Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="268590"]
Здоров'я сім'ї

Чи передається штам «Дельта» через поверхню — відповідь Комаровського

0
Новий штам коронавірусу "Дельта" набагато заразніший за початковий варіант. Як проходить передача вірусу та які заходи для захисту

Новий штам коронавірусу «Дельта» набагато заразніший за початковий варіант. Як проходить передача вірусу і які заходи для захисту від нього потрібно вживати — це питання відповідає доктор Євген Комаровський.

Дельта-коронавірус: нові дані вчених

Джерело: freepik

Раніше Євген розповів, як захистити дітей від дельта-коронавірусу, а тепер поділився подробицями передачі інфекції Ще з початком пандемії ми довідалися, що вірусні частинки COVID-19 можуть тривалий час залишатися на різних поверхнях: і на дверних ручках, і на поручнях у маршрутці, і на грошах. Фахівці привчили нас ретельно і регулярно мити руки, обробляти їх антисептиком і добре дотримуватися гігієни вдома, особливо якщо поряд живе хворий на коронавірус.

Проте з появою нового суперзаразного штаму постає питання: чи реально заразитися ним контактним шляхом? На своїй сторінці Інстаграм Комаровський пояснив, яким саме шляхом передається штам «Дельта». Виявляється, поверхні давно перестали відігравати ключову роль у питаннях поширення коронавірусу.

Комаровський розповів про шляхи передачі штаму дельта

Джерело: Freepik

За словами фахівця, «Дельта» передається так само активно, як і коронавірус штаму «альфа», проте вірусних частинок першого для зараження та розвитку подальшого захворювання треба менше. Ось тому він і викликає стільки побоювань. Щодо контактної передачі, то тут у сучасної медицини давно змінилося ставлення. Якщо раніше це був головний шлях передачі, то сьогодні справи інакше!


«На початку пандемії цей шлях розглядався чи не як найголовніший, тому всі мили, прали, а санітайзерам приділялася велика увага (пам'ятаєте, як багато ми розповідали про те, як відчиняти двері ліктями, обробляти телефони та ручки дверей?). Зараз стало ясно, що контактним шляхом отримує вірус максимум 1% заражених. Основний шлях - аерозольний«

- стверджує Комаровський.

Він радить не турбуватися з приводу зараження через поверхню. Це буде можливо тільки якщо реальний розповсюджувач коронавірусу начхає на щось, а людина слідом за ним схопитися за цей предмет і після потре собі очі або «почне облизувати те, на що він начхав».

Тому, до цього дня найкращими способами захисту від коронавірусу залишаються соціальна дистанція в 1,5-2 метри, гігієна рук і носіння маски в місцях скупчення людей.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти