Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="277913"]
Здоров'я сім'ї

Піклуємося про здоров'я граючи: як надихати дитину виконувати необхідні настанови лікаря

0
Страх перед медичними процедурами, щоб це не було, приймання пігулок та мікстур, укол, візит до поліклініки чи стоматології, влади

Страх перед медичними процедурами, щоб це не було, приймання пігулок та мікстур, укол, візит до поліклініки чи стоматології, властивий багатьом дітям. Часто батьки стикаються з тим, що у неї стається справжня істерика. Деякі малюки відмовляються капати носик, робити інгаляцію. Чи можна зробити так, щоб дитина охоче виконувала настанови лікаря? Потрібно обрати правильний підхід, що ґрунтується на любові, терпінні, знанні психології та… батьківської магії.

Чому діти бояться та не люблять лікуватися: пояснення фахівців

На думку дитячих психологів, страх перед лікуванням, зокрема перед уколами, забором крові, оглядом горла за допомогою спеціальних інструментів, цілком нормальний. Дитя інтуїтивно боїться, що йому робити боляче та намагається захиститися. Можливо, колись малюк уже стикався з болючими процедурами та запам'ятав ситуацію у найдрібніших деталях. Або вживавши гірку пігулку чи неприємну на смак мікстуру та у думках повертається до того присмаку.


Фахівці зауважують, що часто дітям передаються страхи та погляди дорослих. Наприклад, якщо батьки обговорювали лікування абстрактного родича або ділилися один з одним власним досвідом, дитина може це запам'ятати. Тому в жодному разі не варто вживати фрази на кшталт «відведу тобі до лікаря, хай зробити тобі, непослушному уколу», «дам тобі замість цукерки гірку мікстуру, бо не хочеш прибирати іграшки». Таким виховним прийомам у батьківщини не місце!

Лякати дітей лікарями, медичними процедурами, вживанням медикаментів категорично заборонено. Не менш шкідливо свідомо вводити дитину в омана. Наприклад, говорити, що неприємна на смак мікстура смачна чи укол не спричинити болю. Діти безперечно вірять своїм батькам і коли виявляють, що ті їх обманювали, втрачають довіру до найближчих людей.

Що допоможе малюкові охоче виконувати лікарські настанови: перевірені прийоми

Розкажіть сину чи доньці, наскільки корисні вітаміни для дітей та дорослих. До речі, часто варіант для малюків має приємний смак та різноманітні форми (ведмедики, рибки тощо) та сприймається як ласощі. Що стосується лікувально-діагностичних процедур, що виконуються вдома, на допомогу поспішають яскраві дитячі термометри, небулайзери у формі машинок та звірят. Вони очевидно зацікавлять малюка та викличуть бажання погратися. Тож у такої компанії виміряти температуру чи зробити інгаляцію навряд чи буде проблемою.

Потрібно вживати ліки? Спільно з малюком можна вигадати історію, що його улюблена лялька чи м'яке звірятко теж захворіли та потребують аналогічного лікування. Можна піднести ложечку з мікстурою чи пігулку до голови іграшки та вдати, що вона проковтнула засіб. Лікуватися у компанії лялькового друга буде не так сумно, як на самоті.

Щоб посилити мотивацію дитини виконувати настанови лікаря, можна запропонувати їй погратися у лікарню. У ході гри малюк має виконувати роль медичного працівника та лікувати іграшки від різноманітних травм та захворювань. Психологи вважають, що якщо він приміряє соціальну роль лікаря, то в майбутньому буде менше боятися лікувальних процедур.

А що ще може зарадити?

Фахівці не раз наголошували, що усвідомленість малюка дуже важлива. Роз'яснюйте йому простими словами, навіщо потрібний укол, чому слід вживати пігулки чи полоскати горло. Наприклад, можна пояснити, що щеплення допоможе бути здоровим, від інгаляції припинитися нежити, пігулки знижувати високу температуру. Коли дитина розуміє причину якихось дій, вона реагує значно спокійніше.

Також можна зацікавити сина чи доньку медициною. Сьогодні існує багато чудових книжок, де головні герої медики, дитячі медичні енциклопедії, де у доступній та захоплюючій формі розповідається про людське тіло, хвороби, мікроорганізми, патогенні фактори. Формування обізнаності та зацікавленості мотивуватиме дитину виконувати настанови лікаря, зменшити страх перед лікуванням.

І насамкінець — короткий, але дієвий порад: щоб дитина менше боялася лікувальних маніпуляцій та процедур, використовуйте метод заохочення. Нагорода за відважність у вигляді невеликої іграшки, смаколика, походу до цирку чи кінотеатру гарантовано порадують малечу.


Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UA

Статті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти