Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="163415"]
Здоров'я сім'ї

Дігтярне мило – чому воно має бути у кожній сім'ї

0
Про користь дьогтярного мила більшість людей знає у зв'язку з педикульозом. Проте користь дьогтярного мила цьому не закінчується. Ет

Про користь дьогтярного мила більшість людей знає у зв'язку з педикульозом. Проте користь дьогтярного мила цьому не закінчується. Цей натуральний продукт має доведену ефективність у вирішенні низки проблем.

мило дьогтьове

Джерело: Fotolia

Дігтярне мило має яскраво виражені антисептичні властивості, тому спектр його застосування його досить широкий. Користь дьогтярного мила очевидна в косметології і досить велика в медицині, лікуванні різних проблем зі шкірою. Давайте поговоримо про це докладніше.

Користь дьогтьового мила у боротьбі з вошами

Воші давно вже перестали бути «прикметою» соціально неблагополучних верств населення. Ці комахи не запитують довідку про доходи та не цікавляться рівнем освіти батьків дитини. Їм цілком достатньо можливості освоїти нову територію. А ця можливість може з'явитися будь-де – у дитячому садку, школі, у супермаркеті, поліклініці, громадському транспорті.


Коли це трапляється, перед батьками постає питання про те, як позбутися цієї проблеми. Звичайно ж, зараз у будь-якій аптеці – безліч засобів для боротьби з педикульозом. І одним із критеріїв вибору, поряд з ефективністю, безумовно, є натуральність продукту. І в цьому сенсі дьогтьове мило – безперечний лідер. Воно виготовляється з березового соку і в нього не додають жодних ароматизаторів та інших винаходів косметичної промисловості.

Дігтярне мило для боротьби з вошами використовується звичайнісіньким способом: з його допомогою на волоссі збивається піна, витримується близько 10 хвилин (точний спосіб застосування вказується на упаковці і тут можуть бути різні варіанти, залежно від виробника).

дьогтьове мило проти вошей

Джерело: Fotolia

Догляд за шкірою обличчя: у чому користь дьогтьового мила

Користь дьогтярного мила досить яскраво проявляється у догляді обличчям. Особливо ефективний цей засіб при догляді за шкірою обличчя підлітків, при схильності до виникнення вугрів та прищів. Регулярно вмиваючись дьогтьовим милом, можна суттєво зменшити кількість висипів. Ця властивість дьогтярного мила має ту ж основу, що і цілющі якості березового соку, який часто використовують для лікування різних запальних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Щоб позбавитися прищів і гнійників, необхідно вмиватися за допомогою дьогтярного мила двічі на день. Що стосується масок для особи на основі дьогтярного мила (з добре намиленого обличчя піна не змивається протягом 10-15 хвилин), то перед застосуванням цього виду догляду за обличчям краще проконсультуватися з косметологом. Справа в тому, що користь дьогтярного мила в цьому випадку може обернутися шкодою: це мило має сильний підсушуючий ефект і може це може негативно позначитися на стані шкіри.

дьогтьове мило проти вугрів

Джерело: Burda Media

Дігтярне мило як засіб догляду за волоссям

Дігтярне мило використовується і при догляді волосся. Але його краще використовувати для догляду за жирним волоссям, оскільки воно підсушує шкіру голови та його надмірне вживання може погіршити стан волосся. Особливо обережним потрібно бути, якщо кінчики волосся посікли. Користь дьогтярного мила у разі може бути дуже сумнівною: воно може лише погіршити стан волосся.

На жирне волосся дьогтьове мило має дуже гарний оздоровчий вплив: після місяця регулярного вживання волосся стає більш пишним, блискучим. Щоб посилити користь дьогтярного мила, відмовтеся від вживання будь-яких ненатуральних засобів догляду за волоссям. Як бальзам-ополіскувач використовуйте відвари трав (відвар ромашки - найкращий ополіскувач для волосся) або розчин оцту (1-2 столових ложки на літр теплої води). Розчин оцту також надає блиску волоссю і в поєднанні з дьогтярним милом протягом відносно невеликого терміну використання можна помітно покращити стан свого волосся.

дьогтьове мило у догляді за волоссям

Джерело: Fotolia

Дігтярне мило – як лікарський препарат

Дігтярне мило нерідко призначається лікарями при таких проблемах зі шкірою:

  • псоріаз,
  • різні дерматити,
  • демодекс,
  • лишай,
  • піодермія,
  • корости,
  • екзема,
  • себореї.

Щоправда, дьогтьове мило дуже рідко призначається лікарями як основний лікувальний препарат: сучасна медицина використовує сильніші лікарські засоби. Проте як засіб підтримуючої терапії дьогтярного мила більш ніж очевидна. Дегтярне мило використовується також у догляді за хворими - при необхідності промивання пролежнів. Дігтярне мило добре зарекомендувало себе і у догляді за обмороженою або сильно обвітреною шкірою, а також після опіків різного ступеня тяжкості.

властивості дьогтьового мила

Джерело: Fotolia

Дігтярне мило використовується і в педіатрії, зокрема – у догляді за дитячою шкірою, схильною до виникнення подразнення, висипу. Але не варто виявляти в цьому випадку самодіяльності: перш ніж використовувати дьогтьове мило, проконсультуйтеся з цього приводу у свого педіатра.

Дігтярне мило допомагає доглядати домашніх тварин

Дігтярне мило незамінне, якщо в будинку є домашні тварини. Цим милом можна мити собак та кішок, якщо у них завелися блохи. А також - як профілактичний засіб проти цих комах, впоратися з якими буває дуже непросто. У порівнянні з іншими засобами від бліх у кішок і собак, дьогтьове мило має як мінімум одну велику перевагу: воно абсолютно натуральне. А це означає, що ваші домашні улюбленці не наражаються на ризик отруєння.

Користь дьогтьового мила у жіночій гігієні

Дігтярне мило можна використовувати і в інтимній жіночій гігієні при схильності до запальних захворювань та виникнення молочниці. Ситуація тут у цьому приблизно така сама, як і при використанні дьогтярного мила для лікування шкірних захворювань: не можна розраховувати на дьогтярне мило, як на лікувальний засіб, але воно цілком здатне «гальмувати» патогенну мікрофлору і не допустити чергового спалаху тієї ж молочниці.

дьогтьове мило від молочниці

Джерело: Fotolia

Дігтярне мило добре зарекомендувало себе і у догляді за шкірою після гоління або епіляції інтимної зони: воно має протизапальні якості і значно зменшує ймовірність виникнення запалення на шкірі. Крім того, дьогтьове мило має ранозагоювальні якості. І це ще одна причина використання його після гоління зони бікіні. Адже ця процедура чревата мікропорізами, дьогтьове мило допомагає їх швидкому загоєнню.

 Дігтярне мило – неприємні моменти

Дігтярне мило має один великий недолік – досить неприємний запах. Через цю «милу» нестачу дуже багато людей відмовляються від застосування цього досить універсального, а головне – натурального засобу, віддаючи перевагу «хімії». Тим часом, неприємний запах дьогтярного мила – недолік подолальний. Тримайте його в закритій мильниці, щоб запах дьогтярного мила не поширювався по всій ванні або, гірше - по всій квартирі.

Важливим аспектом запаху дьогтярного мила є те, що його не дуже складно змити зі шкіри. Дігтярне мило не вбирається у шкіру, яке пінка легко змивається. Залишки запаху швидко вивітрюються. Тому, приймаючи рішення про те, використовувати дьогтьове мило чи ні, не беріть до уваги його неприємний запах.

Як вибрати дьогтьове мило

Дігтярне мило можна купити будь-де: в супермаркеті, аптеці, еко-магазинах. Крім кускового дьогтярного мила, існує також рідке дьогтярне мило, яке іноді називають шампуневим. Найчастіше таке мило використовують для миття волосся. Але за наявності проблем зі шкірою рідке дьогтьове мило можна використовувати замість звичайного.

Природний колір хорошого дьогтярного мила – темний, майже чорний. Бежеві тони – це не те. Характерною особливістю дьогтярного мила є його запах. Це саме той недолік, з яким виробники справжнього дьогтярного мила вважають за краще не боротися, адже видалити цей запах неможливо, а заглушити ароматизаторами та віддушками – отже, перевести дьогтьове мило з натурального розряду в звичайне. Тому, хоч як це сумно усвідомлювати, але характерний запах дьогтярного мила – одна з ознак його якості.

як вибрати дьогтьове мило відгуки

Джерело: Burda Media

Зверніть увагу на те, яким способом виготовлялося дьогтьове мило. Холодний спосіб приготування краще.

Не менш важливим фактором, що свідчить про якість дьогтярного мила, є утримання в ньому про пережирів. Їх має бути не менше ніж 5%. Інакше дьогтьове мило дуже сильно сушитиме шкіру. У деяких ситуаціях це необхідно, але не завжди. Читайте етикетки!

Кількість дьогтю у дьогтярному милі має бути не менше 10%. Зменшення цього показника спричиняє зниження лікувальних якостей мила.

Купуючи дьогтьове мило, обов'язково зверніть увагу на термін його придатності: зазвичай це два роки, перевищення цього терміну є неприпустимим.

Будьте здорові!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти