Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="218046"]
Здоров'я сім'ї

Каротинова жовтяниця у дитини: як розпізнати і чи потрібно лікувати

0
Усі мами знають – жовтяниця, це небезпечно та потребує лікування. Але трапляються такі ситуації, коли зміна кольору шкіри зовсім не є небезпечною.

Усі мами знають – жовтяниця, це небезпечно та потребує лікування. Але трапляються такі ситуації, коли зміна кольору шкіри зовсім не є небезпечною.

Каротинова жовтяниця у дитини

Джерело: pixabay.com

Зрозуміло, якщо у вас з'явилися сумніви, варто все ж таки звернутися до лікаря, який, швидше за все, відправить дитину здати аналіз крові. Жовтяниця – це не діагноз, а симптом, який може свідчити як про порушення роботи печінки, так і похибки в раціоні.

Справжня жовтяниця – причини

Так називають прояв захворювань печінки, такі як гепатит чи інші патологічні стани органу. Як результат зміни роботи печінки відбувається надмірне накопичення у шкірних покривах та слизових оболонках жовчного пігменту білірубіну. Характерно для патологічної жовтяниці те, що жовтіє не тільки шкіра, а всі слизові оболонки, білки очей, нігті, змінюється колір калу та сечі. При різних захворюваннях, що викликають жовтяницю, виявляються інші специфічні симптоми.

жовтяниця у дитини, каротинова жовтяниця

Джерело: Burda Media

Каротинова жовтяниця: симптоми

Кік логічно випливає з назви – причиною пожовтіння шкіри у дитини є каротину – пігменту, який надходить у наш організм із продуктами. Найвідомішим і звичним джерелом каротину є морквина, але він і болгарському перці і в гарбузі і навіть у шпинаті. Практично у всіх фруктах та овочах жовтого, оранжевого та червоного кольору. Один з підвидів каротину - бета-каротин, є попередником вітаміну А, в який він перетворюється за участю жирів, але деяка частина каротину всмоктується в незмінному вигляді, а при його надлишку виділяється назовні через шкіру, причому найбільше це помітно в області потових залоз , частини особи, шиї, ступнів та долонь.


Відрізнити каротинову жовтяницю від істинної не складно - при надлишку кротину білки очей дитини залишаються білими і ніяких неприємних відчуттів він не відчуває.

Як кажуть педіатри – каротин небезпечний у будь-якій кількості, проте варто переглянути дитячий раціон. До речі, каротин може потрапляти в дитячий організм з молоком мами, і тоді можливий прояв каротинової жовтяниці у немовляти.

Чим небезпечна каротинова жовтяниця

Але не все так просто - якщо ви не давали малюкові занадто багато моркви або гарбуза, але каротинова жовтяниця все ж таки проявилася, не можна виключати деякі реальні проблеми метаболізму, які заважають перетворенню каротину на вітамін А:

  • Вроджена знижена кількість специфічного білка печінки – переносника ретинолу, що призводить до порушення синтезу вітаміну А
  • Порушення роботи щитовидної залози, діабет, можуть провокувати гіперліпідемію (надлишок жирів у крові)
  • Порушення білкового обміну – амілоїдоз.

Всі ці причини, як кажуть лікарі, трапляються дуже рідко, але виключати їх не варто, а діагноз може поставити лише лікар.

морква, каротин, каротинова жовтяниця у дитини

Джерело: Pixabay

Основні джерела каротину

Про моркву, думаю, знають усі, але не морквиною єдиною, як то кажуть. Бета каротин у великій кількості міститься і в інших продуктах, тому якщо дитина пожовкла, згадайте, що з цього списку ви йому давали і в якій кількості.

Гарбуз, морква, зелена цибуля, щавель, шпинат, латук, салат, салат романо, батат, помідори, червоний перець, броколі, грейпфрути, сливи, персики, дині, абрикоси, хурма, аґрус, чорниця, чорна смородина.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти