Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="279812"]
Здоров'я сім'ї

Чи можна зробити КТ без направлення лікаря?

0
Проведення КТ ► Відмінності між процедурою за напрямом та без ✔Повний огляд правил та умов для проведення комп'ютерної роботи

Проведення КТ ► Відмінності між процедурою за напрямком та без ✔Повний огляд правил та умов для комп'ютерної томографії.

Комп'ютерна томографія (КТ) – метод апаратної діагностики, заснований на множинному рентгенівському скануванні організму. Через променеве навантаження кілька сеансів поспіль без життєво важливих медичних показань проходити не рекомендується. Бажано, щоб інтервал між процедурами був щонайменше 6-12 місяців. У зв'язку з цим потрібен направлення на КТ, який виписує лікар. Якщо вас цікавить якісна комп'ютерна томографія у Києві на сучасному обладнанні, проходьте обстеження у діагностичному центрі Омега-Київ.

Чому необхідний напрямок на КТ?

КТ відносять до малоінвазивних, безболісних та безпечних методів променевої діагностики. Доза іонізуючого випромінювання, яку отримує пацієнт під час однієї процедури, не є небезпечною для здоров'я. Однак безконтрольне проходження КТ може негативно вплинути на організм. Тому в ідеалі приймати рішення про призначення комп'ютерної томографії та виписувати направлення на КТ має сімейний лікар. У напрямку вказується зона дослідження, вид процедури (з контрастом чи без) та попередній діагноз. Надалі лікар буде трактувати отримані результати томографії з урахуванням анамнезу та особливостей пацієнта.


Проведення КТ без спрямування

Комп'ютерна томографія за напрямком – ідеальний варіант. Якщо на обстеження вас направив лікар, не забудьте взяти документ із собою разом із випискою з історії хвороби та результатами попередніх досліджень.

Бувають екстрені випадки (травми, термінові операції), коли немає можливості взяти напрямок. Або ви не змогли його отримати у лікаря, втратили, забули. У подібних ситуаціях вам не відмовлять і зроблять КТ, якщо ви зможете точно вказати його мету, зону дослідження.

Вартість процедури КТ у Києві

Зробити КТ у напрямку безкоштовно можна у медичних установах, які підписали договір на амбулаторну допомогу з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). У таких клініках має бути необхідне обладнання та можливості для комп'ютерної томографії. Щоб пройти КТ безкоштовно за направленням лікаря пацієнту швидше за все доведеться зіткнутися з чергами. Та й потрібну клініку, яка робить безкоштовне КТ, знайти непросто.

Якщо обстежитись необхідно терміново, краще звернутися до приватного медичного центру чи державної медустанови з платними послугами. Просто зателефонуйте до кол-центру або реєстратури та запишіться на будь-який зручний час. Бажано, щоб був напрямок, але й без нього процедуру також проведуть. Вартість комп'ютерної томографії залежить від зони дослідження та в середньому по Києву стартує від 1000-1300 грн. Комплексне дослідження, наприклад КТ черевної порожнини, заочеревинного простору та тазу – від 2000 грн, докладніше читайте за посиланням: https://omegamc.ua/ru/kt-pochek-nadpochechnikov-mochetochnikov-mochevogo-puzyrya.html Комп'ютерна томографія з введенням контрастної речовини вийде вдвічі дорожче за стандартну процедуру.

КТ без спрямування: робити чи ні?

Доцільність проведення комп'ютерної томографії повинен визначати лікар: процедура пов'язана з променевим навантаженням, до того ж не дешева. Однак якщо пацієнт не має направлення на КТ, а він хоче пройти профілактичне обстеження (наприклад, щорічну КТ-діагностику легень) – це можна зробити в будь-якому медичному центрі, де надають такі послуги. Обстежитися варто, якщо щось турбує, а взяти напрямок немає можливості. Діагностика допоможе не прогаяти час і якомога раніше розпочати лікування.


Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UA

Статті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти