Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="81920"]
Здоров'я сім'ї

Здавати кров корисно для здоров'я: ТОП-5 причин стати донором крові

Old date: 2016-01-10
Current date: 2022.09.28
New date: 2019.06.14
0
Здати кров може кожна людина, якщо немає протипоказань. Це не страшно, не боляче, і принесе користь усім – як реципієнту, так

Здати кров може кожна людина, якщо немає протипоказань. Це не страшно, не боляче, і принесе користь усім як реципієнту, так і донору. Ось, як мінімум, п'ять причин, щоб вирушити завтра ж ділитися своїм здоров'ям.

Донорство крові

Fotolia

Ситуація, коли знадобиться донорська кров, може статися з кожним – ніхто не застрахований від травм та хвороб. Поки ми молоді та здорові, давайте допомагати нужденним, адже у складній життєвій ситуації обов'язково хтось допоможе нам.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Врятувати людське життя

Сама по собі ця причина є достатньою для того, щоб витратити пару годин свого часу. Справа в тому, що існують ситуації, і на жаль вони не рідкісні, коли донорську кров або її компоненти не можуть замінити жодних препаратів і процедур. Кров потрібна при операціях, тяжких травмах з великою крововтратою, при катастрофічно низькому гемоглобіні та недостатній кількості власних кров'яних тілець.

Переливання крові потрібно дорослим, а особливо дітям, які страждають на рак крові, коли кістковий мозок не справляється з виробленням кров'яних тілець, існують важкі захворювання, при яких донорська кров потрібна постійно - без неї просто не вижити. Ось і виходить - ваша кров, яка відновиться досить швидко і без наслідків, дасть шанс на життя, причому можливо навіть не одній людині.


Донор - фото

Здавати кров корисно здоров'ю донора

Наша кров ресурс, що відновлюється, адже ми, жінки, щомісяця втрачаємо деяку кількість такої необхідної для життя рідини під час менструації, відновлюється її об'єм при невеликих і навіть досить серйозних травмах. У давнину кровопускання було навіть методом лікування в ситуаціях, коли лікарі не могли придумати альтернативи. І допомагало!

Наша кровоносна система вивчена досить добре, проведено безліч досліджень, проаналізовано результати. Вчені стверджують, що регулярне здавання крові не тільки сприяє її «оновленню», але тренує кровотворні органи і у складних ситуаціях відновлення відбувається швидше. Крім того, статистика показує - донори мають більш стійкий імунітет, хворіють значно рідше і працездатність у них вище.

Донор крові

Fotolia

Привід слідкувати за своїм здоров'ям

Донорство крові та її компонентів справа дуже відповідальна, причому велика частка цієї самої відповідальності лежить на самому донорі. Кров не візьмуть, якщо ви нездорові, застуджені, хворієте на вірусні інфекції. Постійним відведенням для донорства є деякі захворювання, що були перенесені в минулому, такі як гепатит, виразкова хвороба, туберкульоз та інші захворювання – повний список можна вивчити на сайті donor.ua. Таким чином, якщо ви хочете поділитися кров'ю, вам доведеться стежити за власним здоров'ям, правильно харчуватися, зробити щеплення (наприклад від гепатит А).

Крім постійних протипоказань існують також тимчасові, до яких відносяться пірсинг і татуювання (1 рік), вагітність, годування груддю (не раніше ніж через рік після пологів і 3 місяці після закінчення лактації), прийом антибіотиків, алкоголь та інші.

Дізнатися про себе багато цікавого

Перш ніж взяти кров вас обстежать - виміряють тиск, воно має бути не нижче 100/85, зважать - допустима вага не менше 50 кг, візьмуть кров на аналіз. Так ви точно дізнаєтеся багато про свій стан, буде відома ваша група крові, а також резус-фактор.

Вже на етапі аналізу крові перед її здаванням можуть виявитися деякі моменти, про які ви не підозрювали. Скільки крові у вас візьмуть, залежить від вашого стану, зазвичай, у жінок беруть 350 мл.

Мама із сином - фото

Fotolia

Приклад для дитини

Якщо ви стали донором крові, не приховуйте цей факт від оточуючих, особливо від своєї дитини. Скромність якість прекрасна, а безкорисливі добрі справи великий плюс у карму, але розповідаючи про свій вчинок ви не проявляєте нескромність, а інформуєте всіх – це можливо, не складно, не страшно і дуже, дуже важливо. Розкажіть дитині, навіщо ви це робите, нехай у маленькій людині зростає співчуття до тих, кому гірше, ніж їй. Нехай він знає, що допомагати це приємно і не складно, а найкращий приклад цьому – реальні вчинки найавторитетніших для нього людей – батьків.

Дізнатися більше про те, як і де здавати кров, а також протипоказання та правила підготовки до процедури можна на сайтах:

donor.ua
krab.org.ua
donorsearch.org
tabletochki.org

Я вас переконала? Якщо все ще є сумніви - сходіть хоча б один раз, ви здивуєтеся, наскільки все просто і якою доброю людиною почуваєшся після процедури. Повірте це затягує 🙂


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти