го типу), а також інсулінонезалежний діабет (2-го типу). Якщо серед дорослого населення переважає цукровий діабет іншого типу, серед дітей – саме першого (інсулінозалежний). Зверніть увагу, що можливі трансформації з іншого типу на перший, але не наоборот.

Період, що передує розвитку явного діабету (переддіабет), можна розпізнати по тому, як малюк погано переносити тривалі перерви між їжею, раптово слабшає, блідне, покривається потім. Про цю стадію мають пам'ятати батьки дітей зі спадковою схильністю до діабету, з ожирінням, з різними захворюваннями печінки, нірок.


Сахарний діабет у дітей: причини, симптоми, лікування

Джерело: instagram @detmart.ru

СИМПТОМІ ДІАБЕТУ

 1. З'являється сильна жажда. За день дитина може випити води 5-6 л та більше (до 10 л рідини на день). Жага відчувається і вночі, тому такі діти часто прокидаються, щоби пити. Січка виділяється в 2-4 рази більше, ніж у здорових дітей (понад півтора літри). Січка стає майже такою ж безбарвною, як вода, і липкою (аналіз показує наявність цукру).
 2. Схуднення. Незважаючи на підвищений апетит, дитина дуже худне.
 3. Запах із рота. З рота (особливо це помітно вранці) пахне ацетоном, цей запах нагадує аромат мочених яблук.
 4. Загальні ознаки. Дитина відчуває сильну слабкість, біль у животі, з'являється діарея, іноді блювота, адже ацетон діє організм як отруйна речовина. Уражається шкіра та слизові. Слизова оболонка порожнини рота при цукровому діабеті стає яскраво-червоною та сухою.
 5. Покраска шкіри. Шкіра на щоках, у ділянці надбрівних дуг, вилицьових кісток, на віках червоні, а на ладонях і стопах жовті.
Сахарний діабет у дітей: причини, симптоми, лікування

Джерело: instagram @fitnec_deti_nsk

ЛІКУВАННЯ ДІАБЕТУ

Турбота про малюка-діабетика лежить на таких трьох китах: постійний контроль за станом дитини, замісна терапія (заповнення нестачі інсуліну) та, звичайно, дієта.

 • Стежити за рівнем інсуліну потрібно тричі на день. Чим рівніший протягом дня рівень цукру в крові, тим вища чутливість до інсуліну, а отже, дозування потрібно менше.
 • Дозування та режим введення. Все індивідуально і залежить від ступеня тяжкості перебігу цукрового діабету та віку дитини. Дозування встановлюється лікарем. Інсулін вводять внутрішньом'язово за 15-30 хвилин до їди.
 • Спеціальна дієта. Годувати хворого на діабет малюка необхідно 6 разів на день і частіше. Спеціальну дієту для малюка порекомендує дієтолог чи лікар-ендокринолог.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UA

Статті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти