Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="262354"]
Здоров'я сім'ї

Доктор Комаровський розповів, як не можна чхати під час пандемії

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2021.02.19
0
Чхання – один із ключових методів передачі респіраторної інфекції. До цього дня багато дорослих і дітей не розуміють, як правильно

Чхання – один із ключових методів передачі респіраторної інфекції. До цього дня багато дорослих і дітей не розуміють, як правильно чхати, щоб знизити ризики передачі вірусу. Відомий український педіатр нагадав про запобіжні заходи. Беріть на замітку!

Як правильно чхати

Джерело: freepik

На своїй сторінці в Інстаграм Євген Комаровський нерідко ділиться з передплатниками різними рекомендаціями щодо здоров'я та відповідає на багато питань. Цього разу він розповів, як правильно чхати дорослим та дітям у період пандемії коронавірусу.
За словами Комаровського, саме під час чхання вірус інтенсивно передається повітряно-краплинним шляхом. Захисна реакція організму, що виникає у відповідь на зовнішні збудники, створює ідеальні умови для поширення цих крапель у просторі та їх осідання на різних поверхнях.

«Активно чхає малолітня дитина з особливо непорушеним загальним станом - чудовий і дуже ефективний спосіб перезаразити протягом одного дня всіх дитсадкових одногрупників»,


- пояснив лікар.

Рекомендації Комаровського

Джерело: youtube.com/Доктор Комаровський

Тому малюків з дитинства треба вчити правильно чхати, а саме – прикривати ніс та рот під час цієї дії. Однак і тут батькам варто задуматися про правильність заходів, що вживаються. Комаровський наголосив, що під час чхання не потрібно ПЕРЕКРИВАТИ ніс та рот.


«Відчувши наближення чхання, суб'єкт, що чхає, стискає ніздрі і закриває рот (собі або дитині). Як наслідок - слиз, пил тощо місцеві подразники, які і стали першопричиною чхання, відірвавшись від слизової оболонки, рухаються туди, де створюється знижений тиск. Теоретично, інтенсивний потік повітря для того й утворюється, щоб вивести частинки, що заважають, за межі дихальних шляхів. Але вихід перекритий, а куди подітися? У кращому разі струмінь повітря повертається в носоглотку, у гіршому — потрапляє в пазухи носа та євстахієву трубу, багаторазово підвищуючи ризик розвитку синуситу, євстахеїту, отиту».

 

Переглянути цю публікацію в Instagram

 


Публікація від Доктор Комаровський (@doctor_komarovskiy)Нагадуємо, що під час чхання необхідно закривати ніс та рот ліктем, а ще краще серветкою. Після використання її слід негайно викинути в урну та обробити руки антисептиком. Долонею фахівці не радять прикриватися, оскільки згодом на ній залишаться частки інфекції, які можуть поширитися тактильним шляхом, якщо відразу не помити руки з милом або обробити антисептичним засобом.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x