Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="271102"]
Здоров'я сім'ї

Медики розповіли про симптоми «Омікрон»-штаму коронавірусу

0
Менше місяця тому у Південній Африці виявили штам коронавірусу, який отримав назву "Омікрон". Новий вид вже поширює

Менше місяця тому у Південній Африці виявили штам коронавірусу, який отримав назву «Омікрон». Новий вид вже поширюється Європою. За даними фахівців, він у рази заразніший за вже гучний штам «Дельта». Давайте докладно розберемося, як поводиться «Омікрон» і чи очікується він в Україні.

Симптоми нового штаму коронавірусу "Омікрон"

Джерело: pixabay

Як відомо, в Омікроні більше генних мутаціях, ніж у всіх попередніх збудниках COVID-19. А це говорить про те, що він заразніший. Ще відмінною рисою цього штаму вчені називають нетипову симптоматику та ризик, що він може бути нечутливим до вакцини.

Що відомо про поширення штаму «Омікрон»

Вірус, який уперше був виявлений у Ботсвані 11 листопада, вже дістався Італії, Німеччини, Бельгії, Нідерландів, Австралії, Великої Британії та Ізраїлю. В Україні він поки що не помічений. Нині у країні поширений варіант «Дельта». Проте вірус, що мутував, може пробратися до нас через мандрівників із сусідніх країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я внесла «Омікрон» до категорії мутацій, що викликаються певним занепокоєнням. Таким чином, штам виявився на одному рівні з іншими видами ковіда такими, як Альфа, Бета, Гама і Дельта. Тільки клінічні прояви омікрон-коронавірусу набагато відрізняються від вже відомих нам варіантів.


Омікрон - що відомо про новий штам коронавірусу

Джерело: freepik

Перші симптоми штаму «Омікрон»

Поки що «Омікрон» перебуває на стадії вивчення. Незрозуміло, чи може він спровокувати більш тяжкий перебіг хвороби, ніж Дельта. За словами лікаря-інфекціоніста з ПАР Анжеліки Кутзі, більшість хворих переносять новий штам у легкій формі. Серед пацієнтів переважно молоді люди віком від 20 до 30 років, а також маленькі діти віком від 6 до 12 років. Половина хворих на «Омікрон», як мінімум, були щеплені однією дозою вакцини.

До переліку основних симптомів штаму «Омікрон» входять:

  • прискорене серцебиття;
  • сильна втома,
  • висока температура протягом кількох днів.

Типової для COVID-19 втрати нюху та смаку серед хворих не було помічено. Стійкість цього штаму до вакцини - під питанням, потрібне дослідження. Компанії-виробники вакцин Pfizer, Moderna AstraZeneca та Novavax вже заявили про свої плани переглянути склад своїх препаратів від COVID-19 з урахуванням мутацій "Омікрону". На це може піти не менше трьох місяців, тому залишається чекати на нові дані.

У МОЗ нагадують, що ефективними методами профілактики зараження коронавірусом будь-якого штаму залишається носіння захисних масок, дотримання дистанції та відстеження контактів із людьми.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти