Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="118876"]
Здоров'я сім'ї

Кашель у дитини: як робити дренажний масаж

Old date: 2016-10-26
Current date: 2022.12.01
New date: 2019.12.09
1
Типовим проявам запалення слизової оболонки бронхів є посилена вироблення слизу - мокротиння, і вологий кашель. Прич

Типовим проявам запалення слизової оболонки бронхів є посилена вироблення слизу - мокротиння, і вологий кашель. Причому якщо гостра фаза бронхіту проходить, як правило, протягом декількох днів, то кашель може продовжуватися досить довго. Один із перевірених методів полегшення кашлю – дренажний чи перкусійний масаж.

Кашель - фото

Джерело: Fotolia

Дренажний масаж може допомогти відділенню мокротиння від стінок бронхів. Таким чином, слиз швидше вийде і дитині полегшає. Але важливо розуміти, цей масаж не є лікуванням, а лише способом трохи полегшити стан дитини при болісному кашлі.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

За рахунок чого допомагає перкусійний масаж? При постукуванні по дитячому тільцю в області грудної клітки створюється легка вібрація, яка торкається бронхів. Така вібрація змушує слиз, що накопичився, відокремлюватися від внутрішніх стінок бронхів і виходити з кашлем. Дуже важливо не давати мокроті накопичуватися, оскільки в місцях застою створюється сприятливе середовище для розмноження бактерій, підвищується ризик запалення легенів, яке без антибіотиків не вилікувати.


Коли не можна робити перкусійний масаж

 • У гострий період захворювання, коли у дитини підвищена температура і вона погано почувається, масаж робити не можна
 • Якщо ви даєте малюкові протикашльові препарати або будь-які засоби, які гальмують кашльовий рефлекс, такий масаж може бути небезпечним.
 • Якщо ви не в змозі забезпечити необхідні для одужання параметри повітря (чистота, температура, вологість) або не можете забезпечити достатньо рідини дитині – відмовляється пити, наприклад, утримайтеся від перкусійного масажу.
Перкусійний масаж

Джерело: instagram @detskiy_massazh_kursk

Як робити перкусійний масаж

Сама назва цього виду масажу походить від латинського слова percussion, що в перекладі означає «постукування».

 1. Укладіть дитину на живіт, можна сидячи на дивані покласти малюка на свої коліна обличчям донизу. Важливо щоб грудна клітка була трохи нижче сідниць - можна підкласти під попу подушку або невеликий валик, навіть м'яка іграшка підійде. Ручки витягнуті вперед.
 2. Зробіть кілька рухів, що погладжують, долонями вздовж хребта малюка знизу вгору.
 3. Подушечками пальців м'яко постукуйте по міжреберних проміжках грудної клітки.
 4. Продовжуйте масаж 2-3 хвилини, потім нехай малюк сяде та покашляє. При цьому має відходити мокротиння, яке, зрозуміло, краще спльовувати, але нічого страшного, якщо дитина її проковтне. Зробіть ще 2-3 підходи.

Запобіжні заходи

Однією з важливих умов для ефективності перкусійного масажу є густота мокротиння, яка залежить від того, яким повітрям дихає дитина та скільки вона п'є. Для якнайшвидшого одужання та зниження ризику ускладнень повітря в приміщенні має бути прохолодним (близько 19-20 градусів) і досить вологим.

 • У дитини не повинно бути підвищеної температури.
 • У процесі масажу руху мають бути легкими і не торкатися хребта.
 • Фахівці рекомендують робити такий масаж дитині при бронхіті 2-3 рази на день.
 • Перкусійний масаж допоможе тільки при продуктивному кашлі, коли мокротиння виробляється, відповідно, при сухому кашлі він не має сенсу.

Подивіться, як рекомендує робити дитині дренажний масаж.

Джерело: YouTube, автор Доктор Комаровський


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 4,75 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Кашель у дитини: як робити дренажний масаж»

 1. Аватар Олеся Р:

  Такий масаж ми робимо нашому старшому синові. Він дуже допомагає. Синочку було поставлено діагноз гострий хронічний ларингіт. Тому ми випробували мільйон способів, щоб позбутися кашлю. Масаж дуже допоміг, а ще тепле питво - чай ​​з лимоном, тепле молоко з медом і вершковим маслом

  Відповісти

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти