Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="260822"]
Здоров'я сім'ї

8 симптомів панкреатиту, які не можна ігнорувати

0
Панкреатитом називають запалення підшлункової залози. Цей орган відповідає за секрецію травних ферментів та вироблення ін

Панкреатитом називають запалення підшлункової залози. Цей орган відповідає за секрецію травних ферментів та вироблення інсуліну – гормону, через дефіцит якого розвивається цукровий діабет. Які симптоми та наслідки панкреатиту не можна ігнорувати? Про це докладно читайте у нашій статті.

панкреатит. Симптоми

Джерело: freepik

Панкреатит буває двох видів – хронічний та гострий. Останній проявляється раптово та триває протягом кількох днів. Його відносять до легких форм, із якими організм може впоратися самостійно. Однак у деяких випадках виникає загроза життю, тому при неприємних відчуттях області шлунка слід негайно звертатися до лікаря.

Чому виникає панкреатит

Запалення відбувається через активацію травних ферментів ще в підшлунковій залозі. Вони дратують клітини залози і цим провокують розвиток панкреатиту. Повторні випадки шкодять підшлунковій, що з часом призводить до хронічного панкреатиту. А він, у свою чергу, посилює травлення, викликаючи діабет. Також на розвиток цієї недуги впливають такі фактори:

 • алкоголізм,
 • тривале вживання деяких ліків,
 • куріння,
 • абдомінальна хірургія,
 • сімейний анамнез панкреатиту,
 • інфекційні захворювання,
 • кістозний фіброз,
 • підвищений рівень кальцію у крові,
 • високий рівень тригліцеридів у крові.
Симптоми та наслідки панкреатиту

Джерело: freepik

симптоми панкреатиту

Ознаки гострого панкреатиту виражені досить яскраво – це нудота та блювання. Потім з'являються здуття живота та рідкий стілець. Найчастіше вони виникають після прийому жирної їжі чи зловживання алкоголю. Проходить недуга зазвичай протягом тижня.


А ось хронічний панкреатит непомітний дуже довго. Якщо симптоми виявляються, слід якомога швидше звертатися до лікаря. Однією з ключових ознак є сильний гострий біль у животі з іррадіацією у спину. Також можливі лихоманка, блювання, нудота, загальна слабкість, зниження апетиту та кашкоподібний стілець з неперетравленими частинками їжі.

Дуже важливо не ігнорувати ознак панкреатиту, оскільки хвороба здатна викликати серйозні ускладнення. Недуга може стати причиною внутрішньої кровотечі та інфекції, зробити підшлункову залозу вразливою для бактерій, призвести до цукрового діабету і найстрашніше раку!Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти