Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="96958"]
Здоров'я сім'ї

Лікарські трави: 5 причин задуматися про безпеку

Old date:
Current date: 2023.02.04
New date: 2016.10.28
0
Існує думка, що лікування травами – менш небезпечний варіант, ніж лікування аптечними лікарськими препаратами. Саме з цієї причини

Існує думка, що лікування травами – менш небезпечний варіант, ніж лікування аптечними лікарськими препаратами. Саме з цієї причини, навіть немовлятам, лікарі виписують трави, адже вони нешкідливі. Але чи це так?

лікувальні трави - фото

Burda Media

Почнемо з того, що безліч ліків виготовлено з трав та речовин, що знаходяться у травах. Ліки в капсулах - це не завжди винахід особливого велосипеда. Наприклад, таблетки від кашлю мукалтин роблять з алтеї, стимулятор при гострій серцевій недостатності - корглікон - це речовина, що отримується з конвалії. І таких прикладів безліч. Тобто далеко не вся хімія у ліках – штучного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трави при вагітності: небезпечні та безпечні трави для майбутньої мами

тривалість лікування

Якщо лікарські трави вживати тривалий час, існує ризик передозування. Навіть нешкідлива ромашка при тривалому вживанні може спричинити анемію, а м'ята – гіпотонію. У кожній траві є діючі речовини, і вони накопичуються в організмі, провокуючи порушення його функцій: проблеми з травленням, звикання, головний біль, безсоння – та безліч симптомів, які легко можна списати на будь-які недуги, тільки не на чай із трави. Пити якусь траву можна не більше місяця, після чого рекомендують перерву на два тижні.


Передозування

Це на таблетках написана чітка доза, з травами все більш ніж умовно. Ви не знаєте, ні яка доза підходить саме вам, ні як її відрегулювати більш-менш точно. Навіть найкорисніша трава у великих дозах майже напевно перетворюється на отруту.

Трави - фото

Burda Media

Де зібрано траву

Особливо це стосується трав, які куплені на базарі з рук. Якщо аптечні рослини проходять будь-який контроль, то мати стовідсоткову впевненість, що бабусина трава не зібрана біля траси, неможливо. А якщо це так і є, то разом із лікуванням ви отримаєте дозу важких металів та токсичних речовин.

Чудодія трав

Історії про те, як, наприклад, березові бруньки вилікували рак на 4 стадії, вселяють надію. Звичайно, хочеться вірити у краще. Але віра у повне лікування травами серйозних захворювань – найчастіша причина летального результату, коли хворий вирішує відмовитися медикаментозного лікування. Крім того, часто радять лікування явно отруйними травами (чистотіл, вовчі ягоди), але – у маленьких дозах (які точно виміряти не в лабораторних умовах практично неможливо).

Трав'яний чай - фото

Fotolia

Побічні ефекти

Як і будь-які ліки, лікарські трави здатні викликати і побічні ефекти, і алергічні реакції. Особливо небезпечні різноманітні збори – мікси трав: неможливо передбачити, яка саме дія вплине на їх неграмотне комбінування та неправильні пропорції.

Відмовлятися від лікування травами не варто, але треба пам'ятати, що рослина - це ліки, і легковажно вважати, що вона безпечніша. Якщо не знати нюанси, нашкодити травами не важко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Гомеопатія: користь чи шкода
Топ-8 поширених рослин, смертельно небезпечних для дитини


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти