Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="220666"]
Здоровье семьи

8 ознак, які вказують на те, що вам потрібно пити більше води

0
Користь води для організму безцінна - це широко відомий факт, з яким навряд чи хтось сперечатиметься. Вода вкрай необхідна орг�

Користь води для організму безцінна — це широко відомий факт, з яким навряд чи хтось сперечатиметься.

зневоднення, питний режим, скільки потрібно пити води в день

Джерело: freepik

Вода вкрай необхідна організму для нормальної життєдіяльності, адже тіло людини переважно складається з води. Вона допомагає виводити токсини і шлаки, а також очищати організм. А ось через брак води в організмі порушуються обмінні процеси, не виводяться токсини і відбувається зневоднення. Навпаки, повноцінний питний режим важливий для хорошого метаболізму, міцного імунітету, енергійності і гарного настрою.

Людині потрібно мінімум 1,5 літра води в день — істина, відома всім. Однак варто пам’ятати, що норма споживання рідини для всіх різна — все залежить від ваги та індивідуальних особливостей. Так, чоловікові щодня в середньому потрібно випивати близько 10 склянок води, жінці — 7, вагітним жінкам — 8.

ЯКА РОЛЬ ВОДИ У ЖИТТІ ЛЮДИНИ?

 • Вода розчиняє корисні речовини, що надходять разом з їжею в організм, і постачає їх до всіх клітин і тканин тіла людини.
 • Вода очищає організм від токсинів.
 • Температура тіла регулюється завдяки водному обміну.
 • Разом з водою наш організм отримує необхідні мінеральні елементи, включаючи магній, кальцій, залізо, йод, фтор.
 • Вода необхідна для всіх складних хімічних реакцій, які організму необхідно виконувати щодня. Такі процеси, як виробництво енергії, нарощування м’язів і спалювання жиру, вимагають воду.
 • Вода допомагає контролювати апетит. Фахівці відзначають, що якщо ви відчуваєте голод після щільної трапези, це свідчить про брак води.
 • Холодна вода підвищує метаболізм.
 • Варто пам’ятати, що нестача рідини в організмі призводить до зневоднення, основними симптомами якого є: сухість у роті, швидка стомлюваність, хронічна втома, головний біль і більш серйозні стани.
зневоднення, питний режим, скільки потрібно пити води в день

Джерело: Instagram @kravchusha

ЯКІ ОЗНАКИ СВІДЧАТЬ ПРО ТЕ, ЩО НЕОБХІДНО ПИТИ БІЛЬШЕ ВОДИ

Сухість в роті


Це найперший і очевидний симптом, що вашому організму терміново потрібна як мінімум склянка води. Сухість у роті свідчить про те, що організм вже починає відчувати зневоднення.

Суха шкіра

Шкіра відображає все, що відбувається з організмом всередині. Якщо ви страждаєте від надмірної сухості шкіри, то ймовірне всього ви п’єте мало рідини і страждаєте від нестачі води в організмі.

Жага

Жага говорить про те, що ваш організм вже зневоднений. Таким чином мозок починає посилати активні сигнали SOS і вимагати воду.

Сухість в очах

Якщо вас турбує сухість в очах, а білки немов налиті кров’ю, то знайте — пора випити води. Цей симптом говорить про те, що води в організмі стає недостатньо, а наші слізні канальці сохнуть.

Хронічна втома і сонливість

Почуття сонливості і втоми може бути викликано тим, що організму не вистачає води і він починає шукати її зсередини — в тому числі і з крові. Це призводить до нестачі кисню, що переноситься до всіх органів.

Проблеми з травленням

Зволоження водою відноситься і до всієї травної системи. Без грамотного питного режиму кількість і щільність слизу в шлунку зменшується, що дозволяє шлунковій кислоті завдавати шкоди вашим внутрішнім органам.

Зменшення м’язової маси

М’язи наполовину складаються з води, тому при нестачі води в організмі втрачається волога і, як результат, зменшується обсяг м’язової маси.

 зневоднення, питний режим, скільки потрібно пити води в день

Джерело: pixabay.com

Прискорене серцебиття

Коли кров в системі кровообігу втрачає воду, вона стає в’язкою, її обсяг зменшується і вона циркулює повільніше. В результаті збільшується навантаження на серце і порушується кровообіг.

КОРИСТЬ ВОДИ ДЛЯ ВАГІТНИХ

 • Дотримання оптимального питного режиму, при якому організм отримує стільки рідини, скільки потрібно майбутній мамі і її маляті — запорука сприятливого перебігу вагітності та народження здорової дитини.
 • Вода допомагає налагодити правильну роботу організму вагітної жінки, підтримує водний баланс матері і дитини, очищає організм, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, запобігає запорам, проявам раннього токсикозу, знижує тиск, запобігає набрякам.
 • Вагітним жінкам рекомендується випивати не менше 7-8 склянок води в день. Однак варто дізнатися про індивідуальну добову норму у свого лікаря.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты