Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="257870"]
Здоров'я сім'ї

Як захистити легкі дитини, якщо ви живете у великому місті

0
Не секрет, що міські жителі змушені вдихати далеко не чисте повітря. Вихлопи від автомобілів, гаряче листя і трава

Не секрет, що міські жителі змушені вдихати далеко не чисте повітря. Вихлопи від автомобілів, гаряче листя і трава, неймовірна кількість пилу – все це впливає на наші легені, особливо згубно для дітей.

Як захистити легені дитини

Джерело: Fotolia

Ослаблені неякісним повітрям легені цілком можуть не впоратися з навантаженням, а це може призвести до важких захворювань органів дихання. Так за статистикою, кожен п'ятий випадок раку легень діагностують у людей, які ніколи не курили… Тому дуже важливо пам'ятати про те, де ви і ваша дитина живете та адаптувати спосіб життя до цих умов. Отже, що можна зробити, щоб підтримати легкі дитини.

Пити більше води

Так, так просто, але цілком ефективно. Вода нормалізує електролітний баланс в організмі в цілому, підвищуючи його опір зовнішнім факторам. Крім того, з водою з організму швидше виводяться всілякі небезпечні речовини, що знижує ймовірність їх попадання в легені як мінімум зі струмом крові.

Як захистити легені дитини

Джерело: Burda Media

Немає солодких напоїв та газування

Не означає, що з дитячого раціону потрібно виключити компоти, морси та інші смачні напої. Але важливо обмежити їх вживання і обов'язково чергувати зі звичайною чистою водою. Справа в тому, що солодкі напої, особливо хімічне газування у великих кількостях, як це не парадоксально, може призвести до зневоднення, оскільки сприяє виведенню рідини. До речі, такі ж властивості має алкоголь (це інформація для дорослих, якщо що)


Правильне харчування

У будь-якому разі харчування дитини (втім, як і дорослої) має бути збалансовано. А це означає в раціоні необхідні фрукти-овочі (джерело вітамінів та клітковини), крупи (мінерали та вітаміни), продукти тваринного походження (білок) та/або бобові. Пульмонологи рекомендують такий список продуктів, який допомагає підтримувати здоров'я органів дихання (а також імунну систему в цілому):

  • Грецькі горіхи
  • Курячі яйця
  • Цільнозернові крупи, зокрема рис
  • Оливкова олія
Як зробити прибирання в будинку

Джерело: freepik

Вологе прибирання forever

Бідні дитячі легені воюють не лише з автомобільними вихлопами та смогом, побутовий домашній пил дуже сильно послаблює дитячі органи дихання. Справа в тому, що пил і все, що в ньому міститься, має неприємну властивість накопичуватися в легенях, постійно дратуючи їх, і рано чи пізно може обернутися жорсткою алергічною реакцією. Тому вологе прибирання та відсутність пилонакопичувачів у вигляді всіляких килимів та різноманітності м'яких іграшок, обов'язкова умова дитячого здоров'я.

Кондиціонер на благо

Прекрасний винахід людства – побутовий кондиціонер, що може перетворитися на основного ворога дитячого здоров'я. Якщо кондиціонер розміщений неправильно і дитина знаходиться під прямим потоком повітря, вона може захворіти. Але що ще гірше – фільтри кондиціонера не очищені під час стають розсадником вірусів та іншої гидоти, адже повітря у приміщенні циркулює не очищаючись. Ну, а якщо у вас кондиціонер без фільтрів, то не забувайте, що набираючи повітря з вулиці, він приносить у вашу кімнату концентрований коктейль із пилу, бруду та смогу.

Як захистити легені дитини

Джерело: freepik

Зволожувач повітря

Цей сучасний прилад потрібно також вибирати з розумом. Але правильно підібраний зволожувач чудово насичує вологою приміщення, де знаходиться дитина, контролюючи при цьому рівень вологості. Справа в тому, що для повноцінної роботи першого рівня імунного захисту – слизової оболонки носоглотки та ротової порожнини, дуже важливо, щоб вона не пересихала. Тому достатня кількість води, що випивається, і оптимальний рівень вологості в приміщенні (60-70%), допоможе вберегти органи дихання дитини.

промивання носа

Ця процедура спрямована на адекватне зволоження слизових носа - форпосту місцевого імунітету. Не обов'язково робити це кожен день, але все залежить від того, наскільки сухе повітря навколо дитини. Промивати та зволожувати краще слабким сольовим розчином, можна використовувати аптечний – їх зараз продають безліч.

Як захистити легені дитини

Джерело: Pixabay

Прогулянки за правилами

А це означає, що потрібно гуляти з дитиною не вздовж доріг і не по магазинах та дитячих розважальних центрах, а виходити чи виїжджати у «чисті» місця — ліс, парк, до річки чи озера. Туди, де повітря чисте і можна дати легким перепочинок, дозволивши наповнитися чистим повітрям. Чим частіше ви здійснюватимете такі вилазки, тим більше шансів зберегти дитячі органи дихання здоровими.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UA

Статті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти