Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="102728"]
Здоров'я сім'ї

Комаровський розповів, що робити, якщо дитину вкусив собака

Old date: 2016-07-11
Current date: 2022.09.28
New date: 2018.09.04
0
Собаки в більшості випадків дітям ставляться терпимо, проте бувають винятки з правил, крім того, дитина своєю поведінкою

Собаки в більшості випадків дітям ставляться терпимо, проте бувають винятки з правил, крім того, дитина своєю поведінкою може спровокувати агресію або захисну реакцію тварини.

дитина та собака - фото

Фото: Fotolia

Якщо дитину вкусила собака, особливо якщо укус досить сильний і порушені м'які тканини, показати лікарю малюка потрібно обов'язково. Крім того, вкусити може не тільки собака, а практично будь-яка тварина, причому не лише домашня. А головна небезпека – ймовірність зараження вірусом сказу.

Як обробити укушену рану

Намагайтеся заспокоїти дитину і заспокоїтися самі – вам знадобиться витримка та терпіння.

 • Якнайшвидше промийте рану великою кількістю води з розчиненим у ній милом (необхідне лужне середовище). Якщо мила немає, використовуйте чисту воду з-під крана або бутильованої, відкриті джерела води, такі як річка чи озеро не підходять, оскільки така вода може інфікувати рану. Промивання необхідно для того, щоб максимально видалити слину тварини, яка потрапила в рану.
 • Обробіть рану антисептиком - підійде хлоргексидин, він хороший тим, що не щипає. Досить ефективний і перекис водню, але він може доставити додаткові неприємні відчуття дитині.
 • Після того, як рана промита, нанесіть антибактеріальну мазь – у слині будь-якої тварини знаходиться велика кількість бактерій, які можуть спровокувати неприємні інфекційні захворювання, а ймовірність місцевого нагноєння майже 100%.
 • Йодом або йоддицерином обробіть краї рани, але не саму рану, забинтуйте, але не заклеюйте пластиром – необхідно забезпечити доступ повітря.

укус собаки, укуси тварин, перша допомога, сказ, вакцинування


Сказ – смертельно небезпечно

Насамперед, необхідно розуміти – якщо собака домашня і протягом року їй зробили щеплення від сказу, небезпеки в плані цього захворювання вона не становить. Якщо ви не дуже добре знаєте собаку та господаря, або це випадкове зіткнення, попросіть його телефон – дуже бажано, щоб господар показав документ, що підтверджує факт щеплення. У будь-якій клініці, де роблять подібні щеплення, зобов'язані дати власнику тварини такий документ або поставити відповідний штамп у паспорт тварини.

За не щепленим собакою, необхідно спостерігати не менше 10 днів: якщо тварина заражена, і вірус сказу вже опинився в слині, отже, найближчими днями виявляться характерні симптоми і смерть настане протягом 10 днів.

Джерело: instagram @doctor_komarovskiy

Ознаки зараження на сказ

Спостерігаючи за твариною (а це може бути не тільки собака, але й кіт і будь-який ссавець) звертайте увагу на її поведінку:

 • Зникає апетит, змінюється поведінка – тварина може стати настирливо лагідною
 • З'являється слинотеча, піна з пащі
 • Світло і водобоязнь - собака відмовляється від води, у неї розвивається глотковий спазм, і намагається знайти темне місце
 • Агресивна поведінка (маніакальна фаза) – може кидати без жодного приводу навіть на господаря
 • На останній (депресивній) стадії тварина знесилена, не їсть і не п'є, настає параліч і незабаром смерть.
Щеплення від сказу

Fotolia

Щеплення від сказу єдиний порятунок

У випадку, якщо собака, що вкусила, виявилася зараженою, або немає можливості за нею спостерігати – наприклад, вкусила бродяча тварина, єдина можливість врятувати дитину, зробити щеплення антиарабічною вакциною.

Сучасна вакцина вводиться не в живіт, як робили у минулому столітті, і не потрібно 40 уколів, як було раніше. Ліки вводять внутрішньом'язово за певною схемою: перший укол у день звернення, потім на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й та 90-й дні, всього 6 уколів.

Теоретично, антирабічна вакцина має бути достатньою в кожному травмпункті, проте основна проблема – її відсутність в Україні. Оскільки в нашій країні вакцину від сказу не виробляють, а колись ми отримували її з Росії, то тепер склалася дуже складна ситуація, коли для порятунку життя треба вирушати до іншої країни.

Сказ (рабієс) – смертельно небезпечне інфекційне захворювання, збудник якого вірус Rabies викликає запалення головного мозку. Після появи ознак сказу вилікувати його вже неможливо, єдиний спосіб порятунку – вакцинація на ранньому етапі. Тому, у будь-якому сумнівному випадку після укусу тварини або краплі слини потрапили на слизові оболонки, вводять антирабічну вакцину. Якщо з укусившим собакою після 10 днів спостереження все гаразд, вакцинацію припиняють.

Доктор Комаровський розповів, що робити, якщо вкусив собака

Джерело: YouTube/Доктор Комаровський

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Тварини та діти. Чому їм треба жити разом
МОЗ повідомляє: вакцина від сказу вже в Україні


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти