Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="258913"]
Здоров'я сім'ї, Карантін # Коронавірус

COVID-19: вчені розповіли, коли людина перестає бути заразною

Old date:
Current date: 2022.07.03
New date: 2020.12.01
0
Не секрет, що коронавірус дуже заразний. Вчені давно визнали, що він передається повітряно-краплинним та тактильним шляхами. Але як д

Не секрет, що коронавірус дуже заразний. Вчені давно визнали, що він передається повітряно-краплинним та тактильним шляхами. Але як довго інфікована людина залишається заразною? Про це розповів нещодавно лікар-анестезіолог Сергій Дубров.

Як довго людина заразна коронавірусом

Джерело: freepik

Питання про те, коли і скільки людей із COVID-19 залишається заразним, — одне з найгостріших і найактуальніших у наші дні. Від відповіді залежить ефективність введених заходів щодо зниження зростання захворюваності. За словами анестезіолога, хворий на коронавірус перестає поширювати активний вірус вже через 8-10 днів захворювання і навіть при позитивному ПЛР-тесті.
 «Наукові дослідження показують, що через 8-10 діб після початку клінічних проявів COVID-19 пацієнт уже не заразний, навіть якщо при ПЛР-дослідженні виявляються фрагменти вірусу»,

- пояснив лікар.


Він також підкреслив, що після 10 днів хвороби та повного одужання можна вважати людину здоровою та незаразною. Відповідне відео було опубліковано у телеграм-каналі Коронавірус_інфо.


Підтверджує інформацію експерта та нещодавнє дослідження британських учених. Медики проаналізували 98 робіт про зміни вірусного навантаження у пацієнтів із SARS-Cov-2, SARS та MERS. У результаті вони дійшли висновку, що з моменту появи симптомів хворі на COVID-19 дійсно виділяють «живий» вірус не більше 9 днів.

Скільки часу людина заразна COVID-19

Джерело: Freepik

Аналіз досліджень показав:

  • 17 днів - середня тривалість виділення РНК коронавірусу з початку симптоматики у верхніх дихальних шляхах,
  • 14,6 дня – у нижніх дихальних шляхах,
  • 17,2 дні - у фекаліях.

Лише одному випадку інфекція виділялася протягом 83 днів. Проте в решті експертиз не було виявлено активних вірусних частинок у тканинах або виділеннях вже через 9 діб після початку захворювання.


Тому вчені вважають, що пік вірусного навантаження припадає саме на перший тиждень хвороби. Ці дані також доводять необхідність десятиденної ізоляції хворого та всіх контактуючих з ним осіб, щоб запобігти подальшому поширенню COVID-19.


Бережіть себе, дотримуйтесь заходів профілактики та будьте здорові!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x