Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="268286"]
Здоров'я сім'ї

Бустерна доза вакцини від COVID-19 - що це і кому показано

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2021.08.20
0
Бустерна доза вакцини – це додаткова доза для посилення захисних функцій організму перед вірусом. У багатьох країнах

Бустерна доза вакцини – це додаткова доза для посилення захисних функцій організму перед вірусом. У багатьох країнах, зокрема в США та Ізраїлі, вже вирішили робити третє щеплення. Розповідаємо, із чим пов'язане нововведення, кому воно призначене і чи варто очікувати його в Україні.

Кому потрібно робити третю дозу вакцини від коронавірусу

Джерело: freepik

COVID-19 не здає своїх позицій. У світі продовжують зростати нові випадки зараження, зокрема, пов'язані з мутаціями коронавірусу. Серед найбільш заразних лікарі виготовлять штам "Дельта". Саме через нього постало питання необхідності третьої дози вакцини для посилення захисту організму. І нещодавно низка країн вирішила запровадити ревакцинацію — повторне щеплення, спрямоване на підвищення ефекту вакцини.
Дослідження ізраїльських фахівців показали, що захист від вакцини Pfizer починає знижуватися серед тих, хто отримав друге щеплення у січні чи лютому. На підставі цих даних США вирішили рекомендувати третю дозу людям через 8 місяців після повноцінної вакцинації. Саму ревакцинацію хочуть зробити восени.

Бустерна доза вакцини від коронавірусу

Джерело: freepik

Однак це стане можливим, коли Управління з продовольства та медикаментів США (FDA) перевірить безпеку та ефективність третьої дози вакцин Pfizer та Moderna. Потім їхня система охорони здоров'я має отримати відповідні рекомендації на підставі отриманих даних. А поки що влада тільки «готова запропонувати»...


"Ми готові запропонувати (третю - прим. ред.) щеплення через 8 місяців після введення другої дози для всіх американців, починаючи з 20 вересня",

- йдеться в заяві.


До речі, агентство FDA вже дозволило робити бустерне щеплення, але лише пацієнтам із пересадженими органами чи ослабленим імунітетом. У них нижча реакція на вакцину і вони найбільш уразливі перед ризиком тяжкого перебігу COVID-19, тому вони дійсно потребують додаткового захисту імунітету. Для решти груп, вважає управління, достатньо двох доз.


Необхідність третьої дози також розглядають у Великій Британії та Індонезії. В Україні могла б розпочатися ревакцинація, якби ВООЗ надав відповідні рекомендації. Про це раніше заявили у МОЗ. Проте у Світовій організації поки вважають, що немає потреби у так званих бустерних дозах вакцини.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x