Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="259452"]
Здоров'я сім'ї, Карантін # Коронавірус

Якщо ви перехворіли на коронавірус, допоможіть вижити іншим: де і як здати кров

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2020.12.08
0
COVID-19 виявився викликом та випробуванням на людяність для всіх людей без винятку. Ліки від інфекції немає, і навряд чи буде, але пом

COVID-19 виявився викликом та випробуванням на людяність для всіх людей без винятку. Ліки від інфекції немає, і навряд чи буде, але допомогти вижити тим, хто у групі ризику є цілком реальним. І в цьому потрібна допомога кожного, хто благополучно перехворів.

Якщо ви перехворіли на коронавірус

Джерело: facebook.com/biopharmaplasmakyiv

Вже ні для кого не секрет, що Covid-19 становить небезпеку для життя певним групам людей – літнім, з надмірною вагою, діабетом та іншими супутніми захворюваннями. Але дати цим людям шанс вижити можуть ті, хто вже перехворів на коронавірусну інфекцію – вже доведено ефективність препаратів на основі плазми крові з антитілами до SARS-CoV-2.

Що це за ліки

Оскільки пандемія торкнулася абсолютно всього світу, для боротьби з напасткою об'єднуються вчені, фармацевти, медична спільнота багатьох країн. Так на сьогоднішній день 10 світових виробників препаратів із плазми створили Міжнародний альянс для розробки анти-SARS-CoV-2 гіперімунного імуноглобуліну (H-IG), призначеного для лікування осіб із COVID-19 із групи високого ризику. Україна також входить до складу цього об'єднання. Проблема полягає в тому, що H-IG неможливо синтезувати у лабораторних умовах, лише виділити з крові донорів.

З 600 г плазми (стільки зазвичай беруть в одного донора) виходить три дози для лікування коронавірусу.


Якщо ви перехворіли на коронавірус

Джерело: facebook.com/biopharmaplasmakyiv

Хто може здавати плазму крові

Після перенесеного COVID-19 та одужання – тобто тест на коронавірус дав негативний результат, у крові вже є антитіла, а значить, ними можна поділитися, здавши плазму. Але навіть якщо діагнозу не було, ви могли перенести інфекцію безсимптомно, тому варто сходити до центру здачі плазми – там перевірять вашу кров на наявність антитіл. Протипоказань до донорства плазми не так вже й багато, важливо, щоб вам було більше 18 років, вага понад 50 кг, тиск не нижчий за норму. В принципі, відмовити в донорстві вам можуть з тих же причин, що при здачі крові. Перед донацією вас перевірять не тільки на антитіла до коронавірусу, але і на гепатит, гепатит С, ВІЛ, парвовірусну інфекцію. У вас не повинно бути симптомів ГРВІ протягом останніх 14 днів.

Якщо ви перехворіли на коронавірус

Джерело: facebook.com/biopharmaplasmakyiv

Коли можна здавати плазму після COVID-19

Залежно від перебігу коронавірусної хвороби COVID-19 ви можете стати донором плазми:

  • Через 30 днів після першого позитивного ПЛР тесту (якщо перебіг хвороби був легким, безсимптомним і Вам робили лише один ПЛР тест)
  • Через 30 днів після завершення прийому антибіотиків (якщо їх призначили під час хвороби) або через 14 днів після останнього негативного ПЛР тесту та після повного одужання

Як відбувається забір плазми крові

Забір плазми проводять методом плазмоферезу, і це займає більше часу, ніж здавання цільної крові – приблизно 30-40 хвилин. З урахуванням всіх попередніх процедур (огляд лікаря, аналіз крові тощо), у центрі здачі крові ви проведете 1-1,5 години, до цього варто бути готовим. Під час донації методом апаратного плазмаферезу червоні та білі клітини крові залишаються у донора, спеціальний апарат збирає лише плазму. Відновлюється обсяг відібраної плазми фізрозчином.

Відновлення після здачі плазми відбувається швидше, ніж при донації цільної крові, і повторювати процедуру можна вже через два тижні.

Якщо ви перехворіли на коронавірус

Джерело: facebook.com/biopharmaplasmakyiv

Де здати плазму для ліків від коронавірусу

У Києві стати донором плазми та здати кров з антитілами до коронавірусу можна за адресою Євгена Сверстюка, 2а (м. Лівобережна), всі подробиці дізнатися за тел. 0 800 600 003

Графік роботи центру: з вівторка по суботу з 8:00 до 16:00. Прийом донорів до 14.30:XNUMX

5 причин, чому потрібно здати плазму

Все просто – це благородно, корисно для здоров'я і, вигідно, зрештою.

  1. Безкоштовний аналіз крові, зокрема, на антитіла до коронавірусу
  2. Консультація терапевта
  3. Організм очищується та мобілізується для відновлення після донації. Це свого роду детокс-процедура
  4. Здавати плазму, як і цільну кров, дозволять тільки здоровій людині, а це чудова мотивація до правильного харчування та взагалі здорового способу життя.
  5. За вашу плазму вам готові сплачувати справжні гроші – 260 грн. на день донації. Якщо в крові виявлено антитіла до коронавірусу, доплатять ще 700 грн.

Людей, які перехворіли на COVID-19 у тій чи іншій формі, стає дедалі більше, але ризик тим, хто у групі ризику тяжкого перебігу хвороби лише збільшується. Тож давайте будемо людьми і допоможемо їм вижити. Тим більше, що здавати кров це просто, безпечно і зовсім не страшно - досить спробувати один раз.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти