Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="271245"]
Здоров'я сім'ї

Як заснути за дві хвилини: лайфхак від лікаря

Old date:
Current date: 2023.03.27
New date: 2021.12.07
0
Порушення сну - поширена проблема у світі. Ми знайшли спосіб, який допоможе швидко розслабитися та відправитися в

Порушення сну - поширена проблема у світі. Ми знайшли спосіб, який допоможе швидко розслабитися і вирушити у світ мрій без зайвих тривог.

Як швидко заснути

Джерело: freepik

Найчастіше причиною безсоння є стреси та напруга. Сучасна людина живе у скаженому ритмі, звалюючи на себе величезну кількість завдань. Неправильне харчування, тривоги, надмірне завантаження по роботі, проблеми в сім'ї — все це негативно впливає на наш організм, зокрема здатність спокійно і вчасно заснути. Звідси і виникають безсоння та недосипання.

Як налагодити сон? Цікавим методом, який допоможе заснути всього за дві хвилини, поділилася американський доктор Джесс Андраде в Інстаграм. Вона розповіла про метод, який часто використовують військові для швидкого засипання. Техніка дуже проста і вимагає великих зусиль. Ключове завдання - добитися швидкого розслаблення м'язів.

Як виконувати «військовий метод» швидкого засипання

Насамперед, за словами спеціалістки, потрібно зробити глибокий вдих і на 5-10 секунд напружити м'язи обличчя, язика та очей. Важливо робити це із зусиллям, але без дискомфорту чи болю. Потім слід видихнути і одночасно розслабити раніше напружені м'язи. Після цього необхідно опустити плечі, розташувавши руки вздовж тіла.


Наступний крок – повторити дихальну техніку, але цього разу із застосуванням м'язів рук, грудей, стегон та ніг. Змусіть розслабитися і ці частини тіла, щоб вдалося заснути.

Джесс Андраде стверджує, що цей метод спрацював у 96% людей, які його застосовували. Але при цьому він потребує практики. Якщо відразу не вийшло, не засмучуйтесь, спробуйте робити вправу кілька днів поспіль. Можливо, вашому тілу потрібно більше тренувань, щоб отримати максимальний релакс.

Безсоння причини

Джерело: Freepik

причини безсоння

Порушення сну можуть бути спричинені проблемами зі здоров'ям. Наприклад, у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, спостерігається безсоння. Крім того, тривала нездатність заснути та висипатися може бути викликана:

  • гормональними перепадами перед менструаціями чи менопаузою;
  • емоційними та психічними навантаженнями, складнощами на роботі або у фінансах;
  • порушеннями роботи ШКТ;
  • неврологічними захворюваннями;
  • депресією, гіперактивністю та іншими психологічними недугами;
  • фізичними перевантаженнями;
  • відсутністю гігієни сну – коли на ніч випили каву або посиділи у смартфоні;
  • хронічними болями, порушеннями серцевого ритму.

Якщо у вас з'явилося порушення сну (ви довго не можете заснути, прокидаєтеся посеред ночі або прокидаєтеся напівсонною), перегляньте свій спосіб життя. Спробуйте позбавитися факторів, які викликають безсоння. Якщо самостійно виправити проблему не вдається, зверніться за допомогою до лікаря-сомнолога.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти