Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="178338"]
Здоров'я сім'ї

Як лікувати рожевий лишай

0
Рожевий лишай відомий під іншими назвами: рожевий лишай (pityriasis rosea), хвороба Жібера, розеола лущиться. Це один з різновидів.

Рожевий лишай відомий під іншими назвами: рожевий лишай (pityriasis rosea), хвороба Жібера, розеола лущиться. Це один із різновидів захворювання з групи лишаїв, проте етіологія його до кінця не з'ясована. Не заразно, для нього характерна сезонність: найбільша кількість випадків реєструється навесні та восени.

Джерело: instagram @dr.dermatolog_ivakina

Детально, про різновиди висипу, ви можете прочитати тут. Ми підготували для вас розгорнутий матеріал із фотографіями та описами.

фото рожевого лишаю

Джерело: Shutterstock

Що таке рожевий лишай

Відповідно до медичної класифікації, рожевий лишай – це гострий дерматоз зі своєрідною течією, характером та розташуванням висипів. Часто розвивається на тлі застудних захворювань після перенесеного стресу, вакцинації, патологіях шлунково-кишкового тракту.


Особливість рожевого лишаю в тому, що незалежно від лікування його симптоми повністю зникають не раніше 6-8 тижнів. При алергії або надмірній пітливості хворого тривалість захворювання збільшується.

Хворіють позбавляємо Жибера переважно дорослі у віці 20-40 років, випадки захворювання в дітей віком до 10 років і в людей похилого віку дуже рідкісні.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Збудник рожевого лишаю

Збудник рожевого лишаю (лишая Жибера) точно не відомий. Найбільш поширена думка про те, що він викликається герпевірусом 7 типу. Непрямо підтверджує цю версію те, що зазвичай лишай супроводжує вірусні захворювання.

Симптоми позбавляючи Жібера

Суб'єктивні відчуття здебільшого відсутні, іноді відзначається сверблячка – у емоційних людей і при впливі на шкіру подразників.

Хвороба починається з появи на тілі людини великої овальної плями, що лущиться, розміром від 2 до 5 см рожево-жовтуватого кольору - так званої материнської плями. Характерною є наявність на вогнищі поразки своєрідного «комірця», що оздоблює його центральну частину. «Комірець» стає помітним після відлущування лусочок зі шкіри. Через 1-2 тижні на тілі з'являються множинні плями рожевого або рожево-жовтого кольору - так звані дітки. За розміром вони помітно менші за «материнську пляму».

У поодиноких випадках відзначається наявність декількох первинних вогнищ на різних ділянках тулуба.

Сверблячка досить характерний для цього виду захворювання, проте приблизно у чверті хворих він відсутній.

Місцями локалізації плям зазвичай є тулуб та кінцівки, на обличчі та шиї висипання відзначаються у вкрай рідкісних випадках.

рожевий лишай.

Джерело: Shutterstock

Атипові форми рожевого лишаю

До атипових відносять форми з відсутністю «материнської бляшки», локалізацією висипань в області обличчя та шиї, а також так званий «роздратований рожевий лишай», що виникає при терті, тиску, пітливості, неправильному лікуванні і характеризується сильним свербінням.

Зустрічаються варіанти рожевого лишаю Жібера з плямово-уртикарним (з появою пухирів) або плямисто-папульозним характером висипки.

Ускладнення рожевого лишаю

Ускладнення можливі в окремих випадках. Серед них: інфікування вогнищ позбавляючи з подальшим розвитком фолікуліту, піодермії, гідраденіту, інших запальних захворювань або його поступовий перехід в екзему.

Причиною ускладнень, як правило, є нераціональна місцева терапія, часте миття та тертя уражених місць, підвищена пітливість, схильність до алергій.

Діагностика та лікування рожевого лишаю

Для того, щоб правильно встановити діагноз, лікар призначить вам дерматоскопію, зіскрібок на патогенні гриби, можливо – люмінесцентну діагностику.

Важливо! Висипання при лишаї Жибера схоже на вторинний сифіліс, тому аналіз крові точно не зашкодить. Також симптоми хвороби схожі на лікарську токсикодермію, парапсоріаз, краплеподібний псоріаз, хронічну мігруючу еритему (хвороба Лайма), мікози гладкої шкіри.

Спеціального лікування рожевого лишаю немає – зазвичай за певний період він проходить сам. Лікар може призначити місцеве лікування для того, щоб зняти подразнення на шкірі.

Профілактика рожевого лишаю

Профілактичних заходів проти цього виду лишаю не існує. Рецидивів, зазвичай, не відзначається.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти