Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="266729"]
Здоров'я сім'ї

Як швидко заснути, якщо ви прокинулися посеред ночі

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2021.06.11
0
На раптове пробудження серед ночі впливає безліч факторів: як проблеми зі здоров'ям, так і шум за вікном. В будь-якому випадку

На раптове пробудження серед ночі впливає багато факторів: як проблеми зі здоров'ям, так і шум за вікном. У кожному разі заснути треба, адже завтра рано вставати. Як це зробити? Дізнайтеся рекомендації лікарів.

Як швидко заснути, якщо ви прокинулися посеред ночі

Джерело: freepik

Буває, ми прокидаємося в середині ночі і більше не можемо заснути, сну в жодному оці. Звичайно, можна порахувати овечок в умі, попити теплого молока або включити розслаблюючу музику - у кожного свій метод. Проте лікарі пропонують ефективніші способи для міцного та корисного сну!

1. Не дивіться на годинник

Психіатр та експерт зі сну Бхан Колла зазначає, що постійне стеження за часом викликає стимуляцію мозку і тим самим перешкоджає засинання. Дуже часто люди рахують кількість часу, що залишилося до дзвінка будильника. Так робити не варто, переконує лікар. Він радить не думати про те, як настане ранок. Натомість постарайтеся розслабитися і зосередитися на бажанні відпочити.

2. Не користуйтесь гаджетом

Ви швидше заснете, якщо не скористаєтеся смартфоном. Не потрібно перевіряти соцмережі, якщо ви не можете заснути. За даними досліджень, гаджети є факторами стресу. Яскраве випромінювання екранів ще більше пробуджує, а потік інформації з Інтернету активізує мозок. Можна попрощатися зі сном до самого ранку, якщо почати залипати в телефоні.


Як позбутися безсоння

Джерело: freepik

3. Дотримуйтесь правила 20 хвилин

Фахівці рекомендують для наближення сну користуватися правилом 20 хвилин. Якщо ви не можете заснути протягом цього часу, займіться чимось монотонним і розслаблюючим. Наприклад, можна почитати нудну для себе книгу або включити нецікавий вам подкаст. Як тільки нахлине сонливість, вирушайте у ліжко.

4. Зробіть дихальну гімнастику

Одним із факторів порушення сну вважається неправильне дихання, особливо якщо причиною пробудження виявився страшний сон. За такої обставини у людини зазвичай частішає серцебиття та збивається ритм дихання. Тому щоб знову заснути, потрібно нормалізувати стан. Лікар із університету Південної Каліфорнії Радж Дасгупта рекомендують використовувати таку техніку:

  • Ляжте на спину, складіть руки на животі та зробіть глибокий вдих.
  • Дихайте глибоко, роблячи вдих через рот, а видихаючи носом.

Бажаємо міцних снів!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти