Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="214269"]
Здоров'я сім'ї

Чудодійний оцет: де правда, а де брехня?

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2019.05.16
0
Напевно, у вашому оточенні знайдеться хтось люто відстоює чудодійні властивості оцту. Мовляв, і схуднути він допомагає

Напевно, у вашому оточенні знайдеться хтось люто відстоює чудодійні властивості оцту. Мовляв, і схуднути він допомагає, і хвороботворним бактеріям в організмі не дає розвиватися, і волосся робить блискучим і м'яким, і навіть рани лікує. Прямо бери та закуповуйте оцет літрами, поки інші не розібрали 🙂 Проте не поспішайте! Давайте спершу розберемося, де ж міф, а де правда про оцет?

користь та шкода оцту

Джерело: Fotolia

Насамперед варто прояснити, що оцет оцту ворожнечу.
Оцтова есенція (або столовий оцет) – прозора безбарвна рідина з різким запахом, що продається в кожному магазині, зроблена синтетичним шляхом. А точніше це продукт нафтопереробки. На користь цього продукту є великі сумніви.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

До речі, у деяких країнах вважають, що повністю очистити штучно синтезований оцет від шкідливих домішок неможливо, тому його застосування у харчовій промисловості дуже обмежене.


синтетичний оцет, оцтова есенція, застосування оцту

Джерело: Fotolia

Натуральний оцет роблять із харчових продуктів. Є кілька різновидів натурального оцту.

Винний містить 6% кислоти.


Вино-горілчаний – на чверть складається з винного оцту та на три чверті з горілчаного, має міцність 5%.

Горілчаний, або спиртовий, оцет - виготовляється зі спирту, який є в цукрі, картоплі або зерні, його міцність також 5%.

Фруктовий – найчастіше роблять із яблучного вина, міцність 5%.


натуральний оцет, яблучний оцет, фркутовий оцет, користь та шкода оцту

Джерело: Fotolia

Бальзамічний – це винний оцет, який багато років витримували у бочках із дерева різних порід.

Сироватковий - роблять із молочної сироватки, що забродила.

Дуже популярний у кулінарії трав'яний оцет. Виготовляється він шляхом додавання до звичайного харчового оцту пряних трав – естрагону, меліси, кропу. Він довго наполягає до придбання насиченого аромату.


трав'яний оцет, використання оцту, лікування оцтом

Джерело: Fotolia

Далі йтиметься саме про натуральний оцет. Розберемо найчастіше рекомендовані методи його застосування.

  1. Оцет допомагає схуднути

Яблучний оцет рекомендують приймати вранці натще з медом, щоб спалити зайву вагу. Однак жодних серйозних наукових доказів того, що оцет допомагає схуднути, немає. Єдине, що змогли довести - те, що додавання оцту в їжу уповільнює процес переміщення їжі зі шлунка в тонку кишку. Фактично людина більше почувається ситим, вживає менше їжі і відповідно може трохи схуднути. Тобто ефект, звичайно, є але дуже незначний і не «жироспалюючий».

оцет для схуднення

Джерело: Fotolia

  1. Оцет підтримує низький цукор в крові

Також оцет деякі «цілительники» рекомендують діабетикам для зниження рівня цукру в крові. Невелика частина досліджень підтверджує, що оцет, який приймається під час їжі, дещо знижує рівень глюкози в момент поглинання їжі. При цьому більшість досліджень показали, що рівень цукру в такому разі залишається незмінним. В цілому, Американська діабетична асоціація настійно не рекомендує приймати оцет діабетикам.


оцет при схудненні

Джерело: Fotolia

ЦІКАВИЙ ФАКТ Оцет гальмує перетравлення продуктів, що містять крохмаль, таких як картопля або вироби з борошна вищого гатунку. Через це низький рівень глюкози в крові тримається довше, тобто людина триваліший проміжок часу почувається ситим. Менше їди - менше вага, хоча це ефект і незначний.

  1. Оцет знижує холестерин

Досліди на щурах (був такий експеримент ще на початку 2000-х років) показали: якщо їм давати оцет, рівень холестерину в організмі знижується. Однак, якщо згадати про невеликий ефект зниження ваги, цілком могло бути, що щури худнули, відповідно, і рівень холестерину знижувався. Трохи згодом досвід повторили на людях, результат повторився – незначне зниження рівня холестерину. Але в останньому експерименті брало участь лише 19 осіб, тому результати вчені не вважають показовим і достовірним.

оцет зниження холестерину

Instagram @doctor_kovalivan

  1. Оцет допомагає загоювати рани

У далекому минулому, дійсно далекому – йдеться ще про Стародавню Грецію – лікарі радили застосовувати оцет як антисептик. Натуральний оцет і справді має легкий антисептичний ефект, а ще – високий ризик опіку тканин. Навіщо ризикувати, якщо сучасна медицина вигадала величезну кількість безпечних антисептиків?

оцет антисептик, загоєння ран оцтом

Instagram @detsky_hirurg

  1. Оцет уповільнює випадання волосся

«Додай у воду оцет при полосканні волосся, і вони будуть міцними, блискучими і здоровими!» – така порада звучить досить часто, особливо від представників старшого покоління. Проте британські вчені запевняють, що це міф. Принаймні точно не лікує випадання волосся. Хоча заради справедливості варто сказати: слабкий розчин оцту підтримує практично ідеальний кислотно-лужний баланс для волосся - рН 4-5, на відміну від багатьох шампунів, що має нейтральний рН.

оцет для зміцнення волосся

Джерело: Fotolia

  1. Оцет позбавляє головного болю

Пити оцет, дихати оцтом... Вважається, що це здатне зменшити головний біль. Ефект від таких процедур є, але вчені називають його непостійним та непрямим. У натуральному яблучному оцті є залізо, калій та кальцій, які за деяких видів головного болю корисні для організму. Зниження рівня глюкози в момент їди може допомогти при головному болі через стрибки рівня цукру в крові. І ще одне – мало хто пам'ятає, що нерідкою причиною головного болю є зневоднення. Отже прийом склянки води з додаванням оцту (або без нього) допоможе полегшити стан.


оцет від головного болю

Джерело: Fotolia

  1. Оцет лікує псоріаз

Жодних наукових підтверджень цього немає. Але є думка, що застосування примочок із натуральним оцтом протягом кількох тижнів допомагає покращити стан шкіри. Це пов'язують із легким антисептичним ефектом натурального оцту. При цьому лікарі попереджають: оцет, навіть сильно розведений, у жодному разі не можна використовувати, якщо на шкірі є ушкодження – тріщини чи рани.


оцет від псоріазу

Джерело: Fotolia

ВАЖЛИВО! Будьте уважні при покупці оцту. Навіть якщо на етикетці написано «Оцет яблучний, це не означає, що він справді натуральний. Почитайте те, що надруковано дрібним шрифтом – склад. Може виявитися, що насправді це синтетичний оцет із додаванням ароматизаторів.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x