Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="254072"]
Здоров'я сім'ї

Біологи показали, як коронавірус проникає в організм людини

Old date:
Current date: 2022.09.29
New date: 2020.09.10
0
Вчені біологи провели експеримент, під час якого наочно продемонстрували процес проникнення вірусної частки SARS-CoV-2

Вчені біологи провели експеримент, під час якого наочно продемонстрували процес проникнення вірусної частки SARS-CoV-2 у людську клітину. Отримані дані допоможуть у створенні спеціальних ліків боротьби з інфекцією.

Як коронавірус проникає в організм людини

Джерело: freepik

Взаємодія коронавірусу з рецепторами людської клітини раніше пояснювалася на непрямому рівні – за допомогою збору інформації, аналізів та тестів із вірусними білками. Тепер фахівці американського Національного центру розвитку трансляційних наук (NCATS) вирішили візуалізувати проникнення інфекції в клітини.

Для свого дослідження вони зібрали штучну вірусну частинку SARS-CoV-2, яка отримала назву псевдовіріону. Потім вони прикріпили до нього квантову точку - частинку матеріалу кілька нанометрів. Вся конструкція увійшла в контакт із клітиною людини.

«Справді, можна побачити, як це відбувається в реальному часі… У цьому вся принадність такого аналізу, тому ми впевнені, що він буде важливим для скринінгу можливих ліків проти Covid-19»,


– прокоментував один із авторів роботи Кирило Горшков.

Коронавірус проникає в клітину людини

Джерело: freepik

Щоб процес був наочним, вчені помітили ACE2-рецептори клітин зеленим флуоресцентним білком. Таким чином, можна було спостерігати гасіння флуоресценції під час контакту коронавірусного білка з клітинним рецептором.

Завдяки експерименту біологи зуміли обстежити процес з'єднання псевдовіріону (штучної частинки SARS-CoV-2) з рецептором ACE2 та подальше захоплення зовнішнього матеріалу клітиною.

Візуалізація проникнення коронавірусу в організм людини

Джерело: pubs.acs.org

Крім того, вони бачили, що проникнення не відбувалося за наявності спеціальних антитіл. А це підтверджує той факт, що перехворіли на ковід не загрожує повторне зараження, якщо в організмі виробився імунний захист. Також вирішенням проблеми із поширенням захворювання стане вихід спеціальної вакцини.

Втім, на цьому дослідженні вчені не збираються зупинятися. За їх словами, цей метод лише зачіпає зображення проникнення SARS-CoV-2 у клітину за рахунок ендоцитозу. Тепер потрібно з'ясувати, який механізм попадання вірусу працює із клітинами легень.

Нагадаємо, вчені з різних країн уже тестують свої вакцини від коронавірусу на людях. Подейкують, що повністю перевірений препарат вийде не раніше 2021 року. При цьому фахівці попереджають про можливі побічні ефекти після щеплення від COVID-19. Люди, які вирішили першими випробувати вакцинацію від пандемічної хвороби, можуть виникнути побічні симптоми. І це нормально, якщо вони не тривають довше за визначений час.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти