Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="270414"]
Здоров'я сім'ї

Pfizer, Johnson або Moderna: названо найефективнішою вакциною

0
Американські медики вивчили найпопулярніші вакцини від коронавірусу. Наскільки знизилася ефективність і чи здатні вони захистити

Американські медики вивчили найпопулярніші вакцини від коронавірусу. Наскільки знизилася ефективність та чи здатні вони захистити від ризику смерті при COVID-19?

найефективніша вакцина від коронавірусу

Джерело: Freepik

Щоб дійти чітких висновків щодо ефективності вакцин, медики зі США проаналізували дані 780 тис. людей, які прищепилися на початку 2021 року. Результати дослідження вони опублікували у медичному журналі Science.

Масштабна вакцинація розпочалася рік тому. У той же час став поширюватися штам "Дельта", який значно знижує вплив вакцин. Наприклад, шотландські вчені дізналися, що вакцина Pfizer захищає від дельта-варіанту з ефективністю 79%, а Astrazeneca – з ефективністю 60%.

При цьому у звіті компанії Pfizer йдеться про ефективність 91,3% протягом шести місяців, а показники Moderna становили 94,1%. Однак, всі ці результати були засновані на даних, зібраних до березня місяця.


Результатами другої половини 2021 року поділилася команда вчених на чолі з Артуром Уоллесом із Медичного центру ветеранів Сан-Франциско та Університету Каліфорнії. Вони дізналися, що вакцини Pfizer/BioNTech, Moderna і Johnson & Johnson до кінця 2021 стали гірше захищати від зараження, ніж на початку року.

Вчені вивчили аналізи 780 225 американських ветеранів у період із лютого по жовтень 2021 року. У дослідженні було зареєстровано всі випадки ковидної хвороби, а також смерті після неї. Проте не враховувався час, який минув з отримання повного курсу щеплення.

Вакцинація від коронавірусу дослідження

Джерело: freepik

За даними медиків із США, захисні здібності всіх трьох препаратів значно послабшали з часом:

  1. Якщо в березні вакцина Pfizer запобігала зараженню коронавірусом на 86,9%, то у вересні вже на 43,3%.
  2. У той же час ефективність препарату Moderna була 89,2% у березні та опустилася до 58% у вересні.
  3. Найбільше захисні властивості знизилися у вакцини Johnson & Johnson – у березні вона показувала 86,4%, а у вересні вже 13,1%.

Можна зробити висновок, що з усіх зазначених вакцин найефективніші Moderna і Pfizer. При цьому вчені зазначили, що всі три препарати все ще добре захищають від смерті при коронавірусі, навіть за умов поширення штаму «Дельта». Дивіться графік.

Джерело: science.org

А ви вже прищепилися? Як належите до вакцинації? Пишіть у коментарях.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти