Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="269894"]
Здоров'я сім'ї

Комаровський розповів, чи можна заразитися коронавірусом від нещодавно щепленої людини

0
Вакцинація продовжує набирати обертів. Сьогодні зробити щеплення можна безкоштовно, але у багатьох продовжують виникати питання

Вакцинація продовжує набирати обертів. Сьогодні зробити щеплення можна безкоштовно, але у багатьох продовжують виникати питання щодо вакцини. Так, наприклад, люди цікавляться, чи можна заразитися коронавірусом від нещодавно щепленої людини. 

Вакцина від коронавірусу побочки

Джерело: freepik

Вже не раз лікарі розвіювали міфи і страшилки антивакцинаторів, спираючись на дані доказової медицини. Медики запевняють, що вакцини абсолютно безпечні та не збільшують зростання захворюваності серед населення. От і лікар Євген Комаровський вкотре розвіяв побоювання людей.

Лікар зазначив, що справді є вакцини, після яких людина може деякий час виділяти вірус. Але це стосується виключно препаратів з «живим» збудником інфекції. Явний приклад — оральна вакцина від поліомієліту, яку дають дітям у вигляді крапельки на язик.

«При появі гострих симптомів після вакцинації це, наприклад, температура. То гострі симптоми та заразність можливі лише тоді, коли для вакцинації використовується живий збудник»,


- Розповів Євген.

Більшість вакцин, які сьогодні застосовуються для боротьби з коронавірусом та іншими вірусними інфекціями, інактивовані. Це ті, що не містять живого вірусу. За словами Євгена, частина вакцин від COVID-19 містить інактивований вірус, який не здатний заражати чи поширюватися. Інша частина складається з лише з фрагмента коронавірусу - його білка, за рахунок якого в результаті виробляються антитіла і формується імунітет.

«Людина після використання будь-якої вакцини від коронавірусу не заразна і не становить жодної небезпеки для оточуючих»,

- підсумував Комаровський.

Тож за безпеку оточуючих переживати не варто. Також нагадаємо, що раніше Євген розвіяв міфи щодо «побічних дій» вакцинації таких, як утворення тромбів. Лікар зазначив, що шанси становлять 1 випадок на 100 тисяч. Більш висока можливість отримати подібне ускладнення після перенесеного COVID-19 у важкій формі.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти